Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Odpalamy zapisy na ” IV Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia” 

1 komentarz

Jak kąpiel to tylko Gacki

6 lipca 2001 | , | Wyświetleń: 399

Kielecki Sanepid regularnie bada czystość akwenów wodnych w regionie, tych strzeżonych i tych, o których wie, że kąpią się tam ludzie. Po raz ostatni takie badania zrobiono na początku czerwca. Stwierdzono, że w tym roku na razie nie można korzystać z kąpieli na kąpielisku w Pińczowie.
– Możliwe, że w trakcie sezonu jakość wody się poprawi i zbironik zostanie dopuszczony do organizowania kąpielisk – mówi Mirosława Kutyna z kieleckiego Sanepidu.
Jedynym miejsce w okolicach Pińczowa gdzie Sanepid zezwolił na kąpiele są dwa duże zbiorniki, które powstały w miejscu, gdzie dawniej wydobywano piach i glinę. Leżą po prawej stronie drogi między Pińczowem a Gackami, niespełna kilometr przed ostatnią miejscowością. Od asfaltowej szosy na wzniesieniu przed wsią należy skręcić w prawo i wjechać w polną, stromo opadającą drogę, która wiedzie na sam brzeg jeziorek. Niewielkie plaże w większości porasta rzadka trawa. To jedyne miejsca umożliwiające bezpieczny dostęp do wody. Pozostałe brzegi są bardzo strome.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com