Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Muzyki Patriotycznej – zaproszenie

0 komentarzy

Pińczów wśród dwunastu laureatów trzeciej edycji konkursu grantowego Fundacji Aviva.

30 czerwca 2015 | , | Wyświetleń: 647

Jury konkursu grantowego Fundacji Aviva „To dla mnie ważne” wybrało 12 laureatów trzeciej edycji konkursu. Uczestniczyło w niej 471 inicjatyw społecznych, których celem jest pomoc rodzicom w wychowaniu małych dzieci.


Zgodnie z regulaminem konkursu jury wybrało 10 laureatów spośród 20 inicjatyw, które uzyskały największe poparcie w głosowaniu internetowym, a także przyznało 2 granty specjalne.


Wśród laureatów znalazła się inicjatywa Uśmiechem dzieci klikane (12 000 zł)  zgłoszona przez Szkołę Podstawową przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pińczowie (woj. świętokrzyskie). Grant przeznaczony jest na zakup dwóch tablic multimedialnych, które pomogą dzieciom niepełnosprawnym w nauce i zabawie.


Dokonując wyboru, jury kierowało się kryteriami określonymi w regulaminie, przede wszystkim trafnością i zgodnością inicjatywy z celami konkursu, jej skutecznością i trwałością, budżetem oraz liczbą bezpośrednich i pośrednich odbiorców. Po ogłoszeniu wyników Fundacja Aviva uzgodni szczegóły realizacji inicjatyw z wnioskodawcami, podpisze umowy i przekaże granty. Do trzeciej edycji konkursu zostało zgłoszonych 471 inicjatyw ze wszystkich województw (najwięcej z mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego i wielkopolskiego), zarówno z małych miejscowości, jak i z dużych miast.


W głosowaniu internetowym, które trwało od 7 maja do 14 czerwca tego roku, oddano ponad 930 tysięcy głosów.


– Jesteśmy zbudowani, że udaje nam się zaangażować tylu ludzi, dla których dobro dzieci, rodziców i lokalnych społeczności jest bardzo ważne. Nasz konkurs pokazuje też, jak różnorodne są pomysły działań na rzecz dzieci; jak wszechstronnie myślimy o rozwoju i wychowaniu dzieci. Cieszę się, że pomożemy w realizacji kolejnych 12 inicjatyw. W poprzednich dwóch edycjach sfinansowaliśmy już 15 inicjatyw z różnych regionów, przekazując na ich rzecz 335 tys. zł. Jako pierwsza fundacja korporacyjna w Polsce daliśmy też możliwość bezpośredniego wspierania inicjatyw poprzez crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe – mówi Elżbieta Wójcik, prezes Fundacji Aviva.


– Uczestnictwo w pracach jury nie było łatwe. To duża odpowiedzialność decydować o tym, że ktoś otrzyma pomoc, a ktoś inny nie. Dlatego cieszę się, że udało nam się dofinansować wiele projektów. Mam nadzieję, że gdy powstaną, będą naprawdę ważne dla tamtejszych rodzin, dzieci. Starałam się wesprzeć swoim głosem te inicjatywy, które mają najmniejsze szanse, a jednocześnie czułam, że są koniecznie potrzebne. Będę obserwować, co dalej będzie się z nimi działo – mówi Małgorzata Kożuchowska, która po raz pierwszy uczestniczyła w pracach jury konkursu „To dla mnie ważne”.Do jury konkursu Fundacja Aviva zaprosiła znane osoby: Małgorzatę Kożuchowską, aktorkę teatralną, filmową i telewizyjną, angażującą się w działania na rzecz potrzebujących, dr Aleksandrę Piotrowska, psycholog dziecięcą, autorkę wielu publikacji dla dzieci i rodziców, Igę Młynarczyk, blogerkę parentingową angażującą się w akcje społeczne na rzecz dzieci, prof. Janusza Książyka, kierownika Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Jacka Olszewskiego z zarządu Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej oraz Pawła Wolińskiego,prezesa zrzeszającej rodziców Fundacji Mamy i Taty. Z ramienia Fundacji Aviva w skład jury wchodzą: Elżbieta Wójcik, prezes Fundacji Aviva, Agnieszka Wieczorek-Nowak, członek zarządu Fundacji Aviva orazMonika Kulińska, dyrektor HR grupy Aviva.


Do końca lipca na stronie http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,181,usmiechem-dzieci-klikane.html można natomiast wesprzeć inicjatywę konkursową w ramach crowdfundingu, czyli finansowania społecznościowego. Każdy sympatyk może w łatwy sposób przekazać online nawet drobną kwotę – począwszy od 5 zł – na cel bliski swojemu sercu. W crowdfundingu uczestniczą inicjatywy, która zgłosiły się do konkursu „To dla mnie ważne” do 14 czerwca.


Aviva należy do największych grup ubezpieczeniowych w Europie. W Polsce działa od 1992 roku (do 2009 roku jako Commercial Union). Specjalnością Avivy są ubezpieczenia na zdrowie i życie. Firma ubezpiecza też mieszkania, domy, samochody i majątek firm klientów. Ułatwia oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy na ważne cele, w tym na emeryturę. Obsługuje 3,5 mln klientów i zarządza aktywami powierzonymi przez klientów o wartości ponad 50 mld zł. Dodatkowe informacje:www.aviva.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com