Pińczowski Klub “Pięć aSÓW” na Wielkim Boju Planszówkowym w Kielcach!

0 komentarzy

Pińczowianie na trasie 3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

16 października 2016 | NiL. redakcja, pinczow.com, zis.krakow.pl | Wyświetleń: 3 354

W deszczowej scenerii, biegacze z Pińczowa wzięli udział w odbywającym się dzisiaj w stolicy Małopolski – 3. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim. Wśród 7100 zawodników, siedmioro reprezentowało nasze miasto. Na ulicach Krakowa biegali członkowie klubu biegacza KL Ponidzie oraz BAD Biegnę ale dokąd?. Wszyscy nasi sportowcy ukończyli bieg z dobrymi czasami. Gratulujemy!

20161016_110226

Najszybciej, dystans 21 km i 97,5 m, z mieszkańców Pińczowa, pokonał z czasem 01:57:29 Jarosław Buczak z KL Ponidzie. Tuż za nim z czasem 01:57:36 wbiegł na metę Remigiusz Różalski z BAD Biegnę Ale Dokąd?. Czas 02:02:58 osiągnęła Karolina Walkiewicz, a jej koleżanka z drużyny BAD, Dorota Różalska przybiegła na metę kilka sekund później. Tuż za nimi, z czasem 02:03:57, uplasował się Andrzej Oszmiana również z BAD. Nasi najstarsi biegacze Mieczysław Napora i Mieczysław Pikulski (obaj z KL Ponidzie) przebiegli 3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski w czasie 2 h 19 minut.

Trasa 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego biegła wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa. Podobnie jak w poprzedniej edycji imprezy, meta miała miejsce w TAURON Arenie Kraków. Zwyciężył Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo z czasem 1:02.5 , 4 sekundy za nim na płycie TAURON Areny Kraków finiszował aktualny mistrz Polski w półmaratonie Szymon Kulka. Najlepszą kobietą okazała się również obecna posiadaczka tytułu najlepszej półmaratonki w Polsce Izabela Trzaskalska z wynikiem 1:11.33. W biegu wystartowało 7100 osób, a ukończyło go 7079 z nich.

20161016_104928

20161016_103241

20161016_110214

20161016_105315

20161016_104314

14568158_1593367897638344_1378435507276876188_n

14 odpowiedzi na “Pińczowianie na trasie 3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski”

1. scarto pisze:

Kto z Młodzaw Małych był najszybszy?

2. żyto pisze:

Proszę nie manipulować informacjami i podać rzeczywiste czasy naszych biegaczy w odniesieniu do innych

3. Do żyto pisze:

Po czym stwierdzasz ze podane wyniki są zmanipulowane?

4. do Ddd pisze:

Brawo Dorota 6973, niech moc będzie z tobą.

5. hehe żyto pisze:

Pewnie żyto biegł i czuje się zmanipulowany tym , że jego czasu nie podano. To może żyto pochwal się jaki czas miałeś ?

6. xxx pisze:

wyniki biegaczy są ogólnodostępne na stronie półmaratonu także spokojnie można sobie sprawdzić czasy!

7. Swojak pisze:

A na którym miejscu mistrz powiatu pińczowskiego Tarkan Tarkowski ze Straży

8. !! pisze:

Warto dodać, tak dla wyobraźni, ze najlepszy pińczowski biegacz Pan Jarosław Buczak uplasował się na miejscu 4406, pan Oszmiana na 5333, a pan Napora na 6569.Brawo

9. kok pisze:

Tarkan Takowski tym razem nie celebrował…

10. De best pisze:

Brawo dla Pińczowskich biegaczy, Busko nam zazdrości tylu biegających sób.

11. kubuś pisze:

Pewnie Busko nam zazdrości również ścieżek rowerowych i sklepów z tanimi ciuchami i Dworca i miejsc pracy. Tak Busko nam wszystkiego zazdrości.

12. leśne licho pisze:

Busko zazdrości nam Tarkana 🙂

13. Tadeusz Naplet zomowiec pierwszorzędny pisze:

Tarkan Tarkowski jest mistrzem świata we wszystkich konkurencjach biegowych i zazdrości nam go sam Usain BOLT wiec prosze się od niego odczepić bo jak nie to z laczka wypalę 🙂