Serwis Internetowy Miasta Pińczów

VI Otwarty Turniej Tańca – zapisy

0 komentarzy

Inwestycje ŚZDW na terenie gminy Pińczów

3 grudnia 2016 | źródło: pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 2 253

21 listopada 2016 roku została podpisana preumowa przez Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego na dofinansowanie budowy obwodnicy Pińczowa ze środków Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. W pierwszym kwartale 2017 roku wyłoniony zostanie wykonawca w systemie zaprojektuj – zbuduj.

W czwartek, w Urzędzie Miejskim w Pińczowie Burmistrz Włodzimierz Badurak spotkał się z Panem Damianem Urbanowskim Dyrektorem ŚZDW w Kielcach. Omówione zostały inwestycje drogowe prowadzone przez ŚZDW na terenie gminy Pińczów w trakcie realizacji oraz te, które są zaplanowane. Jednym z tematów rozmowy był remont drogi wojewódzkiej od strony Kielc. Na odcinku od wysokości plebanii do skrzyżowania z ulicą Leśną położona została nowa nawierzchnia. Wciąż trwają prace przy remoncie chodnika wzdłuż wspomnianego odcinka drogi.

Kolejną omawianą inwestycją była budowa nowego odcinka obwodnicy Pińczowa. Długość nowej obwodnicy będzie wynosić 4,65 km. Łączyć się będzie z drogą wojewódzką nr 766 rondem na odcinku między Brześciem, a Pińczowem. Następnie prowadzić będzie w kierunku miejscowości Włochy przecinając drogę od Pińczowa w kierunku Szarbkowa. Tutaj również powstanie skrzyżowanie z ruchem okrężnym. Nowa obwodnica kończyć się będzie na KM ok. 2+462 drogi wojewódzkiej nr 767 w kierunku Buska-Zdroju. W tym miejscu wraz z rondem powstanie parking dla samochodów osobowych i ciężarówek. Równolegle do jezdni obwodnicy powstanie ciąg pieszo-rowerowy oddzielony od jezdni rowem przydrożnym. Wzdłuż ulicy Batalionów Chłopskich do skrzyżowania z ulicą Republiki Pińczowskiej oraz w kierunku Pasturki do końca miejscowości powstanie ciąg pieszo-rowerowy.

Nowa obwodnica znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych i zmotoryzowanych w centrum miasta. Samochody ciężarowe będą omijały rynek odciążając w dużym stopniu ruch.

dsc_7593

19 odpowiedzi na “Inwestycje ŚZDW na terenie gminy Pińczów”

 1. Adam napisał(a):

  ciekawie brzmi 🙂
  Czy są gdzieś dostępne plany obwodnicy które widać na zdjęciu ?

 2. Adam napisał(a):

  można by się zastanowić czy w ten sposób wytypować WYKONOWCE, bo są chyba lepsze sposoby 🙂
  http://edroga.pl/drogi-i-mosty/wady-i-zalety-systemu-zaprojektuj-i-zbuduj-cz-i-26013443

 3. TPI napisał(a):

  Brawo , nareszcie,czyli jest to prawda. Oby powstała jak najszybciej.Trzymam kciuki!!!

 4. ciekawy napisał(a):

  Obwodnica byłaby już od 12 lat i Pińczów by się te 12 lat rozwijał a nie wymierał. Badurak po objęciu pierwszej kadencji w pierwszym rzędzie zablokował już zakończone ustalenia plany i finanse na budowę obwodnicy, bo były dziełem Łaganowskiego. Teraz wyskakuje z pomysłami to budowa zamku, to jest za krematorium a nawet przeciw, to pogłebianie zalewu,to rondo, to domki kempinogowe słynne na całą Polskę z kibli w umywalce itd itd. A Pińczów już umarł pod jego rządami,zaludnienie spadło o 4 tys. zero pracy, zero zakładów, zero rozwoju, to miasto emerytów budżetowych. Teraz emeryci będą sobie spacerować ścieżką rowerową wzdłuż obwodnicy.Warto do bardzo szkodliwej działalności dla miasta tego człowieka podchodzić trzeźwo i obiektywanie żeby chociaż wyciągnąc jakieś wnioski.

 5. radiotechnik napisał(a):

  Nie to, żebym bronił jakoś specjalnie burmistrza, bo ma sporo na sumieniu, ale podaj mi oficjalne statystyki, że Pińczów przez te 10 lat wyludnił się o 4 tys osób. I jak to nie ma na terenie gminy zakładów pracy, mało to ludzi zatrudnia przetwórnia, gacki, rigips, vicor, eko-inż czy choćby ZK.

 6. wystarczy poszukać napisał(a):

  http://www.gus.gov.pl

 7. do resortowego radiotechnika napisał(a):

  Obwodnica ma mieć długści jak podano 4 km. z ogonkiem. A ma mieć przebieg od drogi Brzeście – Pińczów, do Szarbkowa i dalej do drogi na Busko Zdrój. Jest to odległość co najmniej kilkunastokilometrowa. Ale u Baduraka wszystko jest możliwe nawet jak ostatnio podawano remont przez gminę starego złomu samolotowego znad zalewu za 100 tys. potem sie okazało że z funduszy zebranych społecznie za znacznie mniej pieniędzy itd.To są jak zwykle ścisłe informacje podawane przez niego. A odpowiadając naiwnemu jarząbkowi o stare z komunistycznych czasów,zakłady pracy w Pińczowie i wiążące się z nimi zatrudnienie to chyba nie ma takiego śpiocha żeby nie wiedział, że dostać w nich pracę poza Gomarem, jest niemożliwe bez układów. Zatrudnienie się ogranicza a po ostatnich podwyżkach minimalnych za godzinę dopiero ludzie się posypią. Natomiast pan Badurak nie zrobił nic aby stworzyć warunki dla powstania nowych zakładów pracy, tak jak to robią inteligentni włodarze w wielu gminach i miastach.

 8. 46 napisał(a):

  Wie ktoś kto kupił dworzec? Końcem listopada powinny byc ogłoszone wyniki przetargu.

 9. pinczowianin napisał(a):

  Obwodnica jest chyba na etapie projektowania. Do rozpoczęcia prac jeszcze daleko.

 10. LP napisał(a):

  Tak a jak znajdą jeszcze jakieś groby z epoki brązu to będzie bardzo bardzo daleko.

 11. do LP napisał(a):

  Całkiem możliwe ale nie zatrzymuje to całej budowy tylko fragment. Mimo wszystko z opóźnieniami należy się liczyć.

 12. ccc napisał(a):

  jak dokładnie przebiega ta trasa pieszo – rowerowa

 13. Ona napisał(a):

  pięknie się u nas dzieje. A burmistrz dobrze działa . super !

 14. Tutejszy napisał(a):

  “Wzdłuż ulicy Batalionów Chłopskich do skrzyżowania z ulicą Republiki Pińczowskiej …” Czyli jak na chodniku ??? namaluja rowerzystę ?

 15. Do Tutejszego napisał(a):

  Na chodniku to pół biedy. Zwykle malują rowerek na drzewach przy zwykłej ulicy i już jest piękna ścieżka rowerowa. Tak jak przy ulicy 3 Maja.

 16. Misio napisał(a):

  Do Ciekawego I radiotechnika: Jakbyśmy policzyli ludzi takich jak ja, tj. zameldowanych w Pinczowie, ale nie mieszkajacych w Pinczowie to możliwe, iż 4 tys. to wynik trafiony , przez ostatnie 10 lat tyle osób mogło wyjechać faktem jest, że Pińczów sie wyludnia to akurat potwierdzaja oficjalne statystyki publikowane przez Gminę. Nie można krytykować burmistrza co.do obwodnicy ruch miescie jest duzy, obwodnica jest potrzebna. Dlatego zostawmy ten temat ona powstanie, a budowac ja bedzie Woj Natomiast nalezy go.krytykowac za brak.kreatywnosci ,myslenia prorozwojowego, budowa drog I chodnikow to zaden rozwoj gospodarczy poniewaz nie sa.to.glowne szlaki komunikacyjne, takie obok lub w Pinczowie nie powstana, wiec nie.beda podstawa do.rozwoju firm I zakladow w naszym miescie. Ilosc miejsc pracy jest taka sama jak 10 lat temu lub mniejsza, w porownaniu do milionow zlotych europejskich pieniedzy wydanych na przestrzn publiczna to dramat poniewaz nie dalo to zadnego impulsu na rynku pracy. Uwazam, iz nalezy sie zastanowic nad pozyskaniem wiekszych srodkow dla przedsiebiorcow w kooperacji z gmina. Moze to ogolne, ale moze sie.przerodzic w.konkretne projekty. Nie chodzi o to żeby Gmina prowadzila biznes, tylko.zeby kreowala nowe projekty biznesowe z istniejacymi przedsiebiorstwami. Nie wiem czy burmistrz spotyka sie z pinczowskim biznesem, jezeli tego nie robi, to wielki blad. W niektorych wiekszych lub mnieejszych gminach istnieja rady biznesu, przedsiebiorcow przy wlodarzach miast. Panie burmistrzu niech Pan stworzy taką rade, niech Pan poslucha przedsiebiorcow czy da sie inwestowac w Pinczowie

 17. radiotechnik napisał(a):

  Misio jeśli chodzi o te 4 tys. ludzi co opuściło Pińczów to nadal się nie zgodzę, bo przecież bardzo dużo ludzi powyprowadzało się na wieś, czy to w gminie Pińczów czy w ościennych gminach np. Michałów czy Kije, wystarczy popatrzeć ile tam się domów buduje po wioskach i ci ludzie de facto nadal związani są z naszym miastem poprzez pracowanie tutaj, robienie zakupów itp. A co do drugiej części Twojej wypowiedzi to w pełni się zgadzam, gmina śpi pod względem sprowadzania nowych inwestorów, zaś takie wiochy jak Tuczępy czy Sędziszów umieją jakoś ich zaprosić do siebie, stworzyć podstrefy ekonomiczne mimo iż są to tak zapyziałe gminy że szkoda gadać.

 18. Misio napisał(a):

  Do radiotechnika: Nie bedziemy spierać się o liczby, bo nikt z nas dokladnie nie wie ilu ludzi wyprowadziło sie na wies ile do innych miast. Wiem tylko, że z mojej klasy z liceum zostało zaledwie kilka osób. Zgadzam się, że jak ktoś wyprowadza się na wieś, a dalej jest zwiazany z Pinczowem to nie jest emigracja. Natomiast rowniez swoja role co do.rozwoju ma do.odegrania starostwo, ktore rowniez nic nie robi w tym zakresie. Wiec nie tylko burmistrz jest winny, ale rowniez wszyscy ktorzy rzadza, rowniez radni ktorych sami wybralismy. Jak to powiedzial Sołowow do wlodarzy Kielc: “Ludzie róbcie coś”.

 19. Uff-o napisał(a):

  Proszę nie obrażać Tuczęp czy Sędziszowa. W Pińczowie dnieje?

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com