Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Odpalamy zapisy na ” IV Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia” 

0 komentarzy

W Pińczowie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

6 stycznia 2017 | NiL. redakcja, pinczow.com, psck | Wyświetleń: 1 520

Wielkimi krokami zbliża się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja, która na dobre wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w naszym kraju, rozbrzmi w trzecią niedzielę stycznia. Pińczów również, jak co roku, przyłącza się do akcji. Na ulicach stolicy Ponidzia, tego dnia pojawią się wolontariusze z orkiestrowymi puszkami, do których będą zbierane pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na  opiekę medyczną seniorów.

Pińczowski Finał WOŚP odbędzie się w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. W programie m.in. koncerty, pokazy, licytacje, które co roku przyciągają sporą ilość chętnych. Tylko w tamtym roku z samej licytacji uzbierano blisko 7 000 zł. Już od kilku tygodni do PSCK spływają cenne gadżety, które zostaną zlicytowane podczas tegorocznej akcji. Wśród nich są już m.in. vouchery na przeloty motolotnią, lot paralotnią w tandemie, talony upominkowe, książka Anety Teodorczuk – Perchuć z autografem, ręcznie wykonane maskotki, karnety na przejazdy motocyklowe, do siłowni,  na ściankę wspinaczkową z nauką podstawowej asekuracji, na imprezy kulturalne i wiele, wiele innych.

Organizatorzy pińczowskiej akcji, zachęcają do ofiarowania przedmiotów, które będą mogły zostać wylicytowane podczas 25. Finału WOŚP. Dary można przynosić do Pińczowskiego Centrum Kultury. W budynku „Belwederu” – w Muzeum Regionalnym mieścić się będzie sztab dla wolontariuszy.  Nie zabraknie imprez towarzyszących, wśród których m.in. pokaz pierwszej pomocy, stoiska Klubu Rodzica i Krewkich Ponidzian. Od 15:00 do 18:00 w sali teatralnej PSCK będzie można wypełnić ankietę i wpisać się do bazy dawców Fundacji DKMS, a o 11:00 z OSiR-u wystartuje „Bieg po Serce” organizowany przez Victorię Pińczów. Szefem sztabu w Pińczowie jest Wojciech Wojtaś.

Szczegóły na plakacie:

81 odpowiedzi na “W Pińczowie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”

 1. gimnazjalista napisał(a):

  Kijowski z KOD też zbiera razem z Owsikiem na samozaopatrzenie.

 2. walenty napisał(a):

  jak skończysz gimnazjum, może dasz radę jeszcze LO, założysz rodzinę to życzę Ci żeby nikt z Twoich bliskich nie musiał korzystać ze sprzętu zakupionego z WOŚP

 3. kierowca napisał(a):

  Przy okazji Owsika, kto pomoże kierowcom z TPI. Takiego horroru jak droga z Pińczowa do Kielc, w piątek na żadnej innej trasie, nawet w Micigozdzie nie przeżyłem. W samym mieście np. na 3 Maja aż do Sobowic można na łyzwach jeździć, ani piachu, pługa, płotka w rowie.Wszystkie drogi w gminie masakracja. Burmistrz i jego pracownicy nie interweniują, nie wiedzą, nie żyją tu. To przecież psi obowiązek Baduraka zbierać informacje z drog powiatoqych, wojewódzkich na terenie gminy i interweniować, a on parkomaty instaluje. Może tak pod remizą w Koperni, koło gnojownika zainstaluje, będzie wielkomiejsko.

 4. Anonim napisał(a):

  Popieram „Kierowce” drogi na terenie miasta i gminy masakra!!!!!!!!!

 5. Milicjant napisał(a):

  Idź chłopie do szpitala w Pińczowie i sobie obejrzyj na korytarzu przerdzewiałe szczątki sprzętu fundacji Owsika z poprzednich zbiórek. Nikt z nich nigdy nie korzystał bo były nietrafione, ale i powiedzmy niewygodne. Zapytaj babkę czy teściową ile realnie płaci za prywatne USG, okulistykę, szczególowe bad. laboratoryjne, solux, masaż w Pińczowie itd i nie ględź propagandowo o dobroczynnym Owsiku. Tobie może wygodnie trzymać oczy zamknięte, ale nie wmawiaj innym że czarne jest białe

 6. Tańcor napisał(a):

  Czy Maciuś Kmita zatańczy, tak jak pięknie tańczył przed Kopaczową w wieczór wyborczy?

 7. radiotechnik napisał(a):

  WOŚP jest oczywiście dobrą inicjatywą, którą warto wspierać, nie mniej jednak jest bardzo przereklamowana, ponieważ w latach 1993-2016 zebrała 650 mln przy wielkiej kampanii medialnej i wielkim zaangażowaniu społecznym, zwłaszcza w szkołach, zaś Caritas, który działa bardziej po cichu i przeważnie w obrębie środowisk katolickich w samym 2009r. zebrał 441 mln. Jeśli chodzi o sprzęt pochodzący z WOŚP to też nie byłbym taki het do przodu z tym, ponieważ sam na własne oczy widziałem, jak w pewnej jednostce wojskowej do defibrylatora zakupionego z pieniędzy MONu przyklejono serduszko. Oczywiście nie jest to przestępstwem, jednak stwarza to nieraz złudne wrażenie, że WOŚP jest wszechobecna i bez WOŚP służba zdrowia upadłaby. Zaś co do tematu dróg na terenie miasta i gminy to zgadzam się, to jest porażka totalna, solarki powinny jeździć dzień i noc i sypać sól, żeby chodź trochę odpuściła ta ślizgawica.

 8. zen55 napisał(a):

  Do „Milicjanta”
  Jakie jeszcze bzdury napiszesz?

 9. Anonim napisał(a):

  Ludzie w Pińczowie jest wiele rzeczy rzeczy do poprawki.
  1. Przejście dla pieszych w rynku (ul. Legionistow), to katastrofa. Tam powinna być poszerzona ulica, tiry zjezzdzajace z góry nie wyrabiają zakrętu. Porażka. I światła należy zamontować koniecznie.Tam pasy- przejście dla pieszych powinno być niżej.
  2. Kosze na śmieci jest ich coraz mniej. Ulice brudne.Pelno smieci, liści.
  A nie zakładać parkometry i wydawać pieniądze na zbędne rzeczy.

  Ludzie otwórzcie oczy Pińczów umiera. Jeszcze trochę stanie się wioska. Będą istniały tylko sklepy czaina , fryzjerzy, spozywczaki, starostwo, gmina, policja i zakład karny. Jak Złota pińczowska. Wszyscy uciekają , zero perspektyw dla młodych zdolnych ludzi , którzy nie posiadają znajomości i układów.

 10. zainteresowany napisał(a):

  Ludzie skąd w Was tyle jadu ,nie chcecie to nie dawajcie na Orkiestre ,przecież zawsze mozecie dać na tacę ,ja osobiście przekonałęm się ile dobrego przyniosła Orkiestra i nie życze nikomu żeby na własnej skórze o tym sie przekonał.Nie widziałem żadnego sprzętu medycznego w szpitalu ufundowanego przez inne orgnizacj

 11. debest napisał(a):

  radiotechnik, milicjant,gimnazjalista – czy wam już rozum odebrało. W okolicy Pińczowa ptasia grypa szaleje w Pińczowie ludziom rozum odbiera. No to mamy 2017r. Odnośnie Caritasu: Dotacja państwa dla kościoła – 1,6 miliarda, taca 1,2 miliarda. Kościół katolicki jest największym – po skarbie państwa – posiadaczem ziemi w Polsce.
  Na mocy ustawy trafiło w ręce Kościoła 70 878 hektarów gruntów rolnych. Według różnych szacunków w sumie należy teraz do księży ok. 100 tys. ha. (70 tys. przekazanych przez Agencję Własności Rolnej Skarbu Państwa plus ziemie, które wcześniej należały do Kościoła.
  Morał jest taki, że nam najpierw zabierają a potem łaskawie dają ale też nie swoje tylko pieniądze zebrane od nas.

 12. do 'Kierowca" napisał(a):

  Masz rację drogi są okropnie śliskie.Ja w lesie za Włochami cudem nie znalazłem się w rowie.A przejdzcie się na Kontiki.To chyba jedyna droga w okolicy utrzymana jak należy. Piachu i soli ci tam pod dostatkiem(biedne psy kulą z bólu łapy) to chyba teraz PRIORYTET W Gminie Pińczow

 13. xyz napisał(a):

  Większość dróg głównych przez wsie czy 3-Maja to drogi powiatowe . Powiat ustalił sobie , że mają sypać tylko skrzyżowania podjazdy pod górę i zakręty . Niestety od piątku nawet to nie jest do dziś posypane . Drogi gminne przynajmniej na wsiach są odśnieżone i posypane a gdzie nie to Sołtysa za du.. bo to oni zgłaszają potrzebę odśnieżenia czy posypania jeśli chodzi o drogi gminne .Usługę za każdym razem potwierdzają własną pieczątką . A drogi powiatowe to takiego mamy Starostę czy Vice . Ostatnio umieją się tylko w mediach promować .

 14. anonim napisał(a):

  A gdzie są radni ? Oni nie jeżdżą po drogach ? Panie Maćku gdzie Pan jest ?

 15. radiotechnik napisał(a):

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ile-kosciol-dostal-od-panstwa-w-2011-roku/r0r0s na portalu wybitnie nielubiącym kościoła i nurtu prawicowego pisze, że Caritas dostał 5,5 mln zł dotacji od państwa, 350 mln na religię w szkołach (czyli za wykonaną pracę), 221 mln na dotację do szkół wyższych (np. Akademia Ignatianum w Krakowie) oraz inne mniejsze wydatki (Fundusz Kościelny, kapelani szpitalni i wojskowi itp). Łącznie to jest 720 mln, a nie 1,6 miliarda jak podajesz. Jeśli zaś chodzi o ziemię to owszem, mogą posiadać tyle, nie mniej jednak to są zaszłości z dawnych czasów gdzie królowie, szlachta itp. nadawali ziemię kościołowi i to jest ich święte prawo własności, z którego mogą korzystać tak samo jak my, którzy posiadamy domy i ziemię, i też chcielibyśmy zachować to dla siebie, a nie tak jak to było za komuny, wszystko zabrać, skolektywizować i zmarnotrawić w PGRach czy spółdzielniach.

 16. walenty napisał(a):

  ważne żeby pomagać innym a czy to przez Caritas, WOŚP i inne to już nie istotne. Najgorsze jest napuszczanie na siebie jednych zwolenników na drugich

 17. TPI napisał(a):

  WOŚP to bardzo trafne przedśęwzięcie,wpisało się już do kalendarza polskiego i robi dużo dobrego dla zwykłych ludzi, których nie zawsze stać na prywatne kliniki, dlatego nie wiem dlaczego PIS nie może na to patrzeć .Chcą się podpiąć pod sukces Owsiaka swoimi Caritasami czy Rydzykami ,żeby zawłaszczyć ludzkie pieniądze ,bo przecież Oni tylko wiedzą komu należy się dać – w domyśle swoim lizusom.”Hołota” pójdzie z torbami

 18. kontic napisał(a):

  w Pińczowie po ulicach można jeżdzić na łyżwach,czy jest jeszcze Burmistrz czy już olał totalnie!!!!

 19. debest napisał(a):

  radiotechnik- mam prośbę nie manipuluj faktami. Podaję informację z serwisów zajmujących się finansami gdzie podana jest wielkość dotacji dla kościoła w 2016r.razem z Caritasem.
  Nauczyciel w szkole też wykonuje pracę posiadając odpowiednie wykształcenie w przeciwieństwie da katechety. Powiedz jaka jest różnica w zarobkach katechety a nauczyciela. Polska jest na razie krajem świeckim? jeżeli kościół chce mieć swoich wyznawców niech opłaca swoich katechetów. Odnośnie dotacji, zapomniałeś podać wielkość dotacji dla Rydzyka czy dla Świątyni Opatrzności Bożej. Odnośnie ziemi kościół powinien być pozbawiony za swoje postępowanie w trakcie zaborów czy II wojny światowej. Podobnie powinno się sprawdzić zwroty majątków kościołowi przez komisję majątkową, przy tym przekręcie Amber Gold to pikuś.

 20. Grzegorz napisał(a):

  Drogi radiotechniku widzę , że jesteś alfą i omegą w każdym temacie poruszanym na tym forum. Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie piszę o czymś o czym nie mam pojęcia.Nie tak dawno zbieraliśmy pieniądze na przeszczep płuc dla pewnej dziewczyny. Ludzie wpłacali pieniądze na konto Caritas z wiarą że całość idzie na pomoc dla Niej. Gdyby nie podpowiedź znajomych ,żeby utworzyć drugie konto , to moglibyśmy zbierać do dziś.Nie jestem obrońcą Owsiaka , ale nie lubię jak ktoś pisze głupoty broniąc kleru i policji tak jak Ty.Prawda jest taka ,że na Caritas nie opłaca się wpłacać gotówki ,a jeżeli chcesz dyskutować,to wcześniej przeczytaj statut tej organizacji. Ja czytałem.

 21. leśne licho napisał(a):

  Po przeczytaniu idiotyzmów niejakiego milicjanta, węgiel w piwnicy zakiełkował… milicjancie kimkolwiek jesteś lecz się na nogi bo na głowę już za późno….

 22. radiotechnik napisał(a):

  Debest pokaż link do tych statystyk, jeśli to będą oficjalne statystyki kościoła czy MSW to wtedy przyznam Ci rację. Jak to katecheta nie ma kwalifikacji? Bodajże od 2006r. każdy katecheta, żeby uczyć w szkole musi posiadać magistra teologii i przygotowanie pedagogiczne i wtedy zostaje nauczycielem mianowanym albo dyplomowanym. Jeśli jest inaczej to też pokaż mi jakiś przykład na to, a najlepiej kilka. A jakie to postępowanie czynił podczas II wojny albo zaborów, że należy mu zabrać jego własność? Wymień mi chociaż 10 niegodnych zachowań kościoła podczas II wojny w Polsce, a ja Ci wymienię 50 bohaterskich czynów kapłanów, i to samej tylko diecezji kieleckiej i z samej II wojny. Jeśli zaś chodzi o zwroty majątku kościelnego to powiedz mi, co Ci się nie widzi na przykład w oddaniu opustoszałego budynku po szpitalu franciszkanom w Pińczowie.
  Grzegorz co to za przypadek, wymień go głośno i jeśli rzeczywiście będą jakieś nieprawidłowości, to prokuratura powinna podjąć czynności w tym temacie, bo takie gadanie, że coś gdzieś komuś to są po prostu plotki, dla mnie liczą się fakty. A statut owszem, czytałem i nie widzę tam nic niezgodnego z prawem ani jakiegoś musu, żeby na nią łożyć, chcę to daje, nie chcę nie daję.

 23. oświecony napisał(a):

  Działanie tej organizacji powinno być zakazane oszust na oszuście a naiwniacy dają podobnie jak w najprawdziwszej religii na świecie chodzą po domach za darmo co łaska za broszurki a góra czyli siedmiu papierzy żyją jak pączki w maśle precz z sektami.

 24. De-Best napisał(a):

  radiotechnik
  Chcę ale admin nie pozwala

 25. Prawilny napisał(a):

  Kierowcy to wy nie wiecie, ze jest zima? Co wam da piach z solą przy takim mrozie? Przecież wiadomo, a nie sory wam nie wiadomo, że sól przy przy takich temperaturach nie działa. Tutaj była by potrzebna solanka, którą u nas się nie stosuje bo nie ma ani sprzętu ani $$$. Trzeba jeździć ostrożnie a nie byc przyzwyczajonym do zapier….nia 100 km/h. Tym się właśnie różni zima od lata i drogi lokalne na peryferiach od autostrad i krajówek oraz dróg w aglomeracjach OSZOŁOMY!!!!.

 26. Prawilny napisał(a):

  Co do WOŚPu jak to ktoś przytomnie napisał; nikt nie każde dawać, nikt nikogo nie ciągnie za rękę. Ludzie chcą działać, podoba im się to? To oki niech działają. A takie szczucie że Caritas lepszy, że działa po cichu, to śmiech na sali. Też nie są idealną organizacją. Mają takie możliwości to tak działają (czyt. wsparcie kościoła).

 27. do Radiotechnika napisał(a):

  Jak Kościół chciał, aby religia wróciła do szkoły, zapowiadał,że za katechezę nie będzie pobierał pieniędzy. Po jakimś czasie upomiał się o pieniądze twierdząc, że ksiądz powinien być traktowany tak jak inni nauczyciele. Następnie domaagano się, aby stopień z religii był liczony do średniej ocen. Teraz( nie wiem czy to już weszło w życie) religia ma być przedmiotem maturalnym. Aby księża mieli pełne etaty, w szkołach są przeważnie dwie lekcje religii, przy jedej historii, geografii czy fizyki. Kościół potrafi dbać o swoje interesy i jawnie popiera jedną opcję… Co do Orkiestry-jej zasługi są nieocenione

 28. Best-de On napisał(a):

  erewań
  Odnośnie oddania opustoszałego budynku po szpitalu nie protestuję ale jak wyciąga kościół rękę po cudze to zawsze będę protestował – budynek klasztoru(obecnie Samorządowe Centrum Kultury).
  Fakty tak ale tylko te wygodne dla Ciebie, nie manipuluj nimi bo będziesz mało wiarygodny.
  Nie porównuj wykształcenia nauczyciela mianowanego do katechety.

 29. Best-de On napisał(a):

  Janek KR do ~Jacek NH: Głupota nie ma barw partyjnych, dlatego bierecki z bratem mogą rżnąć spółdzielców na dziesiątki milionów zł przelewając ze SKOK-ów na prywatne konta wspierając przy tym pis.
  sakiewicz i jego „niezaleznemadia” dostają od państwowej /pisowskiej/ spółki 6mln na „ochronę środowiska” choć nie mają z nim /środowiskiem/ nic wspólnego poza koneksjami partyjnymi. Rydzyk bierze wszystko od szyszki na „wiercenia”. Kościół na świątynię miliony…opatrznościowe. Już za chwilę MILIARDY zasilą kieszenie wojewodów zamiast samorządy..etc.
  Owsiak natomiast zmienił na niespotykaną skalę diagnostykę i opiekę medyczną do tego stopnia, że osiągnięto w tej materii światowy poziom.

 30. Best-de On napisał(a):

  Akcja Pana Owsiaka ma jeszcze ważniejszy – ludzki wymiar. Kwestia pieniędzy staje się sprawą drugorzędną, gdy widzimy ogrom zaangażowania, głownie dzieci i młodzieży. Ich radość, że mogą pomagać, wielkie oddanie sprawie, to rzadkość w dzisiejszych czasach.
  Młodzież kocha Orkiestrę, szanuje jej twórcę, a to chyba ważniejsze od utyskiwań i ataków starych zgredów.:))) Dopóki Panu Owsiakowi będzie się chciało działać, dopóty o akcję nie musimy się martwić. Orkiestra będzie grała do końca świata i jeden dzień dłużej.:)))

 31. M napisał(a):

  Radiotechnika na tym forum to specjalista od wszystkiego.
  Masz problem, zapytaj radiotechnika.
  Tylko na pinczow.com :):)

 32. Tdk napisał(a):

  Oj miałem okazję korzystać ze sprzętu Wośp w 1997 roku. Od tej pory zawsze daję jakiekolwiek grosz. Kto nie miał okazji skorzystać to nie wie jakie to ważne. Jurek bardzo Ci dziękuję za sprzęt który ratuje życie. Graj do końca świata i jeden dzień dłużej.

 33. TPI napisał(a):

  Wielu myślało, ze jak religia wejdzie do szkół poprawi sie wychowanie młodzieży. tymczasem jest dokładnie odwrotnie, z wychowaniem jest coraz gorzej.Czy tak powinno być? Za co w końcu odpowiadają ci katecheci.Nauczyciel musi nauczyć ,przygotować do sprawdzianów, egzaminów, obwarowani są różnymi kontrolami, a katecheci za te same pieniądze młodszym dzieciom każą rysować a starszym odrabiać lekcje na religii.Nie wierze w żadne Caritasy.Co zostało zrobione dzięki WOŚP-cy widać gołym okiem, no chyba że ktoś nigdy w szpitalu nie był.

 34. ja napisał(a):

  Za stan większości dróg odpowiada powiat a nie Badurak, rozliczmy darmozjadów.

 35. Licealista napisał(a):

  Do niezorientowanych w liceum fizyki, chemii, biologii geografii jest tylko 1 godzina w tygodniu i tylko w pierwszej klasie – religia jest przez 3 lata i 2 godziny w tygodniu

 36. Do ja napisał(a):

  Badurak, żyje na księżycu albo Florydzie i jest burmistrzem tylko po to żeby brać pensyjkę i zwrot za niewykorzystany urlop. A tak to pozatym nieszkodliwa, wystraszona chłopina. Człowieku, jeśli nie jesteś Badurakiem, bo tak można wnioskowac z Twego poziomu, puknijże sie w głowę co wypisujesz.

 37. Grzegorz napisał(a):

  Odpowiadając na pytanie radiotechnika.Nie chciałbym poruszać dalej tematu zbiórki pieniędzy,o której pisałem ponieważ dziewczyna zmarła nie doczekawszy operacji.Jeżeli faktycznie jesteś taki obcykany to o tym słyszałeś,bo głośno o tym było.Wkurza mnie tylko to że pieniądze z tego drugiego konta trzeba było przekazać drugiej osobie,zamiast zostawić dla sierot po zmarłej , a o pieniążkach wpłacanych na CARITAS cisza.Ale jak sam zauważyłeś kolegów CARITAS działa bardziej po cichu.Od niedzieli wszyscy będą się interesować ile zebrał Owsiak,a czy ktoś wie ile zbiera CARITAS.A tak na marginesie efekty zbiórki WOŚP widać praktycznie w każdym szpitalu , a powiedz mi jakie są efekty dojenia parafian przez kolejnych proboszczów.

 38. normalna napisał(a):

  Aż ciężko uwierzyć ile ciemnoty u ludzi w Pińczowie. Owsiak z rodziną dobrodziej, NSZ morodowało Żydów, burmistrz wspaniały, kler, wyłączam proboszcza, pazerny. Radiotechnik-wikipedia, Zagrobelny i Piasek piosenkarze, Maciuś poeta, dzieci ochoczo z własnej woli zbierają na Owsika tak jak i nauczyciele, drogi śliskie bo powiat winny, Parkomaty niezbędne, Gmina przebogata obniża podatek rolny itd. itd. No coż nic dziwnego; Świętokrzyskie w rankingu zacofania regionów w UE na czołowym miejscu, powiat pińczowski na czołowym miejscu w świętokrzyskim a gmina Pińczów na czołowym miejscu w powiecie. Chwała i cześć Badurakowi.

 39. ~ napisał(a):

  Polecam mapkę z informacjami dotyczącymi przekazanego sprzętu przez WOŚP. Nie tylko oczywiście do Pińczowa, ale też szpitali np. w Kielcach czy Busku.
  http://woodstock.maps.arcgis.com/home/webmap/viewer.html?webmap=8a2dc4cf26e74718b5911e8790ea8ad0

 40. yeti napisał(a):

  Normalna – przywróciłaś mi wiarę w istnienie ludzkiego rozumu !
  Świetny i wyjątkowo celny komentarz !

 41. radiotechnik napisał(a):

  Best the on Kiedy paulini czy ktokolwiek z kleru chciał zwrotu klasztoru paulinów (który także został bezprawnie zabrany) bo jakoś sobie nie przypominam takiej sprawy. Jak na przykładzie Pińczowa podniósł na skalę światową diagnostykę? Przecież tomograf w Pińczowie został zakupiony za pieniądze NFZ, rentgen był od lat, tak samo jak laboratorium chemiczne. I czego mam nie porównywać katechety od nauczyciela mianowanego, przecież muszą spełniać te same warunki, żeby uczyć w szkole. Tak samo jest z Caritasem przecież, tam też pracuje bardzo dużo wolontariuszy, którzy nie są tylko na jeden dzień, ale nieraz i przez cały rok pomagają w hospicjach czy DPS, czego przykładem jest DPS w Piekoszowie, jedna z ośmiu takich placówek na terenie samej tylko diecezji, a ile w Polsce jest to nawet nie wiem, zapewne proporcjonalnie dużo. WOŚP zdaje się nie może się pochwalić ani jednym takim ośrodkiem.
  Grzegorz może słyszałem, może nie, wiem tylko tyle, że jak się nie ma twardych dowodów i nie podaje nazwisk i faktów to nie ma co się odzywać, bo to w dalszym ciągu są dla mnie plotki. Ale nawet idąc śladem tej plotki to nie wiem, czy nie lepiej jest przeznaczyć te pieniądze dla drugiej osoby potrzebującej, której życie też wisi na włosku niż na sieroty, bo chyba jednak życie ludzkie jest ważniejsze od stopy życiowej sierot. Takie jest moje zdanie w stosunku do całego problemu a nie do sytuacji, którą podałeś, bo nie wiem czy ona w ogóle miała miejsce. A jakie są efekty „dojenia” przez proboszczów? Takie jak widać w kościele, czy to w Janie, czy w Klasztorze lub na Grodzisku. Ludzie mają ochotę dawać to dają i mają to, czego oczekiwali. Nikt nie może im zabronić dawać pieniędzy na kościół czy na WOŚP, to ich sprawa, a to, że dla mnie WOŚP pachnie dziwnymi machinacjami to tylko moja sprawa i mój pogląd, który mogę wyrazić na tym forum.
  Jeśli zaś tak wypominacie jakieś ogólnikowe grzechy kościoła, które oczywiście są, to czemu w parze z tym nie wypominacie grzechów Owsiaka, m.in. skazanie prawomocne w 2003 za przestępstwa przeciwko mieniu, a także w 2016r. za zniesławienie. Czemu nie rozliczacie go z tego, ile pieniędzy jest przeznaczane na pomoc potrzebującym, ile na Woodstock, a ile na fundacje Złoty Melon. Czemu nie słyszę jakiegoś komentarza odnośnie przyklejania serduszek WOŚP do sprzętu nie zakupionego przez fundację? Czemu nie wypominacie mu, że jeździ Land Roverem Discovery IV za 200 tys. Proszę o jakieś logiczne wyjaśnienie tych kwestii. I nie chcę słyszeć kontrargumentów typu „a Rydzyk jeździ Audi A6 też za 200 tysięcy” bo Rydzyk nie prowadzi działalności charytatywnej i nie może być porównywany do Owsiaka.

 42. normalna napisał(a):

  Paulini z Jasnej Góry zwracali się o zwrot swego budynku obecnie PSCK, za burmistrza Handlarskiego. Wielka szkoda, że do tego nie doszło. Pińczów bardzo wiele by na tym zyskał zamiast ponosić koszty na utrzymanie, remont olbrzymiego 2,500 m/2 budynku. Poza tym co do Owsiaka masz całkowitą rację.

 43. Sonia napisał(a):

  Radiotechik, zaczynasz rzucać językiem lekko propagandowym.
  Piszesz „że dla mnie WOŚP pachnie dziwnymi machinacjami to tylko moja sprawa i mój pogląd, który mogę wyrazić na tym forum”
  ale następnie „skazanie prawomocne w 2003 za przestępstwa przeciwko mieniu, a także w 2016r. za zniesławienie. Czemu nie rozliczacie go z tego, ile pieniędzy jest przeznaczane na pomoc potrzebującym, ile na Woodstock, a ile na fundacje Złoty Melon.”
  Zdecyduje się.
  Sam nie dostarczasz argumentów ale chcesz ich od innych.
  Jeśli ktoś nie chce, nie chodzi od kościoła.
  Jeśli nie chce dawać na ofiarę, nie daje (z WOŚP to samo)
  Jeśli chcesz coś zrobić dobrego dla Pińczowa to rób to.

 44. radiotechnik napisał(a):

  Sonia a kaj są argumenty i statystyki po drugiej stronie? Nie ma ich prawie wcale, jest tylko jedna która daje się otworzyć, ale jakaś dziwna jest, bo pokazuje, że były jakieś podarunki dla pogotowia ratunkowego w Pińczowie na ulicy Klasztornej, a jego już tam nie ma przeszło 20 lat. A ja przy każdym poście podaje link do statystyk albo sam je przytaczam w postach (np. o ilości DPS Caritasowskich czy wyrokach skazujących Owsiaka).

 45. mieszkaniec napisał(a):

  to podaj jeszcze ile Rydzyk , ktorego tak zaciekle bronisz dostaje kasy od Państwa , a ile tej kasy dostaje Owsiak. Jak ktoś tu wcześniej zauważył ludzie chcą to dają nie chcą to nie. A jeżeli chodzi o samochód w naszym zacofanym powiecie jest parę lepszych fur. I tak na koniec zobaczcie ile Owsiak dostaje co roku kasy w Pińczowie.

 46. Best-de On napisał(a):

  radiotechnik- chcesz to masz:za 2011 720mln za za 2016 3 mld z tego samego żródła, Onet powołał się na „MONEY”
  http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/policzylismy;ile;zarabia;kosciol;z;budzetu;1;6;miliarda;taca;1;2;miliarda;,6,0,936710.html

 47. De-best napisał(a):

  Oj ten radiotechnik, „Kiedy paulini czy ktokolwiek z kleru chciał zwrotu klasztoru paulinów (który także został bezprawnie zabrany) bo jakoś sobie nie przypominam takiej sprawy” Tak, chcieli a nie mieli do tego prawa bo klasztor dawno został spłacony. Szczęście że zachowały się na tę okoliczność dokumenty. Pytaj Pana Znojka z muzeum to Ci opowie jak cała sprawa wyglądała.
  Widziałeś nauczyciela po kursie lub wieczorówce?
  „Grzegorz może słyszałem, może nie, wiem tylko tyle, że jak się nie ma twardych dowodów i nie podaje nazwisk i faktów to nie ma co się odzywać, bo to w dalszym ciągu są dla mnie plotki.” Sam rozsiewaszz plotki nie mając dowodów – dla mnie WOŚP pachnie dziwnymi machinacjami to tylko moja sprawa i mój pogląd, który mogę wyrazić na tym forum.

 48. radiotechnik napisał(a):

  Best de on znowu link nie działa, wyślij działający link. Debest kiedy został spłacony, jak został skasowany w 1819r. przez cara, za jaką kwotę i w którym roku go spłacono? Odnośne prób odzyskania to nigdy nie słyszałem o takich, poza tym zastanawia mnie po co im byłby potrzebny ten budynek w stanie, w jakim był w latach 90. XX wieku, przecież to prawie ruina była do której trzeba było bardzo dużo pieniędzy i wysiłku dołożyć, żeby wyglądała w takim stanie w jakim obecnie jest. A widziałeś katechetę czy nauczyciela po wieczorówce? Ja nie widziałem, pardon, w 2009r. widziałem w naszym LO pewną osobę z samym licencjatem, ale była w trakcie robienia magistra i była w tym czasie nauczycielem-stażystą.

 49. De-best napisał(a):

  erewań- linki po raz enty: buty na nogi, kurtka na grzbiet > ul. J Piłsudskiego 2a
  28-400 Pińczów Pan Znojek – parter II drzwi na korytarzu po lewej stronie.
  Odnośnie ruiny budynku to przykre ale znowu jesteś osobą nie kompetentną i manipulujesz faktami albo zabierasz głos w sprawach o których nie masz pojęcia. W tych ruinach Marek Piotrowski wraz z Arturem Dutkiewiczem prowadzili próby i grali na sali teatralnej lub kominkowej.

  http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/policzylismy;ile;zarabia;kosciol;z;budzetu;1;6;miliarda;taca;1;2;miliarda;,6,0,936710.html

 50. abc napisał(a):

  http://www.tygodnikponidzia.pl/ostatnie-sesje-w-2016-roku/ O kwestie dotyczące pińczowskiego Szpitala Powiatowego pytał radny Jerzy Kułaga z Kij. Starosta Zbigniew Kierkowski w odpowiedzi poinformował zgromadzonych, iż plany utworzenia w lecznicy oddziału neurologicznego, a przez to podniesienie prestiżu placówki są dziś bardzo odległe. „Mieliśmy tę neurologię niemalże na tacy, dziś to perspektywa bardzo mglista. Bliżej nam do chemioterapii, ale w obliczu nowego trybu finansowania szpitali bardzo trudno w tej chwili o jakiejś konkrety. Rozmowy w tej sprawie trwają, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że nawet jeśli się powiodą to funkcjonowanie nowego oddziału niewiele pomoże naszemu szpitalowi w wymiarze materialnym” – mówił starosta Kierkowski.
  Pojawił się też wątek oddziału ginekologiczno – położniczego, nad którym nadal wisi groźba likwidacji, tym razem będzie to jednak wymuszone przez nowe zapisy w ustawie o finansowaniu szpitali powiatowych. Statystyki są bezlitosne; liczba porodów stale spada; w minionym roku 2016 w pińczowskiej lecznicy na świat przyszło niewiele ponad 180 noworodków.

 51. radiotechnik napisał(a):

  Debest – 404 strona nie istnieje. Znajdź z innej strony statystyki, najlepiej ze strony kościelnej czy MSW. Odnośne PDK to pewnie, próby itp. można było przeprowadzać, ale jaki był tam syf, obdrapane ściany, stare okna i brak udogodnień dla niepełnosprawnych to wie tylko ten, kto tam był.
  Jeśli zaś chodzi o wątek szpitala to ja się nie dziwię, że było tylko tyle urodzeń, skoro starosta głosił na lewo i prawo, że likwiduje oddział to kobiety nie wolały iść tam, gdzie byt ginekologii jest niezagrożony i tak z 258 porodów w 2014r. mamy 180 porodów w 2016r. Tak wygląda polityka zdrowotna PSL w praktyce.

 52. ASD napisał(a):

  Panie radiotechnik, nie klikaj pan bezmyślnie w link, tylko skopiuj całość łącznie z ‚html’ i wklej tam gdzie się wpisuje adres strony.

 53. Jurek napisał(a):

  Panie Starosto niech Pan przestanie mydlic oczy ludziom, niechże ma Pan wreszcie odwagę powiedzieć wszystkim ludziom że już dawno Pana dyrektor szpitala powziął decyzję zamknąć ten oddział a pan wykonuje tylko polecenia. Martwię się tylko że natym ta działalności uzdrawiania szpitala się nie skończy.

 54. De best- radioamator napisał(a):

  Radiotechnik: pierwszy link do butów i kapoty też nie działa?
  Odnośnie drugiego, masz instrukcję obsługi od ASD.
  Jak łatwo można się pomylić, radio i technik a braki w wykształceniu.
  Proponuję zmianę na radioamator, ładne i wyrozumiałe

 55. Grzegorz napisał(a):

  Nie piszcie , że radiotechnik na czymś się nie zna.

 56. ciężarena napisał(a):

  Do milicjant nie wiem gdzie Pan widział ten zardzewiały sorzęt od Owsiaka,bzdury Pan piszesz ja nie tak dawno widziałam świetnie utrzymany sprzęt i dużo aparatury jak na szpital w Pińczowie,z tego co wiem pielęgniarki i lekarze korzystają ze sprzętu i są bardzo wdzięczni za akcję,szkoda tylko że to wszystko trzeba oddac po likwidacji Oddziału szkoda wielka szkoda Panie Starosto bo to jest Pana wina,dziwię się tylko ze ludzie na to pozwalaja.będę niebawem rodzić w Pińczowskim Szpitalu ,moja mam tu rodziła .Mam nadzieję że zdążę nie chcę Kielc ani Buska,

 57. Prawilny napisał(a):

  Do Jurka; ja mam nadzieję, że szybko zamkną ginekologi bo chciałbym żeby w tpi jednak szpital został i powiat nadal był powiatem. Z ginekologią w której rodzi się jest bardziej niż pewne że nie będzie ani jednego ani drugiego. A wy dalej mydlcie sobie oczy tym, że przy 180 urodzinach rocznie da się funkcjonować.

 58. Jurek napisał(a):

  Do prawilny a wiesz ile urodziło się dzieci 2016 w Busku? jestem bardzo ciekaw, pewnie 150 no ale tam się opłaca utrzymać ginekologie, u nas najlepiej wszystko oddać. Tak to jest jak władza z innej gminy, po co walczyć o coś co nie u mnie zamknąć, zniszczyć. Wstyd mi za władzę powiatu i zawiodłem się na Panu panie Barna.

 59. PoDo ciężarenej napisał(a):

  Kobieto ty tego jeszcze nie ogarniasz ale zapytaj koleżanek położnych. Jaki to sprzęt od Owsiaka mają na ginekologii w Pińczowie – USG ? nie ! wiadomo kto go kontroluje. Cyfrowy videokolkoskop? Kardiokotograf? Nie! mają stary pogierkowski fotel ginekologiczny i jeszcze starsze wzierniki. Badurak obiecał przejąć ginekologię, to Wam pewno to zakupi.

 60. radiotechnik napisał(a):

  Ja nie będę niczego kopiował ani wklejał, kto zamierza wkleić jakiś link do swojej wypowiedzi i na nim się opierać powinien wkleić go dobrze, żeby można było jednym kliknięciem wejść w niego, a nie zastanawiać się co autor ma na myśli wklejając to. A co do likwidacji ginekologii to niech mi ktoś powie, gdzie mają rodzić kobiety np. ze Stradowa, Wolicy, Działoszyc itp stron, skoro dla nich najbliższa ginekologia jest w Pińczowie, a następnę są dopiero w Proszowicach i Krakowie? I dlaczego po zapowiedziach starosty o likwidacji oddziału liczba porodów spadła tak drastycznie, o 80 ponad? Czyżby kobiety posłuchały antyreklamy starosty i poszły rodzić gdzie indziej?

 61. jery napisał(a):

  Odnośnie śliskich dróg-to sól działa tylko do 6 stopni.

 62. jery napisał(a):

  Do 6 stopni minus oczywiście.

 63. Prawilny napisał(a):

  Do radiotechnik; może zapytaj tych pań gdzie rodzą? One od dawna rodzą w Proszowicach i Miechowie. No ale to trzeba mieć kontakt z tymi osobami, tymi stronami, a nie być oderwanym od rzeczywistości. Trzeba ruszyć 4 litery poza Pińczów.

  Jurek: danych z 2016 nie mam ale za 2015 rok w Busku-Zdroju – 366 porodów i mniej więcej ta liczna się utrzymuje, bo w 2014 roku było 367. Także bajajcie sobie dalej. I plujcie na ludzi którzy maja dostęp do danych finansowych i statystyk. No tak wy wiecie lepiej.

 64. ASD napisał(a):

  Radiotechnik, przy twojej dość rozległej wiedzy miałem Cię za człowieka na trochę wyższym poziomie. Oburzasz się bo nie potrafisz otworzyć po raz trzeci źródła danych, z których czerpie jeden z użytkowników, z którym dyskutujesz, a mimo to domagasz się żeby wklejał to na nowo, albo poszukał tego gdzie indziej i podał inne źródło. To poszukaj sobie sam skoro nie potrafisz otworzyć podanej strony. Prawdopodobnie taki link w komentarzach nie przejdzie, bo przez kombinację paru znaków, system uznaje, że w pewnym jego momencie się on kończy. BTW. Kiedyś oburzałeś się, że ktoś się pod Ciebie podszywa, ale jak mógł to zrobić skoro nie ma tu rejestracji co później sam przyznałeś. Trochę czuć jakbyś był nowy w internetach, a pretensje jeśli już takowe masz, to do twórców tej strony, a nie użytkowników, którzy robią coś poprawnie i tak jak tylko się da.

 65. Jurek napisał(a):

  Do prawilny w 2015 w Pinczowie też urodziło sie dużo dzieci. Ja chcę uzyskać prostą odpowiedź ile urodziło się dzieci w 2016 w Busku.

 66. radiotechnik napisał(a):

  Prawilny czego rodzą w Proszowicach czy Miechowie? Bo starosta już od dawna zapowiada likwidację oddziału i kobiety chcące zachować ciągłość diagnostyki i porodu wolą wybrać tamtejsze oddziały, znam to z rozmów z osobami pochodzącymi z w/w stron. I jak rozmawiałem ze wszystkimi kobietami które miały styczność z naszą porodówką to mówią pochlebnie o niej. Sam też osobiście muszę pochwalić nasz szpital, ponieważ personel szpitala w porównaniu z innymi placówkami jest miły i stara się jak tylko potrafi pomóc pacjentowi. Baza techniczna też się w miarę poprawia dzięki systematycznym zakupom i współpracą z prywatnymi podmiotami.
  ASD Masz rację, współwinnym podszywania się pod kogoś i braku możliwości rejestracji jest redakcja i dziwię się, że jeszcze nie podjęli prac w tym zakresie, zwłaszcza, że kiedyś taka opcja była możliwa na tym portalu. Jeśli chodzi zaś o te linki to zdania nie zmienię, to jest powinność tego, który je wstawia, żeby wstawił je tak, bym nie musiał się domyślać jak go otworzyć, ja mam go jednym kliknięciem otworzyć i tyle. Sam wstawiłem z tej samej strony link i jakoś można go otworzyć normalnie.
  Odnosząc się do tych statystyk mówiących o 1,6 miliarda dotacji do kościoła to załóżmy, że takie są (bo nie bawiłem się w otwieranie tego, dlaczego-patrz wyżej). No to te dotacje są zapewne jako zapłata za wykonaną usługę czyli katechezę (na jakim by poziomie nie była, nie mniej została wykonana). Dodatkowo dochodzą pensje kapelanów do tego, zapewne też dotacje do remontów zabytków, które są prawnym obowiązkiem zarządców tych zabytków (czyli księży), domniemywam, że tak jak dawniej w Wolicy k, Pińczowa ksiądz bierze dotacje za uprawianą ziemię, ponadto jeszcze są dofinansowania do szkół, przedszkoli i uczelni wyższych (na takich prawach jak uczelnie prywatne) i stąd może, ale nie musi wyjść kwota 1,6 mld zł. Reasumując, nikt kościołowi za darmo nie dawał pieniędzy, a na pewno nie za rządów SLD czy PO-PSL.

 67. do radiotechnik napisał(a):

  No to przypomnij sobie przekręty z komisją majątkową. Szkoda, że tylko wiesz, piszesz i czytasz to co chcesz.

 68. jery napisał(a):

  Ci co nie dają do puszek,to przynajmniej niech nie przeszkadzają.

 69. Prawilny napisał(a):

  Jurek najpewniejszą informację będziesz miał w szpitalu w Busku: 41 378 24 01.
  Radiotechnik; w tych szpitalach panie z tych miejscowości rodzą od lat, również to wiem bo w tamtym stronach mam bliską rodzinę i znam to z autopsji i rozmów. Rozmawiałeś ze wszystkimi paniami rodzącymi w szpitalu w Pińczowie? 🙂 A to ciekawe 🙂 A ja np. mam same złe doświadczenia z naszym szpitalem (poza kardio). Niektóre panie mnie wiedzą chyba jaka to jest praca, zero empatii. Druga sprawa, że jest on słabo doposażony. A dlaczego słabo? Właśnie przez taką kule u nogi ginekologia. Wole żeby funkcjonował ten szpital bez gineko. niż żeby nie funkcjonował w ogóle.

 70. Prawilny napisał(a):

  Do „do radiotechnik”: mam to samo wrażenie że „wiesz, piszesz i czytasz to co chcesz”. Celowo niewygodne sformułowania, teksty są pomijane jak choćby no niesamowity rzeczywiście problem z linkiem 🙂

 71. De best napisał(a):

  ~Stefan do ~Zdzisław: Kłamiesz i dobrze o tym wiesz, bo jak na razie to Owsiak przegrał Radioamator-
  tylko jedną sprawę z Wielkuckim (matka kurka) i to była własnie sprawa o obrazę Wielguckiego, bo nazwał go nierobem. Wielgucki składał doniesienia do prokuratury, manipulował faktami, czy kłamał w żywe oczy, jak w przypadku biletów. Wielgucki chwalił się, że sąd w uzasadnieniu wyroku twierdził, że on pisze prawdę, jednak już nie przytoczył opinii, że wystarczyło zajrzeć na inne strony sprawozdania fundacji, żeby znaleźć wyjaśnienie co do wydawanych kwot. Sad też napisał w uzasadnieniu, że Wielgucki posługiwał się manipulacjami żeby zdyskredytować działalność fundacji i nie posiada żadnych dowodów na nieprawidłowości, jednak odstępuje od wymierzenia kary ze względu na jego trudną sytuację rodzinną na którą powoływał się Wielgucki. Podsumowując, wytoczył Owsiakowi 19 procesów przez 10 lat a wygrał 1 za nazwanie go nierobem. zwiń

 72. radiotechnik napisał(a):

  Prawilny weź sobie zobacz jakie jest wyposażenie w szpitalach w Busku, Chmielniku czy Kazimierzy i powiedz mi, czym ono się różni od wyposażenia w Pińczowie. Odpowiedź brzmi: niczym. I tylko w Busku czy w Pińczowie jest tomograf i oddział położniczy, zaś oddział kardio jest tylko jeden między Kielcami a Krakowem, a obszar między nimi zamieszkuje plus minus 200 tys ludzi.
  Debest jeszcze w 2003 dostał wyrok za zniszczenie mienia w Żarach w wysokości 1600zł. A to, czy Wielgucki wytoczył 19 czy 190 procesów to nie ma znaczenia, ważne, że za którymś razem Owsiak został skazany i to nie ulega wątpliwości. Poza tym też w 20145. podjął sprawstwo kierownicze w naruszeniu nietykalności cielesnej dziennikarza, każąc swoim ochroniarzom wyprowadzić go z sali, mimo, że ten zadał tylko pytanie i przedstawił się, że jest z Telewizji Republika. Miał tyle szczęścia, że tamten nie założył mu sprawy w sądzie, bo tak to by miał już hat-tricka sądowego.
  Przeoczyłem link do tych „grzechów” kościoła. Przeczytałem to teraz i zachodzę w głowę, gdzie jest wina kościoła jako instytucji w wyprawie na Moskwę w 1609r., uchwaleniu konstytucji 3 Maja czy pogromie w Jedwabnem. Co do zaś tych 50 przypadków bohaterskich księży z diecezji kieleckiej to podaję link: http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/ksieza_niezlomni/ 2/3 z tej listy to są kapłani kieleccy, nie mówiąc już o cichych bohaterach z naszych najbliższych okolic, ks. Kotrasie z Wolicy, ks. Szydzińskim z Sędziejowic czy ks. Olesińskiemu z Krzyżanowic, od którego osobiście słyszałem jak w 1941r. wykupił ciężarną kobietę, którą zamierzano wysłać na roboty do Niemiec, także niech nikt mi nie mówi, że kościół jest winny zaborom i II wojnie, bo to jest zwykła bujda i wierutne kłamstwo.

 73. Prawilny napisał(a):

  Radiotechnik dlaczego zmieniasz temat, unikasz odpowiedzi i schodzisz na inne wątki? O szpitalu w Kazimierzy mi nawet nie mów bo tam z szyciem nogi odsyłają np. do Proszowic czy Buska. W Chmielniku szpital super szczególnie ginekologia i chirurgia.

 74. radiotechnik napisał(a):

  W Chmielniku ginekologia jest?? Od kiedy? 🙂

 75. radiotechnik napisał(a):

  De best, znowu fakty wyrwane z kontekstu. Pokazałeś ok. 20 przypadków, oczywiście haniebnych, z przeciągu 15 lat. Statystyka KGP pokazuje, że rokrocznie jest wszczynanych 2 tys postępowań dotyczących paragrafu 200 KK, a Ty mi pokazałeś raptem 20 z kilkunastu lat, czyli ułamek promila. Oczywiście nie bronię tych księży, za czyny które popełnili powinni siedzieć długie lata, ale Ty też po prostu zakłamujesz rzeczywistość pokazując tylko i wyłącznie te kilkanaście przypadków, zapominając, że co drugi pedofil jest gejem.

 76. Grzegorz napisał(a):

  Artykuł był na temat WOSP ,a dyskusja zeszła na temat bezkarności kleru i kondycji szpitali.

 77. pińczowianin napisał(a):

  Widocznie ten temat bardziej nurtuje społeczeństwo Pińczowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com