Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Odpalamy zapisy na ” IV Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia” 

0 komentarzy

Zmiana numeru i godzin pracy Niebieskiej Linii

8 stycznia 2017 | wrota-swietokrzyskie.pl, | Wyświetleń: 125

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” ma nowy numer telefonu: 800 120 002. Od początku roku telefon czynny jest przez całą dobę.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” jest placówką prowadzoną przez Stowarzyszenie „Niebieska Linia” na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Placówka oferuje pomoc psychologiczną i prawną osobom doznającym przemocy i  świadkom przemocy w rodzinie. Podejmuje działania polegające na kontakcie z lokalnymi instytucjami w celu udzielenia pomocy osobom, które tego potrzebują oraz interwencje wobec osób skazanych za przestępstwo z użyciem przemocy lub groźby karalnej wobec osoby najbliżej. Z usług placówki skorzystać mogą także osoby, które w pracy zawodowej spotykają się z problematyką przemocy w rodzinie, biorąc udział w konsultacjach dla specjalistów.

Osoby doznające przemocy w rodzinie oraz jej świadkowie z placówką mogą skontaktować się telefonicznie oraz e-mailowo. Pomoc udzielana jest w języku polskim, angielskim, rosyjskim oraz migowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com