Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Wieczór z bardami – zaproszenie

0 komentarzy

68 biegaczy wystartowało w WOŚPowym „Biegu po Serce” (foto)

15 stycznia 2017 | NiL. fot: PiK, redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 763

Rekordowa liczba biegaczy wystartowała w „Biegu po Serce” organizowanym w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bieg połączony był ze zbiórką pieniędzy na rzecz Orkiestry. Do WOŚPowej puszki, łącznie wszyscy uczestnicy biegu wrzucili 722.01 zł. Głównymi organizatorami biegu byli Victoria Pińczów wraz z grupą biegową – Biegnę, ale dokąd? „BAD”.   

 

Na starcie dzisiejszego biegu stanęło 68 osób, co niewątpliwie jest doskonałym wynikiem, jak na rekreacyjny bieg. Wśród uczestników zawodów byli m.in. uczniowie pińczowskich szkół, piłkarki Victorii Pińczów, starosta pińczowski – Zbigniew Kierkowski, nie zabrakło także biegaczy zrzeszonych w pińczowskich klubach: KL Ponidzie, 5 Sów Run Team Pińczów oraz Biegnę, ale dokąd? „BAD”.

Start i meta zlokalizowana była przed halą widowiskowo – sportową. Trasa biegła dookoła pińczowskiego zalewu. Najszybciej, 3,5 km odcinek przebiegli Sylwester Fiuk i Krystian Możdżeń, którzy ex aequo zjawili się na mecie, tuż na nimi uplasowali Jakub Buczak i Tomasz Paniec. Jednak nie sam wynik był najważniejszy, tylko pomoc dzieciom i seniorom dla których zbierane był pieniądze w ramach Finału WOŚP.

Tuż po zakończeniu biegu, wszyscy jego uczestnicy zebrali się w holu pińczowskiej hali, gdzie czekała ciepła herbata i drobny poczęstunek, ufundowany przez głównego organizatora „Biegu po Serce” Victorię Pińczów. Partnerem biegu był Powiatowy Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji. Patrona medialny objęła redakcja pinczow.com

5 odpowiedzi na “68 biegaczy wystartowało w WOŚPowym „Biegu po Serce” (foto)”

 1. TPI napisał(a):

  Super sprawa,tak trzymać.Połączenie przyjemnego z pożytecznym.

 2. ponton napisał(a):

  A gdzie się podział wszechobecny na biegach wszelakich Maciuś W. zwany Nieogoleńcem?

 3. jery napisał(a):

  W zdrowym ciele, zdrowy duch.

 4. minister napisał(a):

  Co to jest KL Ponidzie?

 5. TPI34 napisał(a):

  Skoro bieg czy tam rajd tzn. kolejny najważniejszy sukces pana Starosty Kierkowskiego. No i forsowanie likwidacji Ginekologii i Położnictwa w Pińczowie. Tak wspaniałego mamy Starostę, tak mocno trzyma stołek z ponoć za 15 tys. miesięcznie. Proponuje by pływalnia „Delfinek” była im. Zbigniewa Kierkowskiego. Poniżej napis: „Pan Starosta Pińczowski organizator rajdów rowerowych, Biegu Mięty i Kamienia, walnie przyczynił się do zniszczenia Szpitala Powiatowego w Pińczowie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com