Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Odpalamy zapisy na ” IV Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia” 

0 komentarzy

Pińczów! – kolejny przystanek ambulansu „Kocham, więc badam!”

3 lutego 2017 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 643

Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów oraz Przewodniczący Rady Miejskiej wraz z Fundacją „Słoneczna Przyszłość” 17 lutego organizuje ogólnopolską akcję „Kocham, więc badam!”.

Ma ona na celu wykonanie bezpłatnych badań przesiewowych u dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Im wcześniej, tym lepiej! W dobie tak dużej zachorowalności na raka, wczesne wykrycie jakichkolwiek zmian nowotworowych jest potrzebne i ma ogromny sens. Na pokładzie mobilnego ambulansu radiolog dziecięcy wykona każdemu małemu pacjentowi trzy badania nowoczesnym sprzętem USG. Lekarz dokona oceny stanu zdrowia następujących obszarów: szyi, jamy brzusznej, u chłopców moszny, u dziewczynek narządów miednicy mniejszej. Badania ultrasonograficzne mają na celu wykrycie bądź wykluczenie zmian nowotworowych u dzieci. Dzięki tym badaniom rodzice otrzymają wynik oraz konsultację lekarza co do ewentualnej dalszej diagnostyki. Z badań będzie mogło skorzystać każde dziecko w wieku od 9 miesiąca do 6 roku życia z terenu Miasta i Gminy Pińczów. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna. Badania lekarz będzie wykonywał w ambulansie od godziny 9.00 do 18.00. Rejestracja odbędzie się w piątek 10 lutego w godz. 8.00-12.00 w Urzędzie Miejskim w Pińczowie, pokój nr 33 (II piętro) lub pod numerem telefonu: (41) 357 38 71 wew. 365. Mobilny ambulans Fundacji ?Słoneczna Przyszłość? zaparkuje na placu przed Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury w dniu 17 lutego 2017 roku.

Organizatorem akcji jest Fundacja ?Słoneczna Przyszłość?, a głównym sponsorem Miasto i Gmina Pińczów. Partnerem Fundacji oraz całej akcji są Grupa PSB i WJAP Elektroenergetyka. Ambasadorami ogólnopolskiej akcji ?Kocham, więc badam!? jest marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas oraz wojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek.

Ogólnopolska akcja ?Kocham, więc badam!?

kiedy: 17 luty 2017 r. (piątek),

godz. 9.00 ? 18.00

gdzie: Plac przed Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury

rejestracja: 10 stycznia w godz. 8.00 ? 12.00,  Urząd Miejski w Pińczowie, pokój nr  33 (II piętro) lub pod nr telefonu (41) 357-38-71 wew. 365

partner akcji: Miasto i Gmina Pińczów 

organizator: Fundacja „Słoneczna Przyszłość”

2 odpowiedzi na “Pińczów! – kolejny przystanek ambulansu „Kocham, więc badam!””

  1. TPI napisał(a):

    Kupa śmiechu i kpina rejestracja niby od 9 rano, oczywiście telefon nie odpowiadał a przed 10 przy wizycie osobistej dziwnym trafem zero ludzi przed pokojem a lista zapełniona…! Ciekawe jaki jest skład listy… Rodzina, znajomi i znajomi znajomych… Śmiech śmiech śmiech. To taka prywatna akcja urzędników bo trzeba swoich przebadać….

  2. Bogucanka napisał(a):

    No cóż nasz dobry burmistrz Badurak tak się stara,tak się stara a podły naród tak nie docenia i jeszcze obczernia. Cały Pińczów- smaruj im d…miodem i jeszcze im źle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com