Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Osobowość Roku Gminy Pińczów

20 komentarzy

Pińczów gotowy na reformę szkolnictwa

9 lutego 2017 | NiL., redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 1 578

Radni Miejscy, w związku z planowaną od września reformą edukacji, przyjęli uchwałę intencyjną w sprawie zmiany sieci szkół w naszej gminie. Pińczowskie gimnazja zostaną połączone ze szkołami podstawowym.

Zespół Szkół na Grodzisku, który powstał z połączenia Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Styczniowych w Pińczowie i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II zostanie zamieniony na  Szkołę Podstawową nr 2 w Pińczowie. Gimnazjum nr 2 im. A. Dygasińskiego wraz ze Szkoła Podstawową nr 1 utworzą jedna Szkołę Podstawową nr 1, tworząc Zespole Szkół nr 1 w Pińczowie. Ta ostatnia placówka będzie kształcić w dwóch budynkach – na ulicy Szkolnej młodsze roczniki i w szkole przy ulicy 1 – go Maja – starsze.

Pierwszy rocznik, który w całości zostanie objęty zreformowanym systemem edukacji rozpocznie szkołę powszechną od 1 września 2017 roku. Natomiast uczniowie kończący w tym roku VI klasę szkoły podstawowej zostaną uczniami VII klasy szkoły podstawowej. Rozpocznie się tym samym stopniowe wygaszanie gimnazjów. Dzisiejsi gimnazjaliści dokończą swoją edukację na obowiązujących dotychczas zasadach. W roku szkolnym 2018/2019 gimnazja opuści ostatni rocznik dzieci z klas III.

Docelowa struktura szkolnictwa będzie obejmowała: 8-letnią szkołę podstawową, 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum, 3-letnią branżową szkołę I stopnia, 3-letnią szkołę specjalną przysposabiającą do pracy, 2-letnią branżową szkołę II stopnia oraz szkołę policealną.

Jak zapowiada minister edukacji Anna Zalewska – w wyniku reformy w całym kraju powstanie ponad pięć tysięcy nowych miejsc pracy. Jak sytuacja będzie wyglądać w naszej gminie? Trwają jeszcze wyliczenia, choć istnieją obawy, że zostanie zlikwidowanych od 15 do 17 etatów w Pińczowie. Nie oznacza to jednak, że któryś z nauczycieli pozostanie bez pracy. Pińczowski Magistrat liczy, że etaty zwolnią się po nauczycielach odchodzących na emeryturę. W Gminie Pińczów od 1 września 2017 roku naukę w 8-letniej szkole podstawowej rozpoczną też uczniowie w miejscowościach, tam gdzie działają obecnie szkoły podstawowe.

Teraz uchwała czeka na  pozytywną opinię od kuratora oświaty, związków zawodowych i części organizacji pozarządowych. Ostateczne głosowanie w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego odbędzie się w miesiącu marcu.

64 odpowiedzi na “Pińczów gotowy na reformę szkolnictwa”

 1. lo napisał(a):

  no ciekawe czy faktycznie ci co mają wiek emerytalny zabiorą się na emeryturę/…

 2. licealista napisał(a):

  a co na to Maciek Kmita ? Nie mówił stop gimnazjum !!!

 3. vb napisał(a):

  Powinno etatów się zwiększyć – gimnazja były 2, a podstawówek trochę więcej 7,8 klasa zamiast tłoczyć się w gimnazjum będzie chodzić do kilku podstawówek gdzie tu logika? Ten sam nauczyciel chyba nie będzie uczył w 3 szkołach jednocześnie?

 4. Zołnierz z platfusem napisał(a):

  Taak, już widzę tych krewnych i znajomych królika z prawami emerytalnymi, a jest ich niemało, jak Władimir odsyła ich na emeryturki. Jak zwykle drobną hołotę będą w….. No chyba, że P. Nariusz Powałkiewicz, zasłużony płatny konfident służb PRL a teraz szef Solidarności nauczycielskiej będzie ich bronił własną muskularną piersią. No ale cóż skoro sami nauczyciele pińczowscy wybierają sobie na obrońców Powałkiewicza, który w lepszych czasach zarabiał wydając władzom kolegów, donosząc na nich za pieniądze, robiąc im bardzo poważne kłopoty na wiele, wiele lat. No to miejta pretensje do siebie.

 5. oińczowianin napisał(a):

  do Zołnierz z platfusem ,skąd u Ciebie tyle jadu i nienawiści do Pana Powałkiewicza to ,że się przyznał do czegoś tam to jeszcze o niczym nie świadczy ,nie wiesz co on robił w tamtych odległych czasach czy komus zaszkodził czy nie ,nie znasz powodów dla ,których ubecy go złamali i kazali iśc na współpracę jakie masz moralne prawo oceniać innych a może oceń tych ubeków .którzy go złamali

 6. Szmalcownicy są wśród nas napisał(a):

  Bredzisz człowieku, p. Mariusza Powałkiewicza nikt nie musiał łamać, bo nigdy w życiu ten drobny konfident nie był przeciw jakiejkolwiek władzy, czy komunistycznej czy obecnej, na co masz wspaniały przykład dawnie donosił komunistom dziś szefuje Solidarności. Za przeproszeniem z jego charakterem to on mógł dzialać najwyżej w ubikacji. On sam się zgłosił dla pieniędzy i sprzedawał znajomych i innych, coś tam zasłyszał, cos dopowiedział, coś zauważył, coś przekręcił ale kaska szła, a jak nie, to przynajmniej flacha deputatowa, kiełbaska podwędzana a w ostateczności konserwa wołowa w sosie robiona w Działoszycach. A zaszkodził całej masie ludzi, nie napisał ośmiu donosów jak się przyznaje gdy już ktoś mu napluje w gębę, ale o wiele więcej. Już niedługo i on i jego przyjaciele z pińczowskiej Solidarności bardzo sie zadziwią.

 7. misio napisał(a):

  prawdopodobnie jeden były nauczyciel pisze inwektywy na pana Mariusza z nienawisci ,a teraz zabiera sie za władze i chodzi na spotkania samorządu.

 8. oińczowianin napisał(a):

  Nie chce mi sie komentować tych zawisłych komentarzy ludzie ,którzy za czasów tzw.komuny byli małymi dziećmi albo w ogóle nie było ich na tym świećie ,nie znaja realiów życia w tamtych czasach maja najwięcej do powiedzenia

 9. Gozer napisał(a):

  Do vb-etatów nie będzie więcej a mniej. Z 4 szkół(w sumie 18 oddziałów )zostaną 2 (16 oddziałów) i łatwo policzyć ile godzin dla nauczycieli mniej. Oczywiście szkoły wiejskie też będą 8 klasowe,no i zostaną powiększone szkoły średnie i tam pewnie co niektórzy będą mogli ewentualnie uzupełniać etaty. Ale napewno bez zwolnień i odejść na emeryturę się nie obejdzie.Jak będzie w praktyce to się okaże.

 10. Gozer napisał(a):

  Oczywiście pisząc w pierwszym zdaniu o oddziałach miałem na myśli Pińczów a nie całą gminę.

 11. Gozer napisał(a):

  Co do Powałkiewicza-jeżeli faktycznie komuś zaszkodził to jest świnią i nie powinien pełnić funkcji przewodniczącego Solidarności. Ale popatrzcie na PiS,który jest bardzo wspierany przez w/w Solidarność-ilu w tej partii jest byłych ludzi(na czele z prezesem i jego rodziny tajemniczą przeszłością)mających epizody w służbach PRL-u.Historia zatacza koło…

 12. kl napisał(a):

  jak zwykle niektórzy bedą mieli po dwa etaty a niektórzy po pół

 13. delirium tremens napisał(a):

  P….ce, jacy nauczyciele…ludzie przyuczeni do zawodu. SIĘGNIJCIE GŁĄBY, (przepraszam jak kogoś uraziłem), do historii pińczowskiej oświaty, ludzi którzy”zjedli zęby”. Starych belfrów, no tak, nie te wzorce? Dlaczego się Ich nie spytacie?

 14. Do Gozer napisał(a):

  Mariusz Powałkiewicz będąc konfidentem SB zaszkodził wielu ludziom. Jego przeszłość nie jest tajemnicza jest po prostu świńską przeszłością. Na dokładkę oszukał zwykłych członków Solidarności w Pińczowie, zatajając, że za młodu, za pół litra wódki donosił na ludzi, przy czym najczęściej nieprawdę wymyśloną przez siebie. Szkodził zwykłym ludziom, robił im olbrzymie kłopoty, przez niego nie mogli dostać paszportu, nie mogli znaleźć pracy, nie mogli dostac mieszkania, ich dzieci nie mogły dostac sie na studia, nie mogli załatwić sprawy w urzędzie. To Powałkiewicz robił z nich pariasów, a życie zamienił im w piekło. Ten pan to jest dopiero patologia człowieka. I taki ktoś dziś jest twarzą Solidarności w Pińczowie. Wielu się z niego śmieje, wielu pogardza,najczęściej budzi obrzydzenie wśród przyzwoitych ludzi. Co z nim zrobi Solidarność?

 15. ja napisał(a):

  Jaka solidarność, zbieranina nieudaczników bez jakichkolwiek przekonań i ambicji, popatrzcie sobie na listę członków.

 16. TW Misio napisał(a):

  No zdaje sie, że Mariuszek wytypował po głębokim namyśle jakiegoś nieszczęśnika, kolegę nauczyciela. Dopiero mu obrobi d…Wkrótce na mieście okaże się, że to podły pedofil, złodziej i zboczeniec. Kto jak kto, ale nasza poczciwina ma dobrą praktykę…

 17. radiotechnik napisał(a):

  Z tekstu wynika, że wszystkie szkoły na wsiach zostaną zachowane w trybie 8 klasowym…prawdę mówiąc trudno mi sobie wyobrazić, że szkoły w Gackach i Zagości znajdą na tyle uczniów we wszystkich rocznikach, żeby zapewnić ekonomiczne uzasadnienie ich utrzymania, ponieważ ta część gminy jest zamieszkana przez plus minus trzy tysiące mieszkańców i wątpię, żeby udało się utrzymać frekwencję w tych szkołach na poziomie 70-80 dzieci. Moim zdaniem te dwie szkoły powinny być podzielone na wzór SP 1 oraz GM 2 i wtedy by się jakoś bilansowały ekonomicznie.
  Co do p. Powałkiewicza to ta reforma jest doskonałą okazją do wysłania go na emeryturę, ponieważ nie powinno być miejsca w państwowych instytucjach dla donosicieli, bo jak ktoś już raz zasmakował donosicielstwa i mącenia ten będzie to robił nadal, i co w przypadku szkolnictwa jest tym groźniejsze, że takie postawy będzie ten pan przekazywał dzieciom i być może wyrosną z nich jeszcze większe informatory niż tzw. Pomar.

 18. Pinkkii napisał(a):

  Na siłę będą trzymac w podstawowkach w scisku i bez doposazenia pracowni o obłudo

 19. Yhm napisał(a):

  No wreszcie. Przecie to bydło z gimnazjum juz nie wiedziało co ze sobą zrobić.

 20. gimnazjalista napisał(a):

  Każdy wiek ma swoje prawa – zapomniał wół jak cielęciem był? Jak się zachowują uczniowie to zależy na ile nauczyciele i rodzice pozwolą. Proszę mnie bydłem nie nazywać bo co wyrabiają dorośli nie chcę przytaczać, częściej młodzi ludzie zachowują się lepiej niż dorośli, już dawno to zostało udowodnione, bo to od nich bierzemy przykład.

 21. mieszkaniec napisał(a):

  dobrze piszesz ,na ile pozwolą , razem z powrotem ośmiu klas powinno jeszcze wrócić poprzednie prawo , gdybyś pyskował do nauczyciela i dostałbyś wpierdol , a w domu ojciec by poprawił , to wiedziałbyś o co chodzi tym co piszą o gimnazjach .

 22. Stary ubek napisał(a):

  P. Mariusz Powałkiewicz sie nie zmienił. Bycie donosicielem to charakter, tak samo jak bycie prostytutką. Ktokolwiek miał kontakt z tym drobnym szpiclem, to ile cokolwiek chlapnął na władzę, szefa, ustrój czy burmistrza albo i nie chlapnął,to przecież Mariuszek słynie z bujnej fantzji. Taki naiwniak miał potem poważne kłopoty. Mariuszkowi telefon aż sie grzał. Na dokładkę ten pan uwielbiał przy alkoholu brać pod włos naiwnych i jako stary prowokator podpuszczał- ten gość ja wiem to złodziej, a tamten to czerowona świnia itd. A gdy podpity jeleń ujęty braterską duszą sie wywnętrzył, to za godzinę Mariuszek zdawał służbowy raport. I teraz taki człowiek jest nauczycielem, coś podobnego może się dziać tylko w pińczowskim grajdołku.

 23. Ja napisał(a):

  Wizja słabych nauczycieli jakoś nie pasuje do osiągnięć uczniów pińczowskich szkół

 24. Ja napisał(a):

  Do radiotechnik.
  W założeniach reformy ustroju oświaty mają być dodatkowe „wagi” dla mniej licznych klas.
  Jeśli tak będzie to klasy mniej liczne szczególnie w szkołach wiejskich jeśli chodzi o ich finansowanie z budżetu Państwa będą pod względem ich zabezpieczenia finansowego „samowystarczalne”.

 25. Ja napisał(a):

  Treści „mobigujące” Pana Mariusza Powałkiewicza są podłe. Osoby to robiące na pinczow.com przy byle jakiej okazji zrobiły z tej strony niegdyś bardzo fajnej „opowieści z magla”. Jeszcze gorsze jest to, że wiele osób piszący na pinczow.com swe zazwyczaj mniej lub bardziej merytoryczne opinie traci na tym. Raz przez rozmywanie tematów wiodących-w tym przypadku -jak reforma oświaty wpłynie na kondycję pińczowskich szkół.Dwa – pozwalając na wielokrotne publiczne zaszczuwanie człowieka. Czy twórcom tej strony i wyrażającym na niej swe nieraz krytyczne,ale merytoryczne na poziomie opinie o to chodziło i chodzi?

 26. lkj napisał(a):

  Mam nadzieję że wszyscy nauczyciele w wieku emerytalnym, z honorem, odejdą na emeryturę i nie będą blokować etatów, bo mamy młodych nauczycieli, którzy chcieliby pracować a nie mogą

 27. radiotechnik napisał(a):

  Ale gdzie tu jest rozmywanie tematu w tym przypadku? Mowa jest o reformie oświaty i ktoś pociągnął temat, żeby przy okazji tej reformy pozbyć się ze szkół ludzi z parszywą przeszłością i nie najlepszą teraźniejszością (o czym pisałem parokrotnie) i myślę, że jest to bardzo dobra okazja do podjęcia takich kroków.

 28. Ja napisał(a):

  Do radiotechnika
  To co Pani/Pan robi w stosunku to Pana Mariusza Powałkiewicza (kilkakrotnie) na stronie Pinczow.com jest to zwyczajny Hejt.

 29. Bogucanka napisał(a):

  Pan Mariusz Powałkiewicz jako szpicel, donosiciel i konfident służb PRL sprzedający ludzi za flaszkę wódki był podłym człowiekiem, a obecnie jest jeszcze bardziej nieciekawą postacią, więc jak o podłym człowieku można wyśpiewywać pieśni anielskie. Prawda jest bolesna ale jest zdrowa, bo wypalona gangrena nie zakaża. I nikt się nad gangreną nie lituje, tylko ją usuwa. Szambo choćby nie wiem jak perfumować i tak śmierdzi. Mamy przykład na oczyszczalni.Problemem tym panem jest, to że gdyby miał odrobinę przyzwoitości, to nigdy nie zgodziłby się na kandydowanie ze swoją wstrętną przeszłością nawet na organistę, a na dokładkę ten człowiek jest oszustem, gdyż nie ujawnił członkom związku Solidarność, że był kapusiem za młodych lat w PRL. Teraz jako nauczyciel w gimnazjum nr 2 ma po reformie PiS, być wychowawcą młodzieży

 30. dyrektor napisał(a):

  od kiedy to nauczyciele w wieku 50 lat mogą odejść na emeryturę ?, ktoś tu się wymądrza ale brak mu elementarnej wiedzy na temat, który drąży.

 31. Degtyarov napisał(a):

  Powyższy tekst traktuje o reformie szkolnictwa w Pińczowie i „okolicy” a wielu komentatorów zamiast ustosunkować się merytorycznie do nadchodzących zmian, anonimowa, pod pseudonimami ( Zołnierz z platfusem, Szmalcownicy są wśród nas, Do Gozer, radiotechnik, Stary ubek, Bogucanka ) pluje na M. Powałkiewicza? Czym to się różni od zarzucanych mu działań? Brakiem oficera prowadzącego i teczki personalnej? Chociaż … ?! Być może jest jakiś „prowadzący”, którego celem jest zniszczenie M. Powałkiewicza.
  PS. Jak to było? «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem». I znowu pochyliwszy się, rysował po ziemi.(J 8,8-11. Interpretacji zainteresowani niech poszukają w Googlach.

 32. Bogucanka napisał(a):

  Konfident służb PRL, taki jak Powałkiewicz nie może być wychowawcą i nauczycielem dzieci. Dorośli którzy takie indywidua o mentalności zdrajcy i sprzedawczyka narzucają dzieciom mają równie zwichrowaną moralność jak ten pan. A kto mówi, że ma iść na emeryturę? A praca parkingowego to hańba? a w Gomarze czy u Matuszczyka, a kwity liczyć gdzie pod schodami, itd jeśli już w szkole to co najwyżej jako stróż nocny. W Solidarności są pełnoletni czlonkowie, takiego se wybrali to mają, ale na nauczyciela i wychowawcę młodzieży dawać kogoś takiego w dzisiejszych czasach, gdy wiadomo co on i jemu podobni wyczyniali, to dajmy do szkoły pedofila albo mordercę po odsiadce, to jest dokładnie to samo. Oj dyrektorze, dyrektorze, coś z pomyślunkiem słabiutko. Chyba żes pan dyrektor firmy jednoosobowej

 33. Ja napisał(a):

  Do Bogucanki
  Ileż w Panu/Pani nienawiści.Czytając Pani/Pana tekst, czyta się współczesny „Młot na Czarownice”

 34. Do -ja- napisał(a):

  Pan Mariusz Powałkiewicz był konfidentem służb PRL, te służby jak obecnie wiadomo były agendą wywiadu radzieckiego, a więc nie tylko niszczył życie swojm znajomym i wielu innym ludzim,był przede wszystkim zdrajcą Ojczyzny, szykując nam wszystkim zagładę. Dzięki gen. Kuklińskiemu znane są plany wojny atomowej ZSRR na terenie Polski i całkowitego zniszczenia naszego kraju na 10 tys. lat. Powałkiewicz pracował dla Jaruzelskiego, Kiszczaka, Breżniewa. Ja mu współczuję, że nie potrafi tego zrozumieć, zejść z oczu, odpokutować podłości które uczynił i by nie miał problemu. Nienawiść i totalny brak merytorycznych argumentów jest u pani droga pani -ja-.

 35. Ja napisał(a):

  do Do ja
  Sprzeciw wobec Hejtu w wykonaniu Pani/Pana w stosunku do Pana Mariusza Powałkiewicza jest aż nadto wystarczającym merytorycznym argumentem. W przypadku przypisywanej mi nienawiści proszę powiedzieć w której mojej wypowiedzi ona występuje(Podpisuję się Ja nie mylić z osobą piszącą jako ja)

 36. Do pani -ja- napisał(a):

  Zarzucając komuś nienawiść, bo ten ktoś pisze prawdę, sama Pani postępuje nienawistnie i bardzo emocjonalnie. Po drugie, życzliwie i bez złośliwości radzę zmierzyć sobie gorączkę.

 37. xyz napisał(a):

  do Gozera , Starego ubeka , radiotechnika i innych wcieleń przeszłych i przyszłych. Trzeba udać się do lekarza bo to chyba jest choroba

 38. radiotechnik napisał(a):

  Jaki hejt? Czy mówienie o tym, że p. Powałkiewicz donosił Służbie Bezpieczeństwa jest hejtem? Czy mówienie o tym, że oszukał swoich współpracowników ze szkoły oraz z Solidarności jest hejtem? Czy ujawnienie próby przekrętu z placem na ul. Krótkiej jest jakąś mową nienawiści? Nie, to są po prostu fakty z życia p. Powałkiewicza które trzeba nagłaśniać, ponieważ jest nauczycielem, kandydatem na radnego, osobą do której powinno się mieć zaufanie, tylko jak można mieć zaufanie do kogoś, kto był informatorem dawnych służb albo chciał wmówić prawowitym właścicielom, że ich plac nie jest ich w imię własnych korzyści.

 39. Ja napisał(a):

  do Pani/Pana radiotechnika
  To co Pani/Pan napisał to jest właśnie HEJT. W odróżnieniu od krytyki, nie ma na celu zmieniania czyjejś opinii ani czynienia świata lepszym. Hejt ma na celu wywoływanie negatywnych emocji a adresacie lub w publiczności.
  • Chce Pani/Pan zranić człowieka, którego nie lubi, więc napisze Pani/Pan coś, co sprawi, że mu będzie przykro.
  • Chce Pani/Pan sprawić, by inni ludzie nie lubili człowieka, którego nie Pani/Pan , więc napisze coś, co sprawi, że będą mieli o nim złe zdanie. Może oni go teraz będą ranić.
  Robi Pani/Pan osobie o której pisze wielką krzywdę przy okazji przeinaczając i naginając informacje podawaną przez Panią/Pana jako „fakty”

 40. radiotechnik napisał(a):

  Proszę podać jakąś definicję hejtu, bo ja nie wiem co to jest. I jaką ja robię krzywdę p. Powałkiewiczowi? Sam przyznał się do współpracy z organami bezpieczeństwa PRL i w czasach teraźniejszych, jako przewodniczący wspólnoty mieszkaniowej (której po ujawnieniu swojej działalności agenturalnej przestał być przewodniczącym) próbował grodzić cudzy plac posługując się wadliwym aktem własności. Jeśli mówię gdzieś nieprawdę to proszę mi to udowodnić, bo póki co Pani/Pan posługuję się sloganami oraz ogólnikami, a prawda jest niezaprzeczalna i co najważniejsze, jest udokumentowana na piśmie i żadne żarliwe obrony tego nie zmienią.

 41. beton napisał(a):

  A gdzie jest jakiś komentarz Maćka Kmity na ten temat, tak się oburzał na tą reformę, a jak ludzie na jego profilu zaczęli zadawać trudne pytania do Maciej zbywał ich ogólnikami a jak już ogólniki nie starczały, to wypiął się na obywateli i nic im nie odpisał

 42. Ja napisał(a):

  Do Pani/Pana radiotechnika
  Moje wypowiedzi dotyczą zjawiska hejtu na Panu Mariuszu Powałkiewiczu, którego na tej stronie jest pani/Pan jednym z wykonawców.To co w ostatniej wypowiedzi przytoczyłem z definicji hejtu z google. A prawda? Lepiej Pan ją zna niż ja. W innych komentarzach na pinczow.com wpisał się Pan jako Zawodowy Żołnierz (ZŻ). Jeśli jest to prawda to jest Pan szczęśliwym emerytem oficerem lub podoficerem z początkami w LWP.I pamięta Pan doskonale co mógł szeregowy w stosunku do poleceń kadry.Mam nadzieję, że moje to pytanie i Pana odpowiedz przeczyta jak najwięcej rezerwistów z tamtych czasów.

 43. mieszkaniec napisał(a):

  może radiotechnik jako wojskowy z czasów prl ma przeszłość agenturalną , a że jest tylko anonimowym komentatorem nikt go o to nie zapytał ?

 44. agent SB i związkowiec napisał(a):

  Mariusz Powałkiewicz stary zasłużony konfident służb PRL, który wydawał ludzi za pół litra wódki, jest nauczycielem w gimnazjum nr 2, jest wychowacą młodzieży. Czy jakikolwiek rozsądny rodzic jeśliby wiedział, że jego dziecko uczy pedofil, złodziej, donosiciel, po prostu jakaś kanalia, to biernie godziłby się z tym? Powałkiewicz był sprzedawczykiem, takim samym jak Polacy na służbie gestapo, on był na służbie Breżniewa i tak samo pracował na zagładę zwyklych Polaków. Czy nazwanie rzeczy po imieniu to jest nienawiść, hejt? Oczywiście, ze ten renegat Polski i sprzedawczyk ludzi, broni się jak może, od uderzanie w litość, po oszczerstwa w których podpisuje się jako -ja-, mieszkaniec-, czy xyz. Ale tu nie chodzi o jego komfort, ale o zwykłą przyzwoitość. Nich ten pan zejdzie z oczu ludziom,nie będzie miał problemu, niech na Boga nie uczy dzieci w szkole!

 45. mieszkaniec napisał(a):

  kolego twoje insynuacje że moje komentarze są pisane w obronie , lub że to ja jestem Powałkiewiczem świadczą o postępującej chorobie psychicznej , wg ciebie nie można mieć swojego zdana , kto myśli inaczej niż ty czy radiotechnik to źle , ja znam Powałkiewicza tylko z widzenia i zwisa mi jego przeszłość i przyszłość, ale widzę że wg was rodzice dzieci które on uczył i ci z Solidarności to sami debile bo nie potrafili pozbyć się takiej gnidy ze szkoły , są instytucje które zajmują się takimi sprawami i można to zgłosić , porównanie kogoś do gestapowca to chyba przesada , masz jakieś dane ile osób zginęło przez tego agenta sb?

 46. xd napisał(a):

  Breżniew zmarł w 1982 roku – pan „donosiciel” był jeszcze uczniem niepełnoletnim (dzieckiem)

 47. Ja napisał(a):

  Zgadzam się z wpisem mieszkańca.Czy jako nauczyciel, związkowiec i zwyczajnie człowiek Pan Mariusz Powałkiewicz przez te wszystkie lata NIKOMU nie pomógł?.Uważam , że wpisami min. o gestapowcach piszący pokazali kim są.O tym czy Pan Mariusz Powałkiewicz może pracować w szkole decyduje w Polsce prawo. A ono go tego nie pozbawiło.

 48. radiotechnik napisał(a):

  Ja w swojej wypowiedzi nie powiedziałem, że sam służyłem w LWP tylko, że służyłem z ludźmi którzy zaczynali w LWP i nie widziałem żadnego takiego żołnierza ani żadnego innego z chorobą podobną do choroby p. Powałkiewicza, także polecam naukę czytania ze zrozumieniem i dopiero wtedy udzielanie się.
  Do ja tak, nawet bardzo pomógł, zwłaszcza jak chciał się grodzić na wadliwym AWZcie i wmawiał prawowitym właścicielom, że to nie ich teren.
  Beton mnie też ciekawi gdzie jest p.Kmita, śledziłem jego profil zarówno prywatny jak i fanpage radnego i oprócz paru „zbywaczy” żadnych konkretnych informacji nie widziałem, tylko hasło „durne rozwiązania”.

 49. Ja napisał(a):

  do radiotechnika
  Skoro jak sam Pan pisał jest lub był ZŻ i nie zna lub zapomniał co kadra mogła zrobić z żołnierzem z poboru polecam film „Samowolka”, który tylko trochę dotyka tego tematu.Proponuję aby nasza polemika nie schodziła poniżej pewnego poziomu (nauka czytania) co w Pańskim przypadku jako byłego żawodowego żołnierza Odrodzonego WP myślę nie będzie stanowiło zbytniego problemu.
  Pozdrawiam.

 50. radiotechnik napisał(a):

  Co ma wspólnego moja służba w WP czy film „Samowolka” z agenturalną działalnością pana Powałkiewicza?

 51. Ja napisał(a):

  Do radiotechnika
  Próbuję to Panu od pewnego czasu wytłumaczyć, jak wyglądała w tym czasie samodzielna decyzja szeregowego w stosunku do kadry. Innym elementem Pana wpisów jest Hejt w nich zawarty w stosunku do Pana Mariusza Powałkiewicza.Szczególnie,że jak sam Pan pisze do „Yogiego” jest Pan w swych wpisach obiektywny.Hejt proszę Pana nie ma nic wspólnego z obiektywizmem.

 52. mieszkaniec napisał(a):

  a co ma grodzenie działki albo postać niby radnego Kmity do reformy oświaty panie radiotechnik ?

 53. radiotechnik napisał(a):

  Jeszcze raz, co ma stosunek kadra-szeregowi ZSW do agenturalnej działalności p. Powałkiewicza? Gdzie jest jakiś związek przyczynowo-skutkowy, bo nigdzie nie mogę go zauważyć?
  Mieszkaniec przykład wspomnianej przeze mnie działki wyraźnie pokazuje, że p. Powałkiewicz jest zgniłym moralnie człowiekiem, że po trupach chce dojść do celu i nie liczy się z nikim i niczym, liczy się dla niego tylko jego własny interes, a jak ktoś ma inne zdanie od niego to stara się go zmieszać z błotem. Co do radnego Kmity to powinien się jakoś wypowiedzieć o reformie oświaty w naszej gminie, bo jest członkiem komisji oświaty i na portalach społecznościowych strasznie ubolewa nad tą całą reformą.

 54. law51 napisał(a):

  Rozwaliła mnie ta dyskusja. Tyle bzdur to ja dawno nie przeczytałem.
  Po pierwsze do Do-Ja- jeśli już zabierasz głos to poczytaj trochę. Czytanie ze zrozumieniem naprawdę nie boli. W czasie zimnej wojny w Europie Państwa Układu Warszawskiego miały olbrzymią przewagę w wozach bojowych i czołgach. Ich atak na NATO miał przebiegać dwuetapowo. Najpierw czołgi stacjonujące w NRD przy wsparciu Polskich wojsk. Później druga fala czyli czołgi Rosji stacjonujące w obecnej Białorusi i Ukrainy. Dlatego to doktryna NATO zakładała na wypadek wojny odcięcie drugiej fali przez atak nuklearny i zrobienie z Polski i Czechosłowacji nuklearnej pustyni.
  Po drugie zastanów się komu przysięgał Kukliński?
  Po trzecie bawi mnie określenie „moralne prawo”.
  Wytłumaczcie mi dlaczego ubek, sb-ek czy też TW będący obecnie w PIS ma moralne prawo być posłem, senatorem czy też umoralniać innych, a sb-ek, który nie jest w PIS już tego prawa nie ma?
  Po czwarte przewodniczący związku zawodowego jest wybierany przez członków tego związku.
  Jeśli pan Powałkiewicz, którego notabene nawet nie znam przestanie pasować swoim związkowcom to wybiorą kogoś innego. A na razie to Oni dali mu moralne prawo aby ten związek reprezentować.
  I na koniec coś o reformie. Też jestem za likwidacją Gimnazjów. Ale sposób w jaki to robi PIS woła o pomstę do nieba. Niestety skutek będzie taki, że zmarnujemy parę roczników dzieci. I akurat ja wiem co mówię.

 55. Powałkiewicz na czele napisał(a):

  Pan Mariusz Powałkiewicz, jako agent SB, który wydawał niewinnych ludzi za parę groszy i zamieniał ich życie w piekło, nie ma prawa nauczać w dzieci w szkole, być wychowawcą młodzieży. Jest napisane, że gangrena powinna być wycięta i wypalona. Jest to podstawowe prawo życia. Na szczęście juz wkrótce będzie to prawo pisane i obowiązujące co PiS zapowiada i nieliczne wyrodki będą usunięte z szeregów. Jeżeli PiS pozostawi takie indywiduum jak Mariusz Powałkiewicz aby dalej był wychowacą dzieci, to niestety straci wszelką wiarygodność i może się pożegnać z marzeniami o swoim burmistrzu w Pińczowie. To jest sprawdzian dla lokalnego oddziału PiS. Związkowcy Solidarności w Pińczowie jacy są, każdy widzi. Są dorośli. Jest ich ze dzwudziestu w zarządzie tym samym z gwarancją niusuwalności z pracy jako działacze i nic więcej ich nie interesi. Ake narzucać dzieciom podobnego osobnika jak Powałkiewicz, to już jest wielkie świństwo ze strony gminy i dyrekcji gimnazjum nr 2. Kuratorium też powinno się przyjrzeć tej sytuacji. Ja jako rodzic nigdy wiedząc kim jest ten człowiek nie zgodzilbym się by uczyl moje dzieci i wnuki. Tacy jak Powałkiewicz za komuny usilowali mnie zgnoić,ale ich podlość obrócila się przeciw nim.
  Prostuję stwierdzenie radiotechnika iż został usunięty z zarządu wspólnoty gdy wyszla na jaw jego podła przeszlość. Jako czlonek zarządu wspólnoty naraził ją na duże straty finansowe, nie podpisując umowy z wykonawcą inwestycji wspólnoty, ale jest biznesmenem wybitnym szeroko znanym z próby zakupienia mieszkania w swoim bloku wartego ponad 100 tys. za 5 tys.zł. I to dobitnie pokazuje jak ten pan pomaga ludziom i jaką moralność ten obrońca pracowników reprezentuje.

 56. grzegorz napisał(a):

  Kto z PiS u weźmie się za Powałkiewicza ? Bębenek ? Nie rozśmieszaj ludzi kolego . Czy PiS , czy PO jeden ch.j na układy nie ma rady. Już obronili ginekologię .

 57. radiotechnik napisał(a):

  Powałkiewicz na czele Możesz rozwinąć ten wątek z tą umową o której mówisz, bo nie słyszałem tego jeszcze a jeśli okaże się to prawdą to w takim przypadku wspólnota mieszkaniowa powinna złożyć zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 58. Ja napisał(a):

  Do Pani/Pana Linda
  Film „Samowolka” pokazuje relacje panujące w tamtych czasach pomiędzy żołnierzami słuby zasadniczej a „kadrą”. Mój poziom pozwala mi nikogo nie obrażać na tym forum. Mam prawo jak inni piszący tu do własnej oceny jak i poszanowania mojej osoby przez innych piszących.
  Pozdrawiam.

 59. Do radiotechnika napisał(a):

  Nie mogę niestety podawać publicznie pewnych informacji, bo dotyczą nie tylko Powałkiewicza, ale -Co sie odwlecze to nie uciecze-. Gdybym tak chlapnął coś przypadkiem z tzw. wrażliwych danych dot. innych osób, Mariuszek zapiałby pewno z uciechy, że kanalia się wkopała i serdecznie by się przyłożył by zakuć mnie w kajdany. Nie chcę mu dać jego ulubionej radości.

 60. hahaha napisał(a):

  Widzę, że stworzył się portal plotkarski na pinczow.com. Ot taki pomponik.

 61. xd napisał(a):

  To dobrze – ludzie mogą zaspokoić”wyższe” potrzeby

 62. wwa napisał(a):

  Atakujecie nauczycieli, że nie mogą nauczyć a prawda jest taka, że w Pińczowie zostają i zostali praktycznie sami nieudacznicy i ich dzieci, które ciężko cokolwiek nauczyć. Kiedyś było inaczej, bo rodzice się słuchali nauczycieli i wychowywali dzieci jak trzeba. Teraz jest tak, że rządzą w domu dzieci a nie dorośli. Cieszę się, że wyjechałem z tego miasta.. chore czasy

 63. Ja napisał(a):

  do wwa
  Panie Udaczniku ( jest to zaprzeczenie nieudacznika ),czytając Twój tekst, jego składnię i sposób wyrażania myśli cieszę się , że Wyjechałeś z Naszego Miasta. Jest mi lżej na sercu i myślę z nadzieją o przyszłości Naszego Miasta.

 64. vc napisał(a):

  pewnie jest się z czego cieszyć, niedługo zostaną sami emeryci w podeszłym wieku, będzie cisza i spokój jak na cmentarzu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com