154. rocznica Powstania Styczniowego – zaproszenie na obchodzy

13 komentarzy

Porażka siatkarek LZS Pińczów

14 lutego 2017 | NiL. redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 222

Siatkarki LZS Pińczów przegrały u siebie mecz IV ligi świętokrzyskiej kobiet z ekipą Rej Jędrzejów 3:1. Mecz był pełen emocji, dramaturgii i zwrotów akcji, z których zwycięsko wyszły siatkarki z Jędrzejowa. Pomimo porażki pińczowianki nadal prowadzą w ligowej tabeli. Była to dopiero druga przegrana naszych zawodniczek w tym sezonie.

Mecz świetnie rozpoczął się dla LZS. Przez połowę pierwszego seta pińczowianki dominowały na parkiecie i nic nie wskazywało na ostateczną porażkę w tym spotkaniu. Mecz stał się bardziej wyrównany,  siatkarki oby dwu drużyn zdobywały punkt na punktem, by po dramatycznej końcówce zakończyć seta wynikiem 25:27 dla drużyny z Jędrzejowie.

Na początku drugiego seta LZS prowadził już 3:0. Dość szybko jednak nasze rywalki odrobiły straty, podwyższając wynik na 8:5 na swoją korzyść. W dalszej części seta spotkanie się wyrównało, choć na prowadzeniu ciągle były siatkarki Reja, które korzystny na siebie wynik „dowiozły” do końca seta, wgrywając w nim 25:23.

Podrażnione przegranymi w dwóch poprzednich setach, siatkarki z Pińczowa ostro zabrały się do odrabiania strat. W połowie trzeciej partii zawodniczki LZS prowadziły już 15:8. Ostatecznie wygrywając 25:19.

Czwarty set był bardzo zacięty, a żadna z drużyn długo nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Naszemu zespołowi przy stanie 12:12 przydarzył się przestój. Wówczas goście popisali się kapitalną serią, zdobywając podrząd 6 punktów. Zawodniczki z Jędrzejowa prowadzenia nie oddały do końca meczu, wygrywając 25:17, a w całym spotkaniu 3:1.

Kolejny mecz pińczowskie zawodniczki rozegrają 20 lutego w hali – widowiskowo sportowej. Rywalem zespołu z Pińczowa będzie klub ULKS Stopnica, która w obecnych rozgrywkach plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli. Początek spotkania godzina 18:00.