KINOLUB 2017 – pińczowskie święto młodego widza

0 komentarzy

XII Ogólnowojewódzki Turniej Szachowy „Pięć Sów” zakończony

27 lutego 2017 | redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 423

Blisko trzydziestu szachistów i szachistek zawitało w niedzielny poranek do pińczowskiego „Belwederu” by wziąć udział w XII Ogólnowojewódzkim Turnieju Szachowym „Pięć Sów”. Zwyciężył Michał Kurczyna z klubu Skoczek Pińczów.

Szachy – jedna z najstarszych, intelektualnych i kulturowych gier. Dyscyplina sportowa w której wiek zawodnika schodzi na drugi plan, choć niewątpliwie jednym z najważniejszych czynników jest doświadczenie gracza. W pińczowskim turnieju rywalizowali między sobą, młodzi, starsi i ci którzy na szachach zjedli przysłowiowe zęby.

Zwyciężył Michał Kurczyna z Pińczowa zdobywając 8,5 pkt. O jeden punkt mniej miał drugi – Adam Łukomski z klubu LZS Kordian Bliżyn. Trzeci z dorobkiem 6 pkt. był Leszek Stępień z Czechowa. Poza kategorią Open, toczyła się rywalizacja pomiędzy najmłodszymi. W kategorii chłopcy pierwsze miejsce zajął Kacper Żak, drugi był Koral Piotr, a na trzecim miejscu sklasyfikowano Piotra Niedzielę. W kategorii dziewczynki zwyciężyła Iga Świetlik, tuż za nią uplasowała się Klaudia Borowiec. Podium zamknęła Nadia Żurek. Wyróżniona szóstka dzieci reprezentowała Szkołę Podstawową w Chrobrzu.

Turniej skierowany był do zawodników z rankingiem Polskiego Związku Szachowego 1000 – 1800 pkt. Organizatorem zawodów było Muzeum Regionalne w Pińczowie. Arbitrem zmagań był sędzia szachowy I klasy Jarosław Żwirko.

6 odpowiedzi na “XII Ogólnowojewódzki Turniej Szachowy „Pięć Sów” zakończony”

1. jacek napisał(a):

brawa za imprezę, takie turnieje powinny być częstsze…

2. aaaaaaaa napisał(a):

czemu nigdzie nie było plakatów a na internecie ogłoszeń że odbędzie się taki turniej ? sam z chęcią bym wziął udział..

3. szach i mat napisał(a):

„Turniej skierowany był do zawodników z rankingiem Polskiego Związku Szachowego 1000 – 1800 pkt”. Była też kategoria open i każdy mógł przyjść? Bo tego nie wiem szczerze mówiąc do tej pory. Kiedyś były często organizowane takie zawody ogólnie dla Pińczowian.