Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Odpalamy zapisy na ” IV Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia” 

1 komentarz

 „JA w kulTUrze”. PSCK wystartowało z nowym projektem

28 lutego 2017 | psck, | Wyświetleń: 299

 W poniedziałek, 27 lutego, w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbyło się pierwsze, robocze spotkanie w ramach projektu „JA w kulTUrze”. Celem projektu, dofinansowanego z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury +, będzie zbadanie potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy Pińczów. Chcemy zapytać Was – mieszkańców jakich inicjatyw brakuje i co możemy wspólnie zrobić, by je zrealizować! 5 inicjatyw lokalnych, zgłoszonych przez mieszkańców w drodze konkursu, zyska wsparcie na realizację.

W spotkaniu inaugurującym projekt wzięli udział: Teresa Jankowska ? animator z ramienia Narodowego Centrum Kultury, Maciej Zygmunt ? z Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach, członkowie Komisji Kultury, Oświaty i Kultury Fizycznej Rady Miejskiej w Pińczowie, Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, przedstawiciele instytucji kultury oraz pracownicy PSCK.

„Dom Kultury + to przede wszystkim zmiana podejścia z „DLA” na „Z” mieszkańcami.” ? mówiła Teresa Jankowska podczas krótkiego wprowadzenia ? „Pińczów znalazł się gronie 50 domów kultury w całej Polsce, gdzie realizowany będzie program. Jest to olbrzymia szansa na wdrożenie nowych praktyk w działaniu domu kultury, pobudzenie aktywności społecznej i rozwijanie potencjału kulturotwórczego mieszkańców.”

I część zadania realizowana będzie do 30 czerwca. II – od lipca do połowy listopada. Podczas badań diagnostycznych, każdy mieszkaniec gminy będzie mógł zająć stanowisko, podzielić się swoimi pomysłami, wyrazić potrzeby i tym samym wpłynąć na przyszły kształt działań kulturalnych w gminie. 

 

Wszystkie informacje dotyczące realizacji projektu dostępne będą na stronie internetowej www.psck.pl, uruchomiony zostanie także punkt informacyjny dla osób zainteresowanych projektem w PSCK.

Projekt dofinansowany został z Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017.

Jedna odpowiedź do “ „JA w kulTUrze”. PSCK wystartowało z nowym projektem”

  1. De best napisał(a):

    Czy będzie podział na Panów i Chamów, ubeków i niezłomnych, komuchów i solidarność,policjantów i złodziei, PO i PIS? każda nacja ma swoje potrzeby. Jedyne co ich łączy to bale w uniwersytecie III wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com