Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Odpalamy zapisy na ” IV Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia” 

0 komentarzy

Namioty Wyklętych

1 marca 2017 | redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 391

1 marca, przed belwederem, tuż obok pomnika Adolfa Dygasińskiego Muzeum Regionalne w Pińczowie prezentowało wystawę „Namioty Wyklętych”. Materiały multimedialne udostępnione przez IPN pokazywano w sali konferencyjne organizatora wystawy.

„Namioty Wyklętych” to coroczna akcja Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej odbywająca się podczas Narodowego Święta Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca.

Projekt ma na celu przybliżenie historii Wyklętych obywatelom Polski. Ma to się odbyć przez ustawienie namiotów w centrach miast tworząc mini obozowisko Żołnierzy Podziemia Antykomunistycznego.

W namiotach tych osoby odwiedzające obozowisko mogły poznać sylwetki oraz historię Wyklętych poprzez wystawę biogramów, materiały multimedialne udostępnione przez IPN, spotkania z kombatantami.

Wystawę będzie można zobaczyć 2 marca na dziedzińcu belwederu.

 

10 odpowiedzi na “Namioty Wyklętych”

 1. grzegorz napisał(a):

  szkoda ze moj dziadek nie zyje bo duzo by wam opowiedzial z kim i w jaki sposob oni walczyli.teraz jak patrzy na to wszystko to chyba sie przekreca

 2. grom napisał(a):

  A mój żyje i nie może zdzierżyć,że tych oprawców tak czczą,mówi,że:”koniec świata blisko”

 3. Łupaszko napisał(a):

  No tak toarzysze. Walczyło sie o władzę ludową, niedojadało, niedosypiało, wyrywało paznokcie, łamało kości, strzelało w tył głowy, podrzynało gardła wrogom ustroju.Prześladowało ich i ich dzieci. Praca ciężka, odpowiedzialna. No ale w nagrodę medale były, deputaty, akademie, a szacunek w Pińczowie wielki. A teraz co się porobiło? To znaczy się dziadziuś to był zwyrodniały sadysta, złodziej i pospolity morderca, a tamtych czczą! Nie może być! Związek Radziecki i towarzysz Stalin jeszcze tu wrócą i wtedy pokaże się hołocie, jaka była prawdziwa historia.

 4. olcha napisał(a):

  Wielu było takich panów w Pińczowie. Bez szkoły, a w strukturach instytucji represjonującej prawdziwych Polaków , ludzie ich się bali. Do dzisiaj się o nich mówi. Pan R. z Nowego Światu wyprawiał straszne rzeczy z przesłuchiwanymi, a potem brał emeryturę ok. 8 tys.Należy dokładnie przebadać budynek dawnego Nadleśnictwa i plac wokół.

 5. De-best napisał(a):

  Co ma wspólnego władza ludowa, komuna, Stalin, AK, Kościuszko, z Banderą łupaszką w związku z morderstwami, czystkami etnicznymi czy mordowaniem kobiet i dzieci. Komuniści jak mordowali to byli zbrodniarze. Łupaszka jak i Bandera za mordowanie bezbronnej ludności kobiet i dzieci zostali Waszymi bohaterami. Wstyd. Polacy nie znają swojej historii. Komuna nauczyła ich czytać i pisać a PIS i kościół pozbawił samodzielnego myślenia. Wiedzę czerpią z ambony abo 16×9. Uczcie się historii wyciągajcie wnioski, będziecie wiedzieć dlaczego losy kraju potoczyły się tak a nie inaczej, kto jest za to odpowiedzialny. Pamiętajcie Polacy nie powiedzieli ostatniego słowa odnośnie samozagłady.

 6. do Łupaszki napisał(a):

  Widać, że jesteś typowym PiS-owcem ,kto ma inne zdanie niż wy, to złodzieje, mordercy i hołota, a ja ci mówię,że nie jeden dziadziuś i nie jedna babcia nie chcieliby się spotkać z tzw.Wyklętymi. Za dużo ludzi-zwykłych ludzi-nie żadnych komunistów czy UB-ków, opowiada to samo i nie mam powodów ,żeby im nie wierzyć,a bać to się należy was z waszym brakiem samodzielnego myślenia i uporczywym zacietrzewieniem.

 7. Słodki wnuś UB napisał(a):

  Wnuczusi ubeckich, jak widać jest parę w Pińczowie. I bronią chlubnej pamięci swej rodziny resortowej.Ale prawdy nie zakłamią, plugawiąc pamięć prawdziwych, przyzwoitych pińczowian i Polaków. Niejeden dziadziuś i nie jedna babcia, która się spotkała z tzw. pińczowskimi przedstawicielami władzy ludowej z UB czy MO, miała szczęście jak po połamaniu babci czy dziadziusiowi kości na przesłuchaniu, dostali po prostu kulkę w leb, lub litościwie poderżnięto im gardło tępym wojskowym bagnetem. Gorzej jak śledztwo trwało miesiącami, a przesłuchiwali ich wybitni UBecy pińczowscy.Ci potrafili wyrywać paznokcie, przebijać jądra chłopom rozpalonym drutem, wypruwać flaki z brzucha ofiarom, wlewać naftę do nosa przesłuchiwanym, przypalać maszynką elektryczną, miażdżyć palce w drzwiach a genitalia w szufladach biurka itd. itp. Ci oprawcy i sadyści robili to prawdziwym Polakom, dzięki których walce Polska nie stała się 17 republiką radziecką. Jeśli teraz nie powie się prawdy o wyklętych, to kamienie wołać będą.

 8. tt napisał(a):

  Wyklęci robili podobnie niegodziwości zwyczajnym ludziom ,matkom z dziećmi. pod osłoną nocy kradli mordowali bezbronnych Bogu-ducha winnych ludzi

 9. PPR walczy napisał(a):

  Oj boli prawda o dziadziusiu. No bo jeżeli wychodzi teraz prawda z archiwów i dziadziuś ubek okazuje sie degeneratem,sadystycznym katem, zwyrodniałym mordercą i złodziejem, to jak mu teraz świeczuszkę zapalić. No i wstyd przed sąsiadami a i strach też.
  A już te brednie że wyklęci mordowali matki z dziećmi, to przenieś na Ukrainę.

 10. do 'PPR wlczy" napisał(a):

  Piszę o dziadziusiach i babuniach, którzy żyją i nigdy nic wspólnego SB kami nie mieli,więcej-piętnują ich za zło tak samo jak ty, z tą różnicą, że jeśli byli świadkami nieludzkich zachowań tzw,Wyklętych, to TY nie zabronisz im o tym mówić- idąc tropem „kto inaczej mówi jak my,to wróg”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com