Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Odpalamy zapisy na ” IV Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia” 

0 komentarzy

Odprawa robocza w sprawie stanu ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu pińczowskiego

1 marca 2017 | kpt. Paweł Obważanek, KP PSP w Pińczowie | Wyświetleń: 232

W dniu 28 lutego 2017 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie odbyła się odprawa robocza w sprawie stanu ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu pińczowskiego.

W spotkaniu poza kierownictwem i pracownikami pińczowskiej komendy wzięły udział osoby odpowiedzialne w naszym powiecie za stan ochrony przeciwpożarowej. W obradach uczestniczyli: Starosta Pińczowski – Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Pińczowie dh Zbigniew Kierkowski, Wójt Gminy Złota – Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Złotej Tadeusz Sułek, Wójt Gminy Kije Krzysztof Słonina, sekretarz UMiG Pińczów Marcin Kozłowski oraz członkowie zarządu powiatowego ZOSP RP w Pińczowie i prezesi jednostek ochotniczych straży pożarnych działających w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Celem posiedzenia było podsumowanie pracy Komendy Powiatowej PSP w Pińczowie oraz jednostek KSRG na rzecz bezpieczeństwa pożarowego na terenie powiatu za rok 2016, oraz przedstawienie głównym celów i założeń, które przyczynią się do poprawy stanu ochrony ppoż. w naszym powiecie.

Gospodarzami i prowadzącymi obrady było kierownictwo pińczowskiej strażnicy w osobach Komendanta Powiatowego PSP w Pińczowie st. kpt. Grzegorza Karwata oraz jego zastępcy bryg. Wojciecha Buckiego.

W spotkaniu poruszono zrealizowane zadania przez tutejsza komendę, tj.:

– wskaźniki pracy operacyjnej pińczowskich strażaków, w tym ochotniczych  straży pożarnych

– wykonane cele w działalności kontrolnej

– omówiono prowadzone akcje prewencyjne, ze szczególnym naciskiem akcji „Czad i ogień – obudź czujność” oraz już dziś aktualną akcję „Stop pożarom traw”.

Niezwykle ważnym punktem dyskusji były wyszczególnione cele i zadania na rok 2017 r., gdzie poza zadaniami typowo operacyjnymi naszej komendy, ale i całego sytemu KSRG są działania prewencyjne, mające na celu ograniczenie ilości zdarzeń, gdzie interweniują strażacy.

Mamy nadzieje, że takie spotkania położą podwaliny pod dalszą dobrą współpracę pomiędzy tutejszą komendą, jednostkami OSP oraz władzami samorządowymi na szczeblu gminy i powiatu.

 

Jedna odpowiedź do “Odprawa robocza w sprawie stanu ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu pińczowskiego”

  1. kuba napisał(a):

    Radzić , jak poprawiać wały ( utwardzać , podwyższać, wzmacniać ) meliorować rowy, nasmarować stare zardzewiałe śluzy na łąkach. Może zatrudnić bezrobotnych i więźniów ramach prac interwencyjnych.A może wysłać na łąki piesze patrole celem wyłapania podpalaczy i przykładnego ukarania finansowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com