Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Odpalamy zapisy na ” IV Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia” 

0 komentarzy

Rowerowo Rozkręcamy Pińczów

1 marca 2017 | psck, | Wyświetleń: 542

Zapamiętajcie to hasło „Rowerowo Rozkręcamy Pińczów” bo już od 8 marca będzie można oddać głos na nasz projekt w sklepie Tesco w Pińczowie!

Wspólnie z grupą nieformalną Ponidzie MTB Team chcemy rowerowo rozkręcać nasze miasto, bo z perspektywy dwóch kółek wszystko wygląda inaczej! Zaplanowaliśmy: konkurs plastyczny na logo rowerowego Pińczowa, wydruk koszulek dla uczestników rowerowych wypadów wokół Pińczowa, zawody rower(k)owe dla dzieci oraz rodzinne miasteczko rowerowe z atrakcjami podczas Dni Ponidzia.

Jak pomóc nam to zrealizować? Wystarczy, że robiąc od 8 marca zakupy w sklepie Tesco weźmiesz w kasie żeton i oddasz na nas swój głos. To jak rozkręcamy? Póki co udostępniamy dalej. 
Z rowerowym pozdrowieniem Ponidzie MTB Team i Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.

27 odpowiedzi na “Rowerowo Rozkręcamy Pińczów”

 1. romet napisał(a):

  Potrafie dziennie przejechać sto kilometrów i więcej rowerem. Bo lubię. Jedę kiedy chcę z kim chcę i gdzie chcę,staję bo mi się tak podoba. Na co mi takie idiotyczne pomysły na jazdę rowerem w stylu Owsiaka jak powyżej. Akcja,organizacja,sr..cja. Zeby pani w PSCK dała zarobić meżowi i wpisała sobie do wniosku o premię rewelacyjny pomysł? Zamiast zobić lobbing na ścieżki rowerowe na przykład to kolejna poroniona akcyjka, albo podróżnik, albo Zagrobelny, albo lokalny poeta, albo babcie. CO się z tym PSCK dzieje?

 2. Biegnę, ale dokąd? "BAD" napisał(a):

  Super pomysł!!!

 3. Psck napisał(a):

  Drogi Romecie. Jak sam zauważyłeś to nie jest akcja dla Ciebie tylko dla osób które chciałyby w tym uczestniczyć. Nie rzucaj oskarżeń pod adresem rodziny Pani z Psck chyba że jesteś to w stanie udowodnić np w sądzie. Twoja frustracja jest nieuzasadniona i polecamy zrobić nawet 200 km na rowerze. To pomaga.

 4. hh napisał(a):

  Rowerowy Pińczów? Super! Ale gdzie są jakieś ścieżki rowerowe? Chyba nie liczymy tego kawałka obok Góry Zamkowej?

 5. seba napisał(a):

  bardzo fajny pomysł, może takie właśnie akcje będą tworzyć grupe dzialajacych dla rowerzystow

 6. miś napisał(a):

  Jak można jeździć bez ścieżek rowerowych, w dzisiejszych czasach kiedy tylu szaleńców na drogach to samobójstwo. O budowę ścieżki w Pińczowie trzeba walczyć, władze o tym nie myślą, już mają duże dzieci.

 7. noru napisał(a):

  Brak ścieżki rowerowej w Pińczowie i okolicy zniechęca wielu mieszkańców naszego miasta do jazdy na rowerze sam dużo jeżdżę na rowerze i jazda nim nierównych asfaltach powiatu pińczowskiego nie należy do przyjemności, nie wspomnę już o 40 tonowych tirach których w naszej okolicy jest dużo. Może włodarze naszego miasta pomyśleliby wreszcie o nas rowerzystach aby jeździło nam się przyjemnie i bezpiecznie i zbudowali kilka km ścieżki rowerowej.

 8. De best napisał(a):

  Zacznijcie lepiej myśleć o budżecie obywatelskim albo o projekcie połączenia ścieżek rowerowych Buska Zd, Jędrzejowa czy Kazimierzy W. wspieranym pieniędzmi UE. Temat wałkowany już 3 rok. Wygrywają chodniki, lampy uliczne czy solarium nad zalewem.

 9. romet napisał(a):

  Pani z PSCK tradycyjnie straszy sądami. To już nie smieszne ale budzi politowanie i zaniepokojenie medyczne, czyżby miała objawy? Na szczęście już niedlugo będzie miała dużo wolnego czasu na leczenie.

 10. radiotechnik napisał(a):

  Tak tak debest, nie róbmy chodników przy ruchliwych drogach, nie róbmy asfaltów tam, gdzie ludzie w błocie muszą dojeżdżać do domostw, nie uzbrajajmy terenów pod inwestycje tylko budujmy ścieżki rowerowe, bo paru cyklistom nie chce się jeździć ani po asfalcie, ani po lesie tylko ścieżkami rowerowymi…są pilniejsze inwestycje na które czekają mieszkańcy gminy.

 11. Hiszpan z Pińczowa. napisał(a):

  Mnie też kiedyś Pani z PSCK straszyła sądem, bo napisałem prawdę o tym kim jest i skąd się pojawiła w Pińczowie… Ale spoko, ta Pani odejdzie razem z Badurakiem w 2017 roku!!!

 12. andrzej napisał(a):

  o ja ale fala tzw. hejtu.

  Proponuję wam wszystkim, którym ten pomysł się nie podoba, coś zrobić, coś dla ludzi i dla siebie cokolwiek co uważacie za słuszne. Nawet pracując da się. Popatrzcie na rożne stowarzyszenia których ludzie w czasie wolnym działają jedni mniej drudzy bardziej, ale jakąś imprezę czy wydarzenie zawsze zrobią; mimo , że mają rodziny itd.. nie ma wymówki, że praca, dom itd.

  tak więc czas na was, mieszkańcy czekają na nowe ciekawe inicjatywy

 13. De-best napisał(a):

  Do radia REwań. Ile w ciągu 25 lat wybudowano i uzbrojono terenów pod działalność gospodarczą na terenie gminy? Wręcz odwrotnie-dlaczego. Przedsiębiorców ma się głęboko w D….e, porozmawiaj z przedsiębiorcami to nie elektorat wyborczy co innego OSP czy KGW. Dlaczego NIE wyrażono zgody p. Panhirszowi na budowę PSB, powstała w Wełczu. Odnośnie dróg mylisz się z prawdą, zostań radnym będziesz miał drogę-tak się buduje. Chodniki wzdłuż drogi nie rozwiązują bezpieczeństwa pieszych, budujmy dobrze zaprojektowane i wykonane drogi. Chodzisz czy jeździsz? ludzie wolą jeździć niż chodzić a zaczynają latać(wcześniej ludzi nie było stać na rower)Chodzić, jeździć zaczynają dla przyjemności ale nie wzdłuż drogi. Na jakie to inwestycje czekają mieszkańcy?
  Przy której to ruchliwej drodze potrzebny jest chodnik?

 14. MERCOR napisał(a):

  Chodnik jest potrzebny przy każdej drodze, tylko żeby był pieszo-rowerowy.

 15. zyga napisał(a):

  A najbardziej potrzebny chodnik powstał na ulicy za stacją Orlenu w stronę Przetwórni.Przejedzcie się w tamtą stronę,tylko w miarę szybko, bo już wkrótce będzie całkiem zarośnięty trawą i nie dojrzycie.

 16. radiotechnik napisał(a):

  Debestamator na pewno za mało, ale jakie sobie wybraliśmy władze, takie wybraliśmy (ś.p. Handlarski, Nagiełek, Badaffi). Nie mówiąc już o tym, że ogólnie w Pińczowie jest problem z ogarniętymi kandydatami na burmistrza, zawsze jest wybór między dżumą a cholerą. Co do rowerów to jesteś śmieszny w tym momencie, składak Wigry na giełdzie kosztuje ok. 100zł, góral kosztuje ok. 500zł. Z tezą, że chodniki nie poprawiają bezpieczeństwa pieszych jeszcze bardziej jesteś śmieszny, chyba logicznym jest, że jak ktoś idzie poboczem to jest bardziej narażony na potrącenie niż szedłby chodnikiem. A gdzie jest potrzebny chodnik na ruchliwych drogach? Choćby między Pińczowem a Pasturką, w Bogucicach, w Skrzypiowie, poza tym trochę ludzi czeka na wyasfaltowanie dróg do domostw np. w Chrabkowie, na Zakamieniu, na Podgórzu czy w Kozubowie i to są na pewno ważniejsze priorytety niż jakieś ścieżki rowerowe dla paru rowerzystów.

 17. do hiszpana napisał(a):

  do Hiszpana.ludzie chcą coś zrobić w tym nudnym jak …. Pińczowie i chwała im. Budowa chodników to działka innej instytucji. Jak pani z PSCK będzie czekała na chodniki i ścieżki rowerowe to trochę poczeka. Hiszpan masz ewidentnie jakiś żal do ludzi pracujących w Belwederze (PSCK i Muzeum)a straszenie nową władzą jest na poziomie ludzi PIS.

 18. Dziad z Gorlic napisał(a):

  Pani Z PSCK zarżnęła kompletnie całą kulturę w Pińczowie. Jak zreszta wszystko czego się tknęła. Nadęcie, pozerstwo, bufonada, a przede wszystkim porażająca głupota, to jej atrybuty. Pińczów ze swoimi tradycjami- kiedyś w PSCK naprawdę kwitło życie- nie zasługuje na półanalfabetkę, w kulturze. To jest oczywistość. A w Pińczowie jak zwykle gdy ktoś napisze, powie prawdę tak jak Hiszpan chociażby, właśnie tacy idioci jak powyżej, z takiej osoby usiłują robić idiotę. Dobrze jeszcze, że Hiszpanowi rodziny nie wyliczyli, albo tego, że kiedyś jechał bez biletu np. To jest poziom ludzi broniących swoich śmierdzących ale przytulnych smrodów.

 19. De-best napisał(a):

  ERewań Radyo- czytaj ze zrozumieniem. W latach 60 rower był takim samym rarytasem jak nowy samochód z salonu w Pińczowie. Śmieszny jesteś mówiąc, że bardziej potrzebny jest chodnik niż ścieżka rowerowa do Pasturki, Młodzaw czy Michałowa. Jakież to jest natężenie ruchu pieszego na tych drogach(rower kosztuje 100zł)że musi być chodnik zamiast ścieżki rowerowej? proponuję jeszcze rondo na Zalesiu i światła za mostem w Sobowicach
  Przemilczałeś temat rozwoju stref przeznaczonych pod przemysł – EUROCASH z braku terenów pod rozbudowę zlikwiduje swoją placówkę w Pińczowie. Chodnik aby był bezpieczny dla przechodniów powinien być oddzielony od ulicy drzewami lub Borem. W sposób śmieszny i lekceważący odniosłeś się w stosunku do budżetu obywatelskiego. Nie jesteś Pan Kochaniewicz aby wiedzieć czego mieszkańcy wymienionych wsi oczekują, może nie chcą aby taki radioamator decydował za nich. W Kozubowie jak i do jest asfalt podobnie w Chrabkowie czy na Zakamieniu. Odnośnie Podgórza jaka to droga nie posiada nawierzchni utwardzonej? co innego jak weźmiemy do ręki plan zagospodarowania przestrzennego-temat do dyskusji.

 20. radiotechnik napisał(a):

  Tak tak, sadź drzewa wzdłuż jezdni i podczas wypadku zamiast wjechać w pole czy do rowu do walnij w drzewo i się zabij, tak tak, to jest żelazna logika azbesta, debesta czy jak toto się mówi. Co do chodnika na trasie Pińczów-Pasturka to statystyka mówi sama za siebie, niemal co roku dochodzi tam do śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych i dlatego powinien powstać chodnik wzdłuż tej drogi, zwłaszcza że tamtejsze tereny są objęte planem zagospodarowania przestrzennego i wcześniej czy później Pińczów będzie się rozrastał w tamtą stronę. Gdzie nie ma asfaltu na Podgórzu? Na Wyszyńskiego, na przedłużeniu Góreckiego, na drodze równoległej do drogi wojewódzkiej, za ciepłownią, wszędzie tam mieszkają ludzie, do domów w błocie muszą chodzić a jakiś azbest strasznie utyskuje, żeby mu zrobić ścieżkę rowerową i dowodzi, że ludzie nie chodzą na własnych nogach tylko jeżdżą rowerami. Taka sama sytuacja jest w Chrabkowie, ok 10 domostw nie ma dojazdu asfaltem tylko po żwirze albo polną drogą, na Zakamieniu tak samo, jest tylko ok. 400m asfaltu a dalsze domostwa muszą po szutrówce chodzić.
  Gdzie się Eurocash ma budować, przecież tam zaraz jest strome zbocze. Poza tym jak mu mało miejsca to niech kupi sobie dawną bazę PKS, za niecałe 4 mln ma uzbrojony, wybetonowany plac, Kamionka chyba jeszcze jest na sprzedaż, też uzbrojona, możliwości na rozbudowę Eurocash ma dużą tylko azbest tego nie rozumie i sieje defetyzm.

 21. De best napisał(a):

  Radiotechnik myślałem, żeś człek poważny a ty idiota. Powiem głośniej, czytaj ze zrozumieniem. Pojedyncze słowa nie tworzą zdania.

 22. radiotechnik napisał(a):

  Azbest piszesz najpierw głupoty, żeby sadzić drzewa wzdłuż dróg (żeby chyba samochody się na nich rozbijały a osoby z pojazdów ginęły), piszesz że ścieżki rowerowe są ważniejsze od chodników dla pieszych (przez brak chodników chociażby na trasie Pińczów-Pasturka zginęły co najmniej 3 osoby które znałem, i to w dodatku w przeciągu paru lat), potem twierdzisz, że na Podgórzu czy w Chrabkowie nie ma nieutwardzonych dróg do domostw (wykazałem ci w poprzednim poście, jak bardzo się mylisz), zauważyłeś, że się zapętlasz w swoich wywodach i że brakuje ci argumentów, i wyzywasz ludzi od idiotów. Odkąd zacząłem czytać twoje posty to wiedziałem, że nie jesteś zbyt wielkich lotów, ale nie myślałem, że te loty są aż tak niskie, niskie niczym loty dronów nad Belwederem.

 23. zyga napisał(a):

  I chodniki są ważne i ścieżki rowerowe też . Problem w tym że władze powinny mieć jakieś priorytety dla rozwoju miasta.Jak już pisałem chodniki przy jezdni za Orlenem w stronę Przetwórni są zarośnięte.Nikt tamtędy nie chodzi.Lepiej byłoby gdyby one powstały np w stronę Pasturki. Albo sławne rondo. Zamiast tak ogromnego trzeba było zrobić 2 mniejsze, z których 1-sze powinno powstać niżej -koło targowicy,gdzie są wypadki -bo tu właśnie jest duży ruch.Wczoraj o 21 znowu doszło tam do kolizji ale nie znam szczegółów. Zanim podejmie się decyzje, trzeba po prostu MYŚLEĆ!

 24. De best napisał(a):

  RADYO-Erewań: 1. Odnośnie drzew i Boru żartowałem a Ty łyknąłeś to jak pelikan rybę. Drzewa wzdłuż drogi są nasadzane(Pińczów-Kielce)czy chcesz czy nie, p. Szydło rozbiła się na drzewie, dzięki temu na chodniku nikt nie zginął a przecie była w Borze. Pieszy nie ma żadnych szans z samochodem, dlatego one chronią pieszych przed idiotami. Na ścieżce rowerowej szanse są wyrównane pieszy kontra rowerzysta dlatego powinno się budować ścieżki rowerowe wzdłuż drug.
  2. Znajomość z Tobą może okazać się zabójcza, znajomi Twoi zginęli na drodze Pińczów-Pasturka czy w samej Pasturce? Podobno byli w stanie wskazującym na „brak szerokiego pobocza”
  3. Masz rację brak jest dróg asfaltowych(utwardzone są) na Podgórzu – do Cempury, Kucharza, Vikoru czy wzdłuż i poprzek Podgórza.(plan zagospodarowania przestrzennego . Niestety w Busku potrafią to zrobić w expresowym tempie. Jaka ilość wybudowanych domów ma decydować o rodzaju drogi?
  4. Temat miasta przychylnego dla przedsiębiorców-nie odniosłeś się w cale jak został potraktowany p. Panhirsz PSB ale odnośnie Eurocashu mówisz „Gdzie się Eurocash ma budować, przecież tam zaraz jest strome zbocze. Poza tym jak mu mało miejsca to niech kupi sobie dawną bazę PKS, za niecałe 4 mln ma uzbrojony, wybetonowany plac, Kamionka chyba jeszcze jest na sprzedaż, też uzbrojona, możliwości na rozbudowę Eurocash ma dużą”
  Budynek straży stoi na skraju zbocza nie Eurocash jest tam jeszcze dużo miejsca ale droga je ograniczyła. Propozycja przeprowadzki na stary PKS czy dworzec świadczy o Twojej wybujałej-ograniczonej wyobraźni. Jeżeli nie będą mieli możliwości rozwoju firmy w tym miejscu to wybudują choćby w Kijach czy Morawicy dobre drogi, dostęp do linii kolejowej.
  Na kamionce to nie Ty miałeś robić wysypisko śmieci?
  Wysokich lotów miękkiego lądowania. Od kiedy to podwładnym w wojsku wolno myśleć?
  5. ech szkoda słów.
  Z żołnierskim pozdrowieniem

 25. radiotechnik napisał(a):

  Azbest
  1. Ja nie będę się domyślał co myślisz i czy żartowałeś czy nie, napisałeś, żeby sadzić drzewa wzdłuż dróg, napisałeś, że ścieżki rowerowe w las są ważniejsze od chodników i tego się nie wymaże.
  2. Sugerujesz, że np. trzyosobowa rodzina w którą wjechał samochód była pod jakimś „wpływem”? Rzucasz bardzo poważne oskarżenia, w dodatku nieprawdziwe na zmarłych, a elementarne zasady kultury nakazują nie ubliżanie osobom, które nie mogą się już bronić. To pokazuje tylko jak słabym jesteś człowiekiem.
  3. Patrząc na gminę Działoszyce: choćby jeden. Przykładowo, między Przecławką a Wolicą jest taka dróżka ok. 300m wyasfaltowana do jednego domu, w Dębowcu, wsi 30 osobowej wszyscy mają asfalt pod domem. W tej gminie to tylko pojedyncze domy oddalone daleko od zabudowań nie mają asfaltu, ale z tego co wiem to jest to tylko kwestia czasu. A w Pińczowie na takim przedłużeniu 11 Listopada czy w Chrabkowie po prawej stronie w kierunku stawów ludzie muszą chodzić w brei.
  4. Jak mam się odnieść do p. Panhirsza jak nie znam szczegółów sprawy? Nie mam takiego charakteru jak ty, że odzywam się na temat o którym nie mam bladego pojęcia, a ty tak robisz zawsze. Co do eurocash to co, nie mogą mieć obiektu A (stara baza) i obiektu B (w bazie PKS na Nowowiejskiej czy w Kamionce)? Poza tym jakbyś myślał cokolwiek to byś wiedział, iż jest to droga publiczna służąca jako dojazd do pól i nikt by się nie zgodził na jej sprzedaż. Poza tym skoro twierdzisz, że tam jest i tak dużo miejsca pod budowę hal no to niech się starają o pozwolenie na budowe, proste?
  Niestety nie odwdzięczę się pozdrowieniem, bo nie wiem kogo pozdrowić, jak cie nazwać, bo się wstydzisz przyznać, co robisz w życiu (albo nie robisz). Po przeczytaniu twoich wywodów o zmarłych wprawdzie przychodzą mi pewne słowa ciebie określające, ale wolę ich tu nie cytować bo mnie jeszcze redakcja zbanuje ( i miałaby do tego prawo).

 26. De best napisał(a):

  Erewań znowu manipulujesz faktami:
  1. Gdzie napisałem że ścieżki rowerowe w las są ważniejsze od chodników?
  2. Tragedia jaka spotkała rodzinę zdarzyła się na trasie Pińczów – Pasturka czy w Pasturce?
  3. Już niedługo do wszystkich domostw i nie tylko będą prowadziły drogi asfaltowe. Masz w tym przypadku rację, do Koperni od strony Łąkowej też samochody i ludzie taplają się w błocie a Mostu na Nidzie w Sobowicach nigdy nie było.
  4. Ty specjalista od wszystkiego naraz masz amnezję odnośnie rozwoju przedsiębiorczości i stref ekonomicznych w Pińczowie.
  5. W którym to miejscu powiedziałem że mam zamiar drogę kupować dla Eurocashu? To ty powiedziałeś, że tam nie ma miejsca na rozbudowę bo jest strome zbocze. Miejsce jest tam dużo tylko ogranicza je droga. Drogę można było przesunąć przed wykonaniem remontu.
  6. Co z Twoim projektem wysypiska śmieci na terenie kamionki?
  7. W którym miejscu naruszyłem cześć osób potrąconych przez samochód. Przytoczyłem opinię jaka funkcjonowała w tym czasie w przestrzeni publicznej. PODOBNO jest przypuszczeniem a nie stwierdzeniem

 27. radiotechnik napisał(a):

  Azbest
  1. Pierwszy i drugi komentarz w którym podważasz sens budowy chodników „chodniki nie powodują zwiększenia bezpieczeństwa pieszych”,”ludzie wolą jeździć niż chodzić” itp herezje.
  2. Trasa Pińczów-Pasturka nie leży w Pasturce?
  3. Kopernia ma drogę asfaltową zapewnioną od strony szosy Pińczów-Imielno zaś w Chrabkowie domostwa na prawo w stronę stawów nie mają dostępu do asfaltu. Podobnie jest na Wyszyńskiego, części Góreckiego, 11 Listopada, na Włochach, Kozubowie i w Bugaju bodajże (chyba, że się coś zmieniło ostatnio)
  4. Pytałeś o Eurocash i Panhirsza a nie o strefę więc daruj sobie te cienkie manipulacje.
  5. No to w końcu jest miejsce czy nie ma, bo ja już nie rozumiem tej kakafonicznej logiki. Najpierw twierdzisz, że nie ma miejsca, potem mówisz, że jest a teraz, że droga ogranicza. A co to jest, autostrada Boston-Nowy Jork czy 7 metrowa droga gminna? Poza tym nie bądź taki adwokat Eurocashu, bo Eurocash dołożył 591 tysięcy złotych do budowy tej drogi, czyli chyba mu pasowała ta droga i raczej nie będzie się nigdzie przenosił, skoro tyle pieniędzy dał na budowę panie wizjonerze.
  6. A co ja burmistrz jestem, mam za twoje podatki to budować? Podsunąłem taki pomysł, sprawdzony w krajach europejskich, a to, że nieobyty w świecie azbest tego nie rozumie to już nie moje zmartwienie.
  7. Na jakiej podstawie jest to PODOBNO? Były jakieś przesłanki ku temu? Jakiś artykuł prasowy, wyrok sądowy, opinia lekarska, wypowiedź osoby której personalia możesz tu przytoczyć na forum, a ja się jej zapytam jak to było.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com