Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Odpalamy zapisy na ” IV Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia” 

1 komentarz

Dworzec PKS przekazany 

3 marca 2017 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 979

Wczoraj, 2 marca nastąpiło przekazanie budynku oraz placu dworca PKS na rzecz Gminy Pińczów.

Klucze przekazane zostały przez pana Tomasza Dytkowskiego – pełnomocnika Syndyka Masy Upadłości Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Busku Zdroju S.A. w upadłości likwidacyjnej, a odebrali je Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak oraz Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Mieniem w Urzędzie Miejskim Stanisław Ryznar wspólnie z pracownikami wydziału. Przeprowadzono również oględziny budynku i jego pomieszczeń.

34 odpowiedzi na “Dworzec PKS przekazany ”

 1. Prawilny napisał(a):

  Brawo! Mądra decyzja!

 2. pinczowianin! napisał(a):

  I co dalej?

 3. Prawilny napisał(a):

  Przecież pisało co chcą zrobić. Użyj wyszukiwarki.

 4. De-best napisał(a):

  Teraz sprzedamy……………….ale z zyskiem

 5. De-best napisał(a):

  Kto zostanie dyrektorem dworca?

 6. Putin napisał(a):

  Co zrobić panie burmistrzu może klub emeryta i ręcisty?

 7. Miastowy napisał(a):

  A może przenieś Urząd Gminy ,nie będzie problemu z parkowaniem !!!

 8. kolega napisał(a):

  Ryz O r
  w pirwszym rzendzie
  :):)

 9. MERCOR napisał(a):

  Miałem nadzieję, że się wycofają z tego pomysłu, ale jednak wyrzucili w błoto 500 tys. zł.

 10. andrzej napisał(a):

  bardzo dobra decyzja, tak to było: „tak jakby w Pińczowie było Busko”.
  Teraz gmina zrobi co chce, jak będzie chciała to i sprzeda. Jak będzie chciała podzieli plac i zrobi parking dla samochodów czekających na giełdę, poczekalnię czy cokolwiek innego, nic już nie będzie blokowało inicjatywy pińczowskiej. Będziemy sami u siebie rządzić jako mieszkańcy poprzez włodarzy których wybraliśmy, lepsze to niż nicość która tu panowała. Może jak będzie dobry pomysł i możliwość sprzedania części placu nawet i pod sklep, to i inwestycja przynajmniej w części się zwróci przy jednoczesnej poprawie komfortu podróżnych BUS i być może kierowców aut jeśli będzie gdzie parkować.

 11. Rachmistrz napisał(a):

  Oblędziny po zakupie a to dobre

 12. De-best napisał(a):

  Kupili kota w worku, szukają teraz kota?

 13. Prawilny napisał(a):

  do MERCOR, czyli co lepiej by było gdyby nie wiadomo kto był właścicielem? Ja tam wole żeby gmina to miała przy najmniej na razie w swoim władaniu bo tak jak tu niektórzy piszą jest szansa coś zrobić.

 14. do mercor napisał(a):

  MERCOR weź wędkę i idź na ryby . One głosu nie mają to cię może posłuchają . Tylko zgodnie z wymiarem bo poniżej karane jak z ludźmi .

 15. MERCOR napisał(a):

  do prawilny, najlepiej się wydaje nie swoje. Jakby ta nieruchomość była tyle warta już dawno by ją ktoś zakupił. A tu jakieś mrzonki, że Gmina Pińczów jeszcze na tej nieruchomości zarobi. Pewne jest,że syndyk ma do dyspozycji sporą kaskę i ta kaska jest w Busku. Swoją drogą ciekawi mnie jak wygląda rozliczenie podatku od nieruchomości dla tej działki.

 16. De-best napisał(a):

  Andrzeju- czy Cię bus potrącił? giełda wystarczy ją otworzyć wcześniej( Przynosi straty?)poczekalnia dla jakiego przedsiębiorstwa( wybudujmy parking dla biedronki- brak wolnych miejsc) jaka inicjatywa mieszkańców? komfort będziesz miał w swoim samochodzie a nie w busie.

 17. anka napisał(a):

  potrzebny dobry pomysł na zagospodarowanie tego, choć jest to teren niełatwy, bo trochę na uboczu. Może jakaś duża „Galeria Pińczowska” 🙂 bo jeśli mam być szczery to gdzie ja sobie mogę iść w Pińczowie na kawke, od razu zakupy zrobić itp. Ale to raczej ryzykowne, ledwo 10 tys mieszkańców i co roku ubywa, wiec chyba sie nie utrzyma… Sam się głowie co by tu można zrobić. Chyba najważniejsze to coś co dawałoby miejsca pracy, przydało by się jakieś duże przedsiębiorstwo, ale to jest kwestia bogatych inwestorów i firm a nie domena władzy, władza powinna ich zachęcać i coś oferować w zamian żeby przyciągnać.. w najgorszym wypadku ktoś tam zrobi skład kostki brukowej 😀 kostka rządzi..

 18. dr Baliński napisał(a):

  Burmistrz Badurak zakuoem dworca PKS przkroczył granice indolencji. Dokładnie naprzeciwko dworca znajduje się znacznie większa działka należąca do gminy, wydzierżawiona prywatnemu przedsiębiorcy pod skład budowlany. Dlaczego tych pomysłów powyżej: dworzec busowy, galeria etc, burmistrz Badurak nie realizował na tym swoim- gminnym placu, tylko znowu utopił pół miliona w błocie? Myślałem, że nic nie przebije jego takich pomysłów jak budowa ul. Przemysłowej 2, która wkrótce zarośnie chaszczami, słynnej hali, sprzedaży MOSiR prywaciarzowi i zrobienienie mu całej infrastruktury otoczeniowej gratis,najpotrzebniejszego ronda Baduraczanego kosztem milionów budowanego kilka lat- rekord Guinnesa! niedziałąjącego kanalu ulgi z zalewu kosztem 700 tys. zł. – pomysł kupna poprlowskiej ruiny na bagnie za pół miliona złotych, to przebija nawet pomysł Baduraka przejęcia ginekologii w szpitalu, czy jego działania przy krematorium gdzie był za a nawet przeciw. Teraz mam pewność, ktoś jest poważnie niedysponowany….

 19. ktoś napisał(a):

  Gmina wykupiła a za chwile usłyszymy że wypusciła inwestorowi za psie pieniądze…po co on ma kupwac..

 20. tt napisał(a):

  Choć nie popieram polityki Burmistrza to akurat moim zdaniem dobrze, że kupił tą nieruchomość.

 21. JAPONIEC napisał(a):

  TYLKO BUSY, NIE MA INNEJ OPCJI !!!!

 22. Megi napisał(a):

  Myślę że dobrym pomysłem byłby sklep np Lidl, widać po biedronce i Tesco że zapotrzebowanie na większe sklepy jest duże.

 23. radiotechnik napisał(a):

  Megi lidl w tym miejscu nie zda egzaminu, bo placu jest zbyt mało, budynek na taki sklep za mały, poza tym teren zalewowy to jest i w razie dużej powodzi cały asortyment takiego sklepu może popłynąć. Poza tym nie ma się co godzić na budowę jakiejś galerii czy centrum handlowego, ponieważ wtedy wszystkie sieciowe punkty sprzedaży przejdą tam a lokale na mieście będą puste stały i przyczyni się to do zubożenia ludzi, którzy wynajmują lokale pod handel.

 24. De best napisał(a):

  Radyo – w którym to roku ostatnio zalało dworzec? Łąkowa teren zalewowy a wydano zgodę na budowę domów.

 25. andrzej napisał(a):

  A w Busku już zacierają ręce : „375 tys. złotych na kompleksowy remont traktu porodowego”. Tyle kasy wyda tamtejszy powiat.

  Nasz powiat nie umie zadbać o to co już mamy, czyli choćby ostatnio zlikwidowany oddział – mam nadzieję że wyborcy przy kolejnych wyborach należycie się rozliczą; w gminie chociaż być może nastąpiło przebudzenie, może wkroczą jednak na dobrą drogę. A konkurencja nie śpi i to w każdej dziedzinie np. takiej Wiślicy chcą mieć pole namiotowe i plażę nad Nidą:
  http://www.tygodnikponidzia.pl/jest-plan-na-zagospodarowanie-terenow-nad-nida/

  Co prawda w Pińczowie już jest wyremontowany Mosir ale to pokazuje, że miasto Pińczów raczej powinno stać na jeszcze więcej, jeśli chcemy się liczyć na Ponidziu.

 26. andrzej napisał(a):

  Ostatnio też można się dowiedzieć o planowanym przywróceniu pociągów do Buska.

  ludzie tak piszą w komentarzach : „Busko to okno na całe Ponidzie.” A je się pytam gdzie w Busku czy pod Buskiem jest Nida ?

  Kiedyś mówiono, że Pińczów to stolica Ponidzia, wiele zmarnowano mam nadzieję, że kiedyś uda się to odrobić. Jak się ostatnio okazuje,jest taki utrwalony pogląd, który jest utwierdzany również w wielu publikacjach wydawanych przez nasze wojewódzkie władze – okazuje się, że miasta na Ponidziu to Busko i Jędrzejów, a Pińczów raz jest raz go nie ma, już nie wspominając, ze to jest jedyne miasto z tych wymienianych przez które płynie Nida.

 27. z- napisał(a):

  A na sławnej krzyżówce koło targowicy znów w niedzielę był wypadek

 28. pionier napisał(a):

  Jedyny ratunek dla Pińczowa to skrócona kadencja i nowe wybory samorządowe na jesieni 2017. Pińczów pozbędzie się Zatorskiego wizji rozwoju, realizowanej przez Baduraka. 10 lat rządów wizjonerskich to już nie do odrobienia.

 29. Tadeusz Kositrawnik napisał(a):

  i oczywiscie samochody na „obcycch” numerach, czyli jak widać jest tam słabe oznakowanie, powinny być światła

 30. kobietka napisał(a):

  albo rondo-lub małe rondeczko 🙂 bo światła nie wiem czy się sprawdzą

 31. Ja napisał(a):

  Do Pioniera ( i nie tylko )
  Ratunkiem dla Pińczowa jest zmiana sposobu myślenia i postrzegania rzeczywistości przez około 21 000 jego mieszkańców (miasto i gmina). Jak i co się tu dzieje widać choćby po tytułach na tym forum.Trochę sportu, ciekawostek i raz na jakiś czas coś budzącego w nas Dumę, że tu mieszkamy. Dlaczego ?. Może dlatego , że sami pozwoliliśmy za nas decydować, daliśmy uszczęśliwiać się na siłę. Wmawiać nam nierzeczywistość. Jak w bajce Andersena „Nowe szaty króla”-dopiero mała dziewczynka krzyknęła „..przecież Król jest nagi”. Czy u nas to ktoś kiedyś krzyknie.

 32. Pasażer napisał(a):

  Człowieku przecież, to że Badurak zniszczył Pińczów, zresztą jak i wieś( są takie wsie, gdzie od kilku lat nie ma już urodzin) wie każdy inteligenteniejszy człowiek. Ale elektorat flaszkowy, do mądrych sie nie zalicza, no i ci normalni przez nich mają Zatorskiego and Baduraka, a że król jest nagi, to wiadomo od kilkunastu lat, bo natychmiast po objęcia rządów przez Baduraka nastąpiła kaskada idiotycznych wręcz decyzji, błędów, zadłużania gminy, poronionych inwestycji i najosobliwszych zakupów w rodzaju kupna bagienka nad zalewem z opuszczoną ruiną zwanego dworcem PKS. Ale miejmy nadzieję, że teraz to się wszystko zmieni.

 33. Ja napisał(a):

  Do Pasażera
  Demokracja oznacza, że większość rządzi. Jeśli na ulicy mieszka 10 pijaków i 9 profesorów belwederskich demokracja oznacza rządy pijaków, szczególnie, że profesorowie z jakichś względów nie tylko w Pińczowie nie chodzą na wybory samorządowe, a elektorat flaszkowy tak. Jeśli Ci porządni z potencjałem pójdą w końcu na wybory,a jeszcze lepiej zechcą kandydować na radnych, burmistrza, do komisji aby liczyć głosy wtedy pojawi się nadzieja na lepsze jutro dla Naszego Miasta (tak myślę).

 34. Zbyhui napisał(a):

  Debiliada. Podobno chciał kupić inwestor i otworzyć galerię handlową to nie. Dworzec Nam potrzebny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com