Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Odpalamy zapisy na ” IV Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia” 

1 komentarz

Maxfarbex zwycięzcą I Turnieju „Mistrzów Futsalu”

4 marca 2017 | NiL. redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 669

Zakończył się I Turniej „Mistrzów Futsalu” o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów, który rozgrywany był w piątek w hali widowiskowo – sportowej w Pińczowie. Zwyciężyła drużyna aktualnego mistrza województwa świętokrzyskiego w futsalu – Maxfarbexu Busko.

Takiego turnieju w naszym mieście nie było już dawno. Do Pińczowa przyjechały czołowe halowe drużyny piłkarskie występujące na parkietach najlepszych lig futsalowych w świętokrzyskim. Poziom zawodów był bardzo wysoki już od pierwszego meczu, w którym zmierzyli się przyszli finaliści Maxfarbex i Caffaro. Górą w tym pojedynku okazali się piłkarze z Kazimierzy wygrywając 3:1.

Dobrze zaprezentowała się reprezentująca nasze miasto drużyna Siniatu, która pomimo dwóch porażek, (obie 3:2 z Grill Max oraz Rolemt Kazimierza) zostawiła na boisku dużo serca i sprawiła wiele problemów swoim nieco bardziej doświadczonym w ligowych bojach rywalom. Jeszcze lepiej wypadła druga drużyna z Pińczowa – Matuszyczyk, która w trzech meczach przegrała tylko raz oraz dwukrotnie zremisowała 0:0 i 1:1 z późniejszymi finalistami Caffaro i Maxfarbex.

Po zaciętych meczach grupowych do półfinału awansowali: Caffaro i Grill Max & A-TU WAT oraz Maxfarbex i Rolmet. Rywalizacja na parkiecie w obu półfinałowych meczach zakończyła się remisami i o awansie do finału zdecydować musiały rzuty karne. W pierwszym meczu Caffaro, które w meczu z Grill Max & A-TU WAT zremisowało 3:3 w rzutach karnych wygrało 3:2 i zostało pierwszym finalistą. W drugim meczu  finału Rolmet musiał uznać wyższość Maxfarbexu przegrywając w rzutach karnych 2:1.

Seria rzutów karnych zdecydować musiała również o losach trzeciego miejsca w turnieju „Mistrzów Futsalu”. Tutaj lepsi okazali się piłkarze Rolmetu Kazimierz, którzy pokonali w karnych 3:1 drużynę Grill Max & A-TU WAT. W wielkim finale po niezwykle zaciętej rywalizacji, rzutem na taśmę zwyciężyła drużyna Maxfarbexu, która decydującą bramkę strzeliła na niecałą minutę przed końcem meczu, mimo że chwilę wcześniej przegrywała w tym spotkaniu z Caffaro Kazimierza Wielka 2:1.

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Patryka Klepacza z Caffaro Kazimierza Wielka, a najlepszym bramkarzem został Robert Augustyn z Maxfarbexu Busko. Mecze sędziowali Marek Śliwa i Andrzej Śliwa. Patronat honorowy nad turniejem objął burmistrz Miasta i Gminy Pińczów – Włodzimierz Badurak. Pomysłodawcą zawodów jest animator sportu – Łukasz Biały.

7 odpowiedzi na “Maxfarbex zwycięzcą I Turnieju „Mistrzów Futsalu””

 1. Ziołek napisał(a):

  Swietny turniej, brawa dla organizatora choc mozna było dac szanse zespołowi Eko-Dom skoro wycofał sie zespoł z Morawicy, byc moze i tu sprawili by jakas niespodzianke. Choc poziom turnieju był naprawde wysoki.

 2. Kibic napisał(a):

  Mysle ze druzyna Eko-Dom mogła dostac szanse na gre w tym turnieju z tym ze niewiem czy byli by w stanie zebrac odpowiedni skład, gdyz w druzynach Siniatu i Matuszczyka grali zawodnicy z innych druzyn PLF w tym własnie z Eko-dom. Ale turniej naprawde fajny. Oby wiecej takich turniejow w naszym miescie.

 3. Kibic napisał(a):

  Naprawdę można bylo obejrzeć futsal na wysokim poziomie. Drużyny podeszly do tego turnieju z wielkim zangarzowaniem oczym swiadczy udzial zawodnikow z ekstraklasy futsalu oraz bylych reprezentantow polskiej kadry fitsalu. Miejmy nadzieje ze turniej mistrzow wpisze sie w coroczny kalendarz. Gratulacje dla organizatorów.

 4. mieszkaniec napisał(a):

  Jak nasze drużyny mają się mierzyć z takimi zawodnikami jak Dąbrowski czy inni grający zawodowo?

 5. :o napisał(a):

  Przecież Dąbrowski nie grał wczoraj…

 6. Kibic napisał(a):

  Brawo Maxfarbex aby tak dalej

 7. kubuś napisał(a):

  Super turniej . Brawo dla organizatorów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com