Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Odpalamy zapisy na ” IV Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia” 

1 komentarz

Niebezpieczne skrzyżowanie

6 marca 2017 | NiL, redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 1 005

W niedzielę wieczorem, doszło po raz kolejny do niebezpiecznego zdarzenia drogowego,  na skrzyżowaniu ulicy Republiki Pińczowskiej i Legionistów. Kierujący samochodem marki Suzuki nie zatrzymał się przed znakiem STOP, po czym wjechał na skrzyżowanie wprost pod jadącego prawidłowo Mercedesa. Impet uderzenia był tak wielki, że Mercedes uderzył w dojeżdżający do skrzyżowana od strony hali samochód marki Honda.

Na szczęście uczestnicy wypadku nie odnieśli poważnych obrażeń. Na miejscu zdarzenia pracowały dwie jednostki straży pożarnej z PSP Pińczów i OSP Pińczów. Po zabezpieczeniu  terenu akcji oraz płynów i instalacji pojazdów, strażacy udrożnili skrzyżowanie. Na czas prowadzonych działań, ruch pojazdów był utrudniony w miejscu kolizji. Funkcjonariusze policji ukarali kierowcę Suzuki mandatem.

Skrzyżowanie Republiki Pińczowskiej i Legionistów w ostatnim czasie było świadkiem wielu kolizji i wypadków. Najczęściej sprawcami tych zdarzeń drogowych byli kierowcy spoza Pińczowa, którzy jadąc od strony Buska Zdrój lub hali, jechali  drogą z pierwszeństwem i nie zachowali szczególnej ostrożności przed skrzyżowaniem ze znakiem STOP.

37 odpowiedzi na “Niebezpieczne skrzyżowanie”

 1. ! napisał(a):

  Konieczna sygnalizacja świetlna lub rondo

 2. Eca heca koło pieca napisał(a):

  Dobrą profilaktyką byłoby zainstalowanie sygnalizacji świetlnej, bo jak widać nie przypadkowo dochodzi tu regularnie do wielu kolizji, no ale cóż chyba jeszcze za mało sie tu wydarzyło, włodarze powinni wkońcu zareagować.

 3. TPI napisał(a):

  pora na zmiany / odpowiedzialni i władni ruszcie t…ki i zacznijcie działać w temacie.
  Zwykłe rondo załatwia temat.

 4. stop napisał(a):

  Co za „miszczu” to pisał? Analfabeta jakiś?

 5. j17 napisał(a):

  rondo, które powinno powstać na tym skrzyżowaniu, powstało na uboczu miasta

 6. Driver napisał(a):

  Światła przydałyby się na tym skrzyżowaniu.

 7. kj napisał(a):

  Na początek dobrym rozwiązanie będzie postawienie tam policjanta z ruchu drogowego i pokierowanie ruchem , szczególnie w dni targowe i sprawa z głowy. Samochody zostawić w garażu . Zdrowiej, bezpieczniej i bliżej ludzi.

 8. kierowca napisał(a):

  musi się ktoś zabić to będzie rondo lub siwjatła

 9. TPI napisał(a):

  OSP Piencsow było tam faktycznie niezbędne…dorobek 15 zeta na godzine

 10. Yenaviel napisał(a):

  Rondo rondo i jeszcze raz rondo, ruch będzie płynniejszy niż przy światłach, szczególnie to będzie widoczne w dni targowe!

 11. Megi napisał(a):

  Też uważam że rondo jest niezbędne!

 12. Gościu napisał(a):

  Jaj się zapierdziela a drugi myśli że uda mu się przeskoczyć takie są skutki. Widziałem jak się”pukli” ale też widziałem jak srebrne autko szalało po mieście. Trochę myślenia!!!

 13. radiotechnik napisał(a):

  Widocznie zgłoszenie musiało brzmieć poważnie skoro dyżurny PSP wysłał 2 zastępy z państwówki i jeden z OSP. Jakby się coś poważniejszego stało, byłoby więcej rannych albo trzeba było wycinać wraki albo doszłoby do zapłonu to z kolei byłby płacz czemu więcej straży nie przyjechało, że straż nie ma sprzętu itp.
  Co do skrzyżowania to może warto się zastanowić nad takim progiem zwalniającym jaki jest w Busku przy wejściu do parku zdrojowego koło BDK na ul. 1 Maja. Próg jest tam dosyć wysoki i byłby dosyć skuteczną metodą zmuszającą do zatrzymania się. Rondo nie zda tutaj egzaminu ponieważ jest za wąsko i tiry będą miały ciężko się złamać i albo rondo będzie rozjeżdżane albo co gorsza chodnik.

 14. XYZ napisał(a):

  Jedyne rozwiązanie dla tego skrzyżowania to sygnalizacja świetlna bądź rondo, kto normalny na obwodnicy miasta wstawia znak stop ?! Nic dziwnego więc, że dochodzi do tylu wypadków ! Takie drogi tylko w Pińczowie…

 15. XYZ napisał(a):

  Jedyne rozwiązanie dla tego skrzyżowania to sygnalizacja świetlna bądź rondo. Kto normalny na obwodnicy miasta wstawia znak STOP ?! Nic więc dziwnego, że dochodzi do tylu wypadków! Takie drogi tylko w Pińczowie…

 16. Limonpers napisał(a):

  Wystarczy lepsze i bardziej widoczne oznakowanie. Teraz kierowca dojeżdżając z republiki strony do legionistów w ostatniej chwili zauwaza znak stop

 17. Led STOP napisał(a):

  Wodzu kup ledowegobSTOPA 2000 zl zanim ktos sie zabije z Twojej winy ibTwojej obwodnicy

 18. Luki napisał(a):

  Wystarczy do oznakowania Pionowego Poziomy Znak STOP raz linia warunkowego zatrzymania

 19. Les napisał(a):

  Znam kraje bez kodeksu drogowego .Vietnam .Laos.Idyjoci musza zginac.Znaki ronda swiatla to nie dla nich

 20. xyz napisał(a):

  Jedyny upoważniony do zmian w tym miejscu jest Zarząd Dróg Wojewódzkich .Już dawno w czasie przebudowy były starania o rondo lub światła lecz ZDW nie wyraził zgody .

 21. Kierowca....... napisał(a):

  Większości tutaj polecam wpierw słownik języka Polskiego .
  Co do skrzyżowania to jest kpina szczególnie w dzień targowy jest tam masakra z ruchem tak samo w rynku.

 22. ja napisał(a):

  Dobry pomysł z policjantem kierującym ruchem, ale dopiero wtedy skrzyżowanie się zatka i będzie niebezpiecznie

 23. xxx napisał(a):

  Światła nie tylko tu by się przydały!!! Powinny być na każdym przejściu dla pieszych!!!dopiero jak dochodzi do wypadku to wtedy się o tym mówi! Pińczów za niedługo będzie dziurą zabitą dachami!!najlepiej wszystko zaorać,pozamykać!

 24. Rachmistrz napisał(a):

  Tylko rondo rozwiąże ten problem podobnie koło tesco.

 25. ja napisał(a):

  Polecam Krajową Mapę Zagrożeń – należy zaznaczać (wklepywać, oznaczać ) zdarzenia, inne zagrożenia, policja reaguje na nie , ale róbmy to a nie pisać tylko po forach!!!!: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html#

 26. 123 napisał(a):

  Jak się nie widzi znaku stop, to trzeba samochód w garażu zostawić, tyle w temacie. Znaki są dodatkowo 50m przed skrzyżowaniem i na samym skrzyżowaniu.

 27. De best napisał(a):

  Radio Erewań – doszło po raz kolejny do niebezpiecznego zdarzenia drogowego na trasie Skowronno – Pasturka. Tiry składają się na chodniku przy wyjeździe z przetwórni przy skręcie w prawo.
  Znak poziomy bezwzględnego zatrzymania jest przed skrętem w prawo koło Laguny(poco w tym miejscu? Znak stopu przy starej targowicy jest zasłonięty przez znak kierunku.

 28. Z B napisał(a):

  I tak nikt tam nic nie zrobi

 29. Piotr napisał(a):

  Też tam miałem wypadek, dokładnie tak sama sytuacja jak w opisie, jechałem od strony Skrzypiowa i kobieta nie zauważyła stopu. Rozmawiałem z policją na miejscu i oni że co tydzień jest tam poważniejszy wypadek, szkoda tylko że nie opiniuja do naszych włodarzy że tam tak jest, chyba że nie chcą słyszeć co jest bardzo prawdopodobne, pewnie jakby jakiś urzedas miał tam wypadek coś by zrobili, a tak póki co pozostaje Nam przyglądać się idiotycznemu skrzyżowaniu które za Nasze pieniądze zostało wybudowane!przez bezmozgich urzędników.

 30. Anonim napisał(a):

  Przed znakiem STOP jest wcześniej znak informujący o drodze z pierwszeństwem . Jak ktoś zauważył większość aut biorących udział w wypadkach jest na obcych numerach ,wobec tego moja propozycja zanim coś zrobią w tym temacie to walić maksymalne mandaty za nie przestrzeganie przepisów .Jak się nie zna miasta to trzeba patrzeć na znaki.

 31. Pińczowianka napisał(a):

  Pińczów tesknie za Tobą

 32. ASD napisał(a):

  Typowa sytuacja dla naszego kraju. Dopóki ktoś w tym miejscu nie zginie, albo nie zostanie inwalidą z powodu wypadku nic się nie zmieni. Wystarczy zrobić próg podobny do tego jaki jest w Busku, tak jak napisał radiotechnik. Nie trzeba ronda, którego budowa będzie trwała całe wieki, ani świateł, są drogie i oprócz funkcjonowania w dni targowe będą nieprzydatne. W przytoczone powyżej dni targowe wysłać policjanta na 3, 4 godziny niech kieruje ruchem. Tyle mają do roboty u w Pińczowie.

 33. podróżnik napisał(a):

  jak najszybciej rondo lub sygnalizacja świetlna skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne a zwłaszcza dla kierowców z poza Pińczowa,Włodarze brać się do roboty póki nie ma ofiar
  śmiertelnych.

 34. radiotechnik napisał(a):

  ASD z budową ronda masz rację, będzie trwała bardzo długo i przez ten czas droga na Kraków i większą część powiatu będzie zablokowana, trzeba będzie wyznaczyć objazdy przez Chroberz albo Sobowice i znowu będzie lament na pinczow.com albo facebooku że trzeba objeżdżać kilkanaście kilometrów. Nadlanie progu zwalniającego zajmie parę dni.

 35. Ja napisał(a):

  Piszący posty wykazują większą dbałość i troskę o Pińczów niż władze.Dlaczego?
  Burmistrz,Wiceburmistrz,Skarbnik,Sekretarz nie mieszkają w Pińczowie.Jeśli nawet wiedzą o problemach miasta to się z nimi nie utorzsamiają.

 36. ccc napisał(a):

  Wystarczy postawić migający znak STOP, taki jak na obwodnicy Jędrzejowa.

 37. z napisał(a):

  I co z tego że budowa ronda potrwa.Jak jest taka potrzeba- a jest i to wielka-to trzeba je zbudować,bo skrzyzowanie jest niestety do d-py.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com