Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Osobowość Roku Gminy Pińczów

32 komentarze

Szczypiornistki Nidy triumfują w Rzeszowie

14 marca 2017 | NiL. redakcja, pinczow.com, fot: archiwum Nida Pińczów | Wyświetleń: 771

Szczypiornistki Nidy Pińczów zwyciężyły w I Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie. Turniej rozgrywany w stolicy Podkarpacia był pierwszym triumfem w oficjalnych zawodach piłkarek ręcznych pińczowskiego klubu, który od jesieni planuje wystartować w II lidze kobiet.

W rzeszowskim turnieju udział wzięły cztery zespoły: SPR Handball Rzeszów, AZS Politechnika Rzeszowska, AZS Uniwersytet Rzeszów oraz Nida Pińczów. Mecze były rozgrywane systemem pucharowym i drużyna która wygrała pierwszy mecz awansowała bezpośrednio do finału.

Właśnie pierwsze spotkanie wygrały podopieczne Janusza Świetonia, pokonując AZS Politechnikę Rzeszowską 35-22. W finale, pińczowianki po emocjonującym i zaciętym meczu, zwyciężyły 24-20 SPR Handball Rzeszów zdobywając tym samym upragniony historyczny puchar.

Wyjazdy naszych zawodniczek nie były by możliwe bez wsparcia sponsorów. Sobotni wyjazd do Rzeszowa odbył się dzięki wsparciu burmistrza Pińczowa – Włodzimierza Baduraka oraz restauracji Hamer Lunch.

2 odpowiedzi na “Szczypiornistki Nidy triumfują w Rzeszowie”

  1. zawodnik napisał(a):

    W artykule jest błąd. Pierwszy mecz nie był rozgrywany z AZS Politechnika Rzeszowska, a z AZS Uniwersytet Rzeszowski.

  2. wuu napisał(a):

    Brawo 🙂 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com