Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Osobowość Roku Gminy Pińczów

32 komentarze

„Młodzież Zapobiega Pożarom” – eliminacje gminne

15 marca 2017 | kpt. Paweł Obważanek , KP PSP w Pińczowie, fot. archiwum UMiG Pińczów | Wyświetleń: 750

Gimnazjum nr. 2 w Pińczowie po raz kolejny było gospodarzem finału eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w gminie Pińczów. Do finału, 15 marca przystąpili zwycięscy eliminacji środowiskowych na szczeblu poszczególnych szkół z terenu gminy Pińczów.

Po przeprowadzeniu testu pisemnego oraz finałowych pytań ustnych kolejność wśród najlepszych przedstawiała się następująco:

Szkoły Podstawowe:

 1. Bartosz Wieczorek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pińczowie
 2. Igor Wołowiec – Szkoła Podstawowa w Gackach
 3. Kamil Fichowski – Szkoła Podstawowa w Kozubowie

Gimnazjum:

 1. Małgorzata Żądło ? Gimnazjum nr 1. w Pińczowie
 2. Paulina Marciszewska ? Gimnazjum nr 2. w Pińczowie
 3. Julia Koprowska ? Gimnazjum nr 1. w Pińczowie

Szkoły ponadgimnazjalne:

 1. Bartłomiej Dąbek – Liceum Ogólnokształcące w Pińczowie
 2. Sebastian Gil – Liceum Ogólnokształcące w Pińczowie
 3. Angelika Marzec – Zespół Szkół Zawodowych w Pińczowie

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki ufundowane przez samorząd Gminy Pińczów, a zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w swoich grupach wiekowych zapewnili sobie prawo uczestnictwa w eliminacjach na szczeblu powiatowym.

Władze samorządowe reprezentował Sekretarz Gminy Pińczów Pan Marcin Kozłowski, który wręczył nagrody uczestnikom turnieju, oraz Pan Tomasz Dryja, który odpowiadał za organizację turnieju z ramienia gminy. Nadzór merytoryczny nad konkursem z ramienia Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie sprawował kpt. Paweł Obważanek.

 

 

 

15 odpowiedzi na “„Młodzież Zapobiega Pożarom” – eliminacje gminne”

 1. KOsal napisał(a):

  Niektóre dzieci są tak wszechstronnie uzdolnione, ze w ciągu roku biorą udział w 8 konkursach. Każdy z innej dziedziny.
  Rosną nam szczurki, które już przygotowują się do wyścigu w tym szaleńczym świecie.

 2. ja napisał(a):

  Może by tak kupili drona, popilnowali palenia traw…….

 3. Anonim napisał(a):

  A co o pożarach wie sekretarz gminy? Jego mina świadczy, że nic.

 4. Remont napisał(a):

  A o czym świadczy mina jego szefa?

 5. bobik napisał(a):

  A co ma wiedzieć urzędnik mózgu cielęcy, wie tyle ile przeciętny obywatel. Od tego jest straż .

 6. Marcin Kozłowski napisał(a):

  Do Anonim. O pożarach to może i nic bo ich nie wzniecam i nie gaszę, ale o sprzęcie i przepisach to już możemy trochę podyskutować. Zapraszam ul. 3 maja 10 pokój nr 21

 7. Zołzikiewicz napisał(a):

  A może tak panie Kozłowski by podyskutować, ale w większym gronie po oficjalnym zaproszeniu na całym mieście, o zadłuzeniu gminy i działaniach pana szefów na rzecz jej rozwoju. Czy w tej dyskusji miałby pan mądrzejszą minę? Bo to, że się pan trochę zna na sikawkach i takoż na sygnałach do pożaru, to nie są mecyje, ale lepszy rydz niż nic.

 8. Anonim 2 napisał(a):

  Do Marcin Kozłowski. Żeby trochę podyskutować to trzeba umieć mówić i pisać w języku polskim. Ewolucja zatrzymała się na poziomie szkoły zawodowej.

 9. radiotechnik napisał(a):

  Stanę tu trochę w obronie p. Kozłowskiego, gdyż ciężko jest sekretarza gminy, który odpowiada za pracę wewnętrzną urzędu oraz za sprawy obronne oraz ppoż. wypytywać o finanse albo poczynania burmistrza. Jakieś żale nt. rozwoju Pińczowa czy finansów należy kierować raczej do burmistrza (który jest wybierany przez obywateli) oraz rady miejskiej (która wszystko przyklepuje).

 10. Zołzikiewicz napisał(a):

  No to lepiej niech pan Kozłowski siedzi cicho w bruździe i się nie wychyla na strzał. Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. Szefowie też powini wziąść to sobie do serca.

 11. ja napisał(a):

  Szanowny Panie Marcinie,Nie schdźże do poziomu tych gniotków bo jak ktoś ma gówno do powiedzenia to w efekcie dyskusji można być tylko ochlapanym. Kiedyś ktoś mądry powiedział, że nie dyskutuje się z idiotą bo ktoś patrzący z boku może was pomylić.

 12. do -ja- napisał(a):

  Aj! waj! Co się dzieje, hołota samego sekretarza gminy nie uszanuje. To, że p. Kozłowski pochwalił się że umie trzymać sikawkę i zna się na spuszczaniu – z drąga strażackiego, to niezbyt świadczy o jego lotności, ale to jego sprawa. Choć lepiej gdyby się znał na przetargach, zarządzaniu, inwestycjach gminnych, spółkach gruntowych, to może by coś mądrego szefom dopowiedział, a tak to mamy oświadczenia Baduraka, że przejmuje ginekologię, albo że buduje zamek i działania w rodzaju trzyletniej budowy osławionego ronda Baduraczanego, albo wytyczaniu obwodnicy wszędzie byle nie tam gdzie ją Łaganowski oznaczył, czy szopka z basenem- najpierw spółka, potem budżetówka itd. o PGKiM czy MOSiR bliżej nie wspomne, bo to zbyt powalające. I w tych tematach p. Kozłowski głosu nie zabiera. Ale jak już zabrał, to palnął jak łysy o beton. A różnego rodzaju Tołdi bronią swego księciunia jak mogą, czyli idiotycznie

 13. koko napisał(a):

  Jak widzimy urzędasy czytają jednak forum pińczowskie. Mam nadzieję że Badurak również.
  Zastanawiam się tylko jak on może, taki dumny i wyniosły siedzieć z żona w kościele. Mam wrażenie ze tylko on i jego rodzinka maja o nim dobre zdanie.

 14. do Koko napisał(a):

  No, nie mylisz się kolego, strażacy, koła gospodyń bardzo go lubią zwłaszcza jak przyjeżdża z prezentami…a wyniosłość czy duma Baduraka? On przecież nawet nie wie co się kryje za tymi słowami.

 15. Xd napisał(a):

  Gratulacje dla uczestników i zwycięzców!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com