Odpalamy zapisy na ” IV Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia”

1 komentarz

Kolejny remis Nidy

22 kwietnia 2017 | NiL. redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 496

Trzeci remis z rzędu zanotowali piłkarze pińczowskiej Nidy. Tym razem podopieczni Cezarego Ruszkowskiego podzielili się punktami z beniaminkiem ligi Moravią Morawica. Pomimo, że Nida potrzebuje punktów w walce o utrzymanie w lidze, wynik 0:0 można udać za udany, zważywszy na to, że pińczowianie od 42. minuty grali w dziesiątkę.

Nida Pińczów – Moravia Morawica 0:0

Nida: Michał Nawrot – Konrad Ciacia, Karol Dudzik, Piotr Gajda, Marcel Motyl (60  Jacek Kempkiewicz), Paweł Łuszcz (62 Artur Karasek), Wiktor Nogacki (72 Oskar Dylawerski), Oskar Zygan, Piotr Piwowar, Marcin Szafraniec, Łukasz Mika

Sobotni mecz nie należał do najbardziej emocjonujących, do czego przyczynił się silny porywisty wiatr, z którym musiały się zmierzyć obydwa zespoły. Najgroźniejszą okazję do strzelenia bramki w pierwszej połowie mieli goście. Po nie najlepszej interwencji Michała Nawrota, piłkę z bliska w siatce Nidy umieścił Jakub Pamintasu, jednak sędzia główny dopatrzył się przewinienia zawodnika Moravii i gola nie uznał.

Tuż przed przerwą, sędzia główny spotkania – Michał Jagieła ukarał Piotra Gajdę czerwoną kartką. Zawodnik Nidy kopnął bez piłki zawodnika Moravii, który podczas wykonywania rzutu wolnego przez Gajdę, trącił piłkę, tuż przed oddaniem uderzenia przez pińczowianina. Pomimo protestów zawodników Nidy, decyzja arbitra była nieodwołalna i piłkarze z Pińczowa musieli dalszą część meczu grać w dziesiątkę.

Pomimo osłabienia w drugiej połowie to piłkarze Nidy częściej byli przy piłce i to oni kreowali większość akcji, choć i goście mieli swoje okazje. Jednak żadna z nich nie znalazła odzwierciedlenia w zdobyciu bramki, toteż obydwie drużyny musiały podzielić się punktami. Od pierwszej minuty w drużynie żółto ? niebieskich zagrał Marcel Motyl, który powrócił do składu po półtorarocznej przerwie.

Za tydzień, w niedzielę 30 kwietnia, Nida po punkty pojedzie do Kazimierzy Wielkiej na mecz z miejscową Spartą. Początek spotkania godzina 17:00.