Serwis Internetowy Miasta Pińczów

VI Otwarty Turniej Tańca – zapisy

0 komentarzy

Konkurs recytatorski “Współcześni poeci dzieciom”

27 kwietnia 2017 | as, Biblioteka w Pińczowie | Wyświetleń: 543

W czwartek, 27 kwietnia w pińczowskiej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs recytatorski “Współcześni poeci dzieciom”.

W konkursie wzięło udział 17 uczniów klas III ze Szkół Podstawowych Nr 1 i Nr 2 w Pińczowie, w Brześciu, w Bogucicach, w Kozubowie i w Młodzawach. Przedstawili oni wiersze takich współczesnych poetów dla dzieci jak Eliza Rozdoba, Dorota Gellner, Zygmunt Marek Miszczak, Małgorzata Strzałkowska, czy Agnieszka Frączek.

Jury w składzie: przewodnicząca Maria Latocha, Agnieszka Poros, Jolanta Rusak, Katarzyna Gręda, Dorota Foryś i Iwona Wojciechowska po wysłuchaniu wierszy wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce Wiktoria Karpińska ze Szkoły Podstawowej w Kozubowie za wiersz “Chmurna Kasia” Małgorzaty Strzałkowskiej

II miejsce Karol Wachowicz ze Szkoły Podstawowej w Brześciu za wiersz “Krzysio słodyczoholik” Krzysztofa Roguskiego

III miejsce Zuzanna Stanek ze Szkoły Podstawowej w Kozubowie za wiersz “Hania” Elizy Rozdoby oraz Mateusz Grdulski ze Szkoły Podstawowej w Brześciu za wiersz “Bąk” Kaliny Jerzykowskiej

Przyznano także dwa wyróżnienia: dla Anity i Sary Koniusz ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pińczowie za przedstawienie wiersza “Zostań moim przyjacielem” ElizyRozdoby oraz dla Magdaleny Szydłowskiej ze Szkoły Podstawowej w Kozubowie za wiersz “Wątły bąk” Elizy Rozdoby.

Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i książkami. Wszystkie dzieci, recytujące wiersze, otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

 

 

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com