Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Wieczór z bardami – zaproszenie

0 komentarzy

Pińczów Twoim Miastem w Faktach RMF FM?

9 maja 2017 | redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 1 541

Do czwartku, do godziny 12:00, można oddawać swoje głosy w internetowej sondzie organizowanej przez Radio RMF FM, na miasto, które w tym tygodniu odwiedzi ze swoim programem „Twoim Miastem w Faktach RMF FM” właśnie żółto niebieskie radio. W gronie sześciu miast, na które można oddawać swoje głosy znalazł się również Pińczów.

Zachęcamy Państwa do oddawania swoich głosów za pośrednictwem strony RMF FM, klikając pod artykułem na wybrane przez siebie miasto. Oczywiście namawiamy na oddanie głosu na Pińczów, by to właśnie do nas zawitała załoga jednego z najpopularniejszych rozgłośni radiowych w Polsce.

Link do strony radia (kliknij TUTAJ)

39 odpowiedzi na “Pińczów Twoim Miastem w Faktach RMF FM?”

 1. Anonim napisał(a):

  Najpiekniejsze miasto od 1428 roku jakie znam.

 2. ann napisał(a):

  W Pińczowie Hugo Kołłątaj współtworzył Konstytucję 3go Maja .

 3. TPI napisał(a):

  DUMA PONIDZIA

 4. Anonim napisał(a):

  Sam król Jagiełło nadał prawa miejskie…..

 5. dla Pikczu Pikczu napisał(a):

  siać i orać!

 6. lelek napisał(a):

  Cztery pierwsze komentarze to chyba pisała jedną i ta sama osoba. Samouwielbienie ? Sam król Jagiełło a kto miał nadać sołtys z Chrobrza?

 7. Gierek Edek napisał(a):

  Turniej Miast jak za komuny, wraca. Będzie ple,ple i tyle. A jak o Jagielle mowa, to czy będą podziwiać zniszczone przez zaniechanie Baduraka wykopaliska na górze Zamkowej i jej otoczenie wyłożone „estetyczną ” betonową kostką nawiązującą do epoki średniowiecza. A czy zapytają Baduraka o nieszczęsny kanał ulgi za 700 tys, zł. który nie działa. I każdy może to zobaczyć na żywo póki lotnisko jest zalane. Czy zapytają o katastrofalne zadłużenie gminy, o dostępność lekarza w ZOZie, o slynne krematorium na które Badurak dał zezwolenia mimo protestów. A może obejrzą rondo Baduraka na najmniej uczęszczanej krzyżówce, podczas gdy miasto się korkuje. Czy zwiedzą słynne place gdzie PSB miało obiecane składy budować. A może sprawdzą statystyki jak katastrofalnie miasto wyludniło się w czasie kadencji Baduraka i policzą ile instytucji od Banku Zachodniego czy salonu tel. po nadlesnictwo wynioslo sie za jego rządów z Pińczowa. Wybiora sie na zasyfine, serpentyny z wysypiskiem przetwórnianym śmieci. Zajrzą do klientów urzędu pracy? Oby poza podziwianiem walorów historycznych miasta i burmistrza Baduraka zajęli się choć jednym z tych tematów, to już nie zmarnują czasu.

 8. do Gierek Edek napisał(a):

  co ty zrobiłeś do tej pory dla Miasta Gminy czy tez Powiatu ??? Badurak zrobił najwięcej do tej pory nie dlatego że jego kadencja trwa tak długo, tylko dlatego że jest taka możliwość a co Kierkowski zrobił jako starosta porównaj … NIC SAM nie zrobił !!!! zawsze wspólnie z gminą bo nie ma jaj i zosaje z tyłu a o drogach od lat nie wspomne NIC. popatrz na Gmine jest nowoczesna i doinwestowana to nie dziw się że jest zadłużenie … można siedzieć jak Leks na tyłku kilka kadencji bez zadłużenia, ale po to żeby nie było zadłużenia ? i zostać na etapie komuny ?
  Jeśli mowa o Górze Zamkowej, to zwróć uwage na projekty obywatelskie (może sam jakiś złóż/napisz)

 9. Dyrektor napisał(a):

  No Panie Grygiel weź się pan nie ośmieszaj, całe życie Panu nie Pasuje że wybrali innego dyrektora ? i całe życie ciągnie się ten smórd za Panem ech szkoda gadać, zmień się pan panie

 10. MIetek napisał(a):

  albo jeszcze Kmita co to on narobił za swojej kadencji w opozycji, co by rada nie ustaliła to on sobie wszystko przypisuje, że to niby taki działacz ponad podziałami, POwiec ….

 11. MERCOR napisał(a):

  A właściwie to dlaczego krematorium jeszcze nie działa, bo nie chciałbym, aby moje doczesne szczątki przed spopieleniem włóczyły się po innych regionach.

 12. xcc napisał(a):

  do Mercor – nie działa bo tu jest NATURA!! NATURA 1.5000… tu nic nie możesz – jedynie ptaki na łąkach oglądać 🙂

 13. OZI napisał(a):

  W Pińczowie działa Radio TPI , i gra na cały świat – ale nikt z lokalnych nie docenia tego , bo po co – http://tpi.panelradiowy.pl/radio

 14. RR napisał(a):

  HUGO to napisał KONSTYTUCJĘ jak był proboszczem w KRZYŻANOWICACH

 15. zienka napisał(a):

  czesto bywamy w Pinczowie, to takie malenkie miasteczko , gdzie zycie konczy sie po 17.00 w zimowe wieczory, apo 20.00 latem, nic sie tutaj nie dzieje, a takie warunki!!!!, ale cóz włodarze sa chyba do pobudzenia ich do działania, Pinczów ma tyle ludzi znanych w Polsce , takie wspaniałe tereny ( gora sw.Anny, Nida, zalew, plac po dawnym dworcu pksu, gdzie obecnie straszy starymi zdezelowanymi ciezarowkami z worami ziemniakow i nieco niedomytymi producentami (raczej posrednikami )
  i ten problem z zaparkowaniem w centrum, zamiast przenieść ten przystanek wyzej koło Domu Kultury lub Manhatanu, nawet jakby ktos chcial sie zatrzymac w Rynku, nie ma gdzie , Panie Burmistrzu nauczycielu nasz drogi pomysl o tym, bo kadencja nie trwa wiecznie, zrob Pan teraz cos dla miasta, nie jestes Pan taki stary

 16. Ja napisał(a):

  Do Do Gierek Edek
  Cytując Ciebie „.. Badurak zrobił najwięcej do tej pory nie dlatego że jego kadencja trwa tak długo, tylko dlatego że jest taka możliwość..”. Nie zgadzam się z tym .A oto przykład. Ilość zł pozyskanych z funduszy UE na mieszkańca przez gminy powiatu pińczowskiego w latach 2007-2017:
  PIŃCZÓW- 1032,10 ZŁ
  KIJE- 3326,13 ZŁ
  DZIAŁOSZYCE- 1855,06 ZŁ
  ZŁOTA- 1433,02 ZŁ
  MICHAŁÓW- 1787,47 ZŁ
  Okres sprawowania rządów porównywalny. Nawet Wójt Michałowa trochę krócej.Czyli możliwości były i są tylko Panowie burmistrzowie od 2007 roku jakoś ich nie wykorzystali.
  Ponawiam pytanie dlaczego?

 17. Kuba napisał(a):

  Co się nie dzieje w tym Pińczowie to starzy narzekacze. Tak źle i tak niedobrze. Pozostaje tylko narzekać takie to miasto złe.
  Cieszę się, że wyjechałem i uciekłem od tej zaściankowej mentalności. Ale mocno trzymam kciuki za Pińczów pod każdym względem!

 18. Do ja napisał(a):

  Co za bzdury wypisujesz, skąd takie info ?

 19. Ja napisał(a):

  Do Do ja
  Podaję namiary na wypisywane „Bzdury”
  Strona Ministerstwa Rozwoju-MAPA DOTACJI UE. Zaznaczyłem okresy programowania 2007-2013 i 2014-2020 środków UE ( w okresie 2014-2020 są dane oczywiście do roku obecnego 2017), następnie zaznaczyłem beneficjenta środków UE (poszczególne gminy powiatu pińczowskiego). Następnie zaznaczyłem wszystkie fundusze UE tam występujące. Przeniosłem to do arkusza excel i tam dodałem. Ze strony GUS z bazy Vademecum Samorządowca wziąłem dane dotyczące ilości mieszkańców w 2015r. i też umieściłem w arkuszu excela. Na koniec podzieliłem zsumowane kwoty przez ilość mieszkańców i wyszły wyniki które ty nazywasz „bzdurami”. Jeśli sobie życzysz to napisz zamieszczę cały zrobiony arkusz excela. A na przyszłość jeśli możesz to jeśli czegoś nie wiesz a jak sam piszesz chcesz się dowiedzieć to nie zaczynaj od obrażania. Nie musimy się zgadzać wystarczy że zachowasz kulturę polemiki w stosunku do mnie, co jak czytasz robię w stosunku do ciebie.
  Pozdrawiam.
  Pozdrawiam.

 20. ppp napisał(a):

  Pana Wójta Słoninę z Kij na Burmistrza !

 21. Do ja napisał(a):

  Po pierwsze, nie obrażam Cię, a po drugie jakie to ma znaczenie ile wypada na poszczególnego człowieka, nie stoi na przeszkodzie porównanie do innych gmin ale skoro tak to porównaj do innych gmin bardziej globalnie, bo tak hak gmina pod Szczecinem jak i kije czy Michałów nie ma znaczenia, jeśli dla Ciebie ma to sie przeprowadź.

 22. Ja napisał(a):

  Do Do ja.
  Po pierwsze skoro nie znając źródła danych które podałem piszesz o bzdurach to Mnie obrażasz.
  Po drugie cytując Ciebie „.. ile wypada na poszczególnego człowieka..” czyli przeliczenie w tym przypadku pozyskanych środków na jednego mieszkańca. Takie liczenie jest powszechnie stosowanym obiektywnym wskaźnikiem porównywalności i zapewniam Cię jest to najbardziej globalne porównanie dla gmin powiatu pińczowskiego ( i nie tylko, jeśli jesteś pracownikiem UM to proszę poczytaj Samorządowca tam bardzo często tak jest liczone). Jeśli chodzi o zaangażowane w te gminy środki UE ma dla ich rozwoju kolosalne znaczenie, zarówno teraz jak i w przyszłości gdyż tworzy ich „tkankę” infrastrukturalną.Tak dużych pieniędzy z UE po 2020 roku już nie będzie, tracimy tą szansę bezpowrotnie.
  Po trzecie zamiast przeprowadzki wolę tu zostać i robić wszystko żeby Miastu w Którym mieszkam nie działa się krzywda. Przytaczając wcześniejsze dane na które tak emocjonalnie zareagowałeś i reagujesz chcę głównie pokazać co można próbować naprawić.
  Pozdrawiam

 23. Do ja napisał(a):

  Wyskakujesz z excelem i z obliczeniami czyli typowa propaganda gdzie żaden mieszkaniec – zwykły zjadacz chleba nie ma zamiaru siedzieć i liczyć, a koro chcesz rozmawiać oficjalnie o środkach jakie są wykorzystywane w gminie to musisz się pofatygować i udać do gminy ja nie jestem ekspertem w dziedzinie, jeśli ty sie uważasz za eksperta to może zorganizuj konferencje.

 24. Małpa z brzytwą napisał(a):

  Fakty i liczby mówią same za siebie. Pozyskane fundusze z UE dla Pińczowa – 1032,10 ZŁ, KIJE- 3326,13 ZŁ. Inwestycje burmistrza Baduraka: placyk z ruiną po PKS 500 tys. zł. Rondo w zupelnie poronionym miejscu 4,5 mln, z nie działającym olbrzymim podziemnym zbiornikiem na wodę. W czasie deszczu rodno zawsze pływa. Nie działąjący kanał ulgi 700 tys. zł Tak katastrofalnego i beznadziejnego burmistrza nie było jeszcze w Pińczowie. Doprowadził do totalnego upadku to miasteczko, wyludnienia, wyprowadzenia się wszelkich poważniejszych instytucji. Zaprowadził totalną wieś w urzędzie. W gminie jeśli się chcesz cokolwiek dowiedzieć konkretnego np. o finansach, to odsyłają cię po pozwoleni burmistrza, który akurat jest nieslychanie zajęty spotkaniem z Donaldem Trampem, albo do skarbnik czy sekretarza którzy każą ci pisać podanie do burmistrza, a jeśli zapytasz radnego, to on ci powie że burmistrz zabronił upowszechniać dane które mają itd. itp. Po dwu próbach masz dość i o to chodzi. Pomijam, że patrzą na ciebie przy tym jak na członka al kaidy czy w ogóle na członka, bądź idiotę.
  Pytam w prostych żołnierskich słowach, kiedy Badurak i jego slynny specjalista od pozyskiwania dotacji europejskich, odpowiedzą za zrujnowanie miasta.

 25. MERCOR napisał(a):

  do Ja. Nic chłopie nie poradzisz jak połowa społeczeństwa nie rozumie co czyta. Mnie twój „wyskok” z excelem się podoba. Jest jasny jak słońce i jak ktoś chce to może go łatwo zweryfikować. Liczby nie kłamią w odróżnieniu od opowieści z mchu i paproci jakie to sukcesy odnoszą nasi decydenci na polu wykorzystywania unijnej pomocy, szczególnie przy nieudolnej próbie zwiększenia populacji Pińczowa do ponad 15 tys. mieszkańców.

  do do Ja. Nie doceniasz zwykłych zjadaczy chleba. Ich ocena wystawiana co cztery lata jest bardzo istotna. Zobaczymy jaką wystawią w kolejnych wyborach.

 26. km napisał(a):

  A nasza 10% przewaga w głosowaniu bardzo stopniała:-(

 27. luis napisał(a):

  Nowa Dęba wygrywa:-(

 28. do -ja- napisał(a):

  Porównując wrzutki -km- i -luisa- ewidentnie robione by zidiocić naprawdę ważny temat katastrofalnej nieudolności burmistrza Baduraka, tylko sie utwierdzam w opinii o zniszczeniu przez niego Pińczowa przede wszystkim przez totalną niekompetncję.Nawet funkcja burmistrza Pińczowa go przerosła. Szkoda wielka, że tacy mieszkańcy jak -Ja- nie zasiadają przynajmniej w Radzie Miejskiej. W zamiane mamy radnych Maciejów, którym można na łopacie podawać kwoty zmarnowanych przez burmistrza pieniądzy, jak 700 tys. na kanał ulgi, każdy moze dziś zobaczyć jak „działa”. Kwoty najniższych pozyskanych pieniędzy z UE -1000 zł dla Pińczowa, sporo ponad 3000 tys zł dla Kij, 4,5 mln na budowę niepotrzebnego ronda – a ich to nie obchodzi, tak jak wyludnienie Pińczowa, wyniesienie się wszelkich powiatowotwórczych instytucji i galopująca zapaść miasta.

 29. parasol777 napisał(a):

  Kłóćmy się dalej i niech nasze miasto dalej popada w marazm.
  To jest nasze miasto i to My nie tylko co 4 lata powinniśmy dbać o
  jego dobre imię i rozwój.
  Boli najbardziej to że każda inicjatywa czy szansa na promocję i rozgłos
  są sprowadzane do poziomu efektywności władz.

  Miasto nasze i okolice są piękne, czy komu się to podoba czy nie – a to n ie jest zasługą
  ani burmistrza ani żadnego innego decydenta.

  Szkoda zmarnowanej szansy – nawet w takiej sprawie nie mogliśmy się zmobilizować tylko \
  jak zwykle narzekać.

 30. Andrzej napisał(a):

  Szkoda, Pińczów przegrał o włos z Nową Dębą. Warto zaznaczyć, że Nowa Dęba ma o 6 tys. więcej mieszkańców więc im było łatwiej.

 31. pinczowianin napisał(a):

  co ty gadasz Andrzej… Nowa Dęba ma parę set mieszkańców tylko więcej a dokładnie 11 336 dane z końcem 2016 roku.

 32. buuu napisał(a):

  Pińczów to jednak nie ma szczęścia 🙁

 33. MIetek napisał(a):

  niema szczęścia ? a co szczęście ma do ilości głosów ? ludzie nie głosują bo wolą trolować i siedzieć i excela liczyć ile to kasy można a ile wydali ehh zajmijcie się tym czym chcecie pomagać rozwinąć miasto gminę i powiat

 34. Gazo napisał(a):

  A niemuwie o kamerkach co badurak mówił ,130 tys za zalozenie kamer w pinczowie ale smieszna cena za trzy , cos wam powiem bo zakladam kamerki 😀 okablowanie kamer trzech to najwysza stawka 35 tys , kupienie bardzo dobrych kamer to jedna sztuka 7 tys razy trzy 21 jeden tys dodajmy to 56 tys a gdzie reszta pieniedzy? Wlasnie gdzie oddali by chociaz biednym rodzinom a niech nie pierdola ze 130 tys klamia jak pinokio z duzym nosem maja na imprezy i dla bez szkoly radnych , radza i nic naradzaja prace dajcie a nie siedza na kacu w domu kultury i piernicza oczym? Smieszni są .

 35. Puść chłopa... napisał(a):

  Z finansowej działalności burmistrza Baduraka, to 700 tys. zł zapłacone za parędziesiąt metrów kanału wyrytego w piachu i wpuszczenie tam betonowych kręgów, dopiero powala. Kanał jest całkowicie zbędny i na dokładke całkowicie nie działający przy wielkiej wodzie, a przy jeszcze większe działa odwrotnie – pomuje wodę z Nidy do zalewu. Każdy niech idzie na lotnisko i zobaczy tą „inżynierię” na własne oczy. A przy okazji plac po PKS zakupiony przez Baduraka, ostatnio za 500 tys zł, mniej więcej tyle samo co dobra działka w Warszawie. Kolejna inwestycja Baduraka- rondo na 3 Maja z gigantycznym podziemnym zbiornikiem na wodę opadową, kompletnie nie spełniającym swego zadania, koszt 4,5 mln złotych. W każdy deszcz mamy tam „morze pińczowskie” nie da się przejść suchą nogą, ani przejechać. I znowu kolejna „inwestycja” Baduraka -budowa ul. Przemysłowa II mającej rzekomo usprawnić komunikację, idź ludu pińczowski tam na spacer, zero ruchu, po ulicy spacerują sarny, leśne ptactwo, rośnie trawa, raz na tydzień przejedzie tir.Kolejne 3,5 mln zł Pińczowa, totalnie idiotycznie zmarnowane. Co tam do tego marnotrawstwa paredziesiąt tys. zł za kamerkę na rynku, dla Baduraka to pecha.On myśli jak pozyskiwac dotacje unijne, w tym Pińczów pod jego rządami przoduje. Rozwój kosztuje, kiedyś hołota pińczowska jeszcze mu pomnik wystawi. Ciekawe tylko z czego?

 36. Kasiula napisał(a):

  Do „do -ja-” jakbyś kolego nie doczytał artykułu, to km i Luis piszą chyba na temat, w przeciwieństwie do Ciebie. Komentarze pod tym artykułem właśnie tego powinny dotyczyć.

 37. Do Krasuli napisał(a):

  Oj Krasula, a idźże do garów, jak nie odróżniasz meritum sprawy od rzeczy pobocznych

 38. czytelnik PP napisał(a):

  Ukazały sie juz dwa wydania ciekawego pisma „Panorama Ponidzia”, ciekawe artykułu, ciekawe zdjecia i dobry zespół obiektywnych piszacych, polecam.Niesty cena zbyt wysoka bo az 7 zł. W trzecim wydaniu – bedzie o ludziach i układach w Pinczowie, czyli kto komu i z kim oraz za co.polecam

 39. Prawilny napisał(a):

  czytelnik PP, a gdzie to można kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com