Odpalamy zapisy na ” IV Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia”

1 komentarz

Victoria Pińczów znów zwycięska

9 maja 2017 | NiL. redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 465

Piłkarki pińczowskiej Victorii drugi raz z rzędu zainkasowały trzy punkty. Tym razem w mecz 15. kolejki III ligi kobiet, podopieczne Jacka Pasternaka i Rafała Sobolewskiego pokonały na własnym stadionie wyżej notowany zespół Stali Kunów 2:1.

Kibice, którzy tego dnia pojawili się na Stadionie Miejskim w Pińczowie nie mogli narzekać na brak emocji. Mecz od pierwszego gwizdka sędziego stał na dobrym poziomie. Nie brakowało pięknych akcji z obydwóch stron, podbramkowych sytuacji i ładnych dla oka goli.

Od początku meczu zawodniczki z Pińczowa grały bardzo skoncentrowane, wykonując zalecenia taktyczne swoich trenerów, co miało przełożenie na klarowne sytuacje podbramkowe. Świetnie w ataku prezentowała się Beata Konofal, która raz za razem niepokoiła groźnymi strzałami bramkarkę Stali. Nasza kapitan – Wiola Puchała bo fantastycznym strzale trafiła w poprzeczkę, a Marysia Skrzypek w zamieszaniu podbramkowym trafia w słupek. Swoje szanse miały też piłkarki Stali. W końcówce meczu, Martyna Kaczmarska z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę, a chwilę później w sytuacji sam na sam rewelacyjnie w bramce Victorii interweniowała Agata Skrzypek.

W drugiej połowie na boisku pojawiła się młoda i niezmiernie utalentowana dwunastoletnia Natalia Stanek, która zimą zasiliła szeregi Victorii Pińczów. Na efekty tej zmiany kibice nie musieli długo czekać. W 49. minucie Natalia popisała się fantastycznym strzałem, dając tym samym prowadzenie dla swojego zespołu. W 66. minucie za odbicie ręką piłki zmierzającej do bramki – Karina Janusek została ukarana czerwoną kartką, a sędzia meczu podyktował „jedenastkę” dla drużyny Stali. Skuteczną egzekutorką rzutu karnego została Aleksandra Pawlik. Pomimo straconej bramki i grania w osłabieniu, pińczowianki nie poprzestały na samej obronie. W końcówce meczu po dośrodkowaniu Wioli Puchały, bramkę dającą zwycięstwo Victorii, głową strzeliła Beata Konofal.

Kolejny mecz u siebie Victoria Pińczów rozegra 18 (czwartek) maja w meczu z KKP Kielce. Początek spotkania godzina 17:00. Przyjdź na mecz i dopinguj zawodniczki Victorii. Wspólnie twórzmy historię pińczowskiej kobiecej piłki. Musisz tam być!. Emocje gwarantowane.

4 odpowiedzi na “Victoria Pińczów znów zwycięska”