Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Wieczór z bardami – zaproszenie

0 komentarzy

Robert Szczygieł trenerem Nidy

11 maja 2017 | NiL. redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 812

Robert Szczygieł znów zasiądzie na ławce trenerskiej pińczowskiej Nidy. Legenda naszego klub zastąpi w roli szkoleniowca odwołanego ze stanowiska trenera – Cezarego Ruszkowskiego, który zespół Nidy prowadził od listopada 2015.

Zmiana szkoleniowca spowodowana była bardzo złymi wynikami sportowymi Nidy Pińczów. Żółto – niebiescy już od 5 września 2016 roku nie wygrali ligowego meczu, a przedostanie miejsce w tabeli i realne widmo spadku z ligi przypieczętowało losy Cezarego Ruszkowskiego w Pińczowie.

Trener Szczygieł już nie po raz pierwszy przejmuje pińczowską drużynę w trudnej sytuacji. W 2011 roku grający ówcześnie w III lidze zespół Nidy oraz w 2015 roku, kiedy to na ławce trenerskiej zastąpił inną legendę pińczowskiej piłki nożnej – Zdzisława Maja. W swojej karierze trenerskiej Robert Szczygieł trenował również Zenit Chmielnik, a ostatnio B – klasowy Strzelec Chroberz. Przejście do Nidy nie przeszkodzi jednak w trenowaniu drużyny z Chrobrza. Zespół Nidy, Szczygieł ma prowadzić do końca sezonu 2016/17, do którego zakończenia pozostało siedem kolejek.

Trenerowi Robertowi Szczygłowi życzymy samych sukcesów na „nowej”, „starej” drodze trenerskiej przygody z drużyną Nidy Pińczów.

18 odpowiedzi na “Robert Szczygieł trenerem Nidy”

 1. . napisał(a):

  W pore

 2. kuchasz napisał(a):

  okej

 3. xyz napisał(a):

  Brawo ! Zmiana trenenera, która powinna nastąpić 14 listopada 2016 r. Może wtedy byłoby co ratować. Wiadomo ze Docent to tymczasowe rozwiązanie na te 7 meczów. Być może wpłynie on jakoś na chłopaków, inaczej ustawi zespół i może uda się rozegrać parę dobrych meczy na pożegnanie z 4 ligą w Pińczowie.

 4. Prawilny napisał(a):

  Tu chodzi o to, żeby trener zatrzymał tych zawodników, którzy po sezonie głośno mówią że już grać nie będą. Jeśli to by nastąpiło to w okręgówce może środek tabeli.

 5. lars999 napisał(a):

  Nida powinna być oparta na chłopakach z Pińczowa i okolic, a nie na pajacach z Kielc. Chłopaki i to naprawdę kumaci musieli się poniewierać po innych klubach, a sprowadzali patałachów. Teraz już po herbacie. Klimat na piłkę nożną w Pińczowie się skończył.

 6. Lewilny napisał(a):

  Do Prawilnego, przepraszam, Nida ma jakiś zawodników 🙂

 7. Lewilny napisał(a):

  A kto jest Prezesem Nidy? Nie czas na zmiany?

 8. jery napisał(a):

  Tak trener będzie szkolił jak mu zawodnicy pozwolą.

 9. Prawilny napisał(a):

  Do Lewilny: daruj sobie. Czas na zmiany? Śmiechu warte, wybory były niedawno trzeba było kandydatów zgłaszać. Wiele szumu było a jak przyszło co do czego…. 🙂

 10. CZY TO NA DNIE CZY NA SZCZYCIE-NIDA PIŃCZÓW PONAD ŻYCIE napisał(a):

  PREZES JEST NIE DO RUSZENIA
  układ z burmistrzem

  Fotel jest blokowany, tzw koryto…

  Jeśli się mylę – panie prezesie proszę mieć honor i podać się do dymisji. Jestem z Nidą od 20 już lat, nie jednego prezesa przeżyliśmy ma pan największy staż i największe pojęcie o prowadzeniu klubu ALE brak już świeżych pomysłów . Jesteśmy na DNIE. To jest odpowiedni moment. Zrobimy Panu pożegnanie w stylu amerykańskim obiecuje. Na pana miejsce znajdzie się sztab młodych ludzi z pomysłami ,nie będę wymieniać w tej chwili ale Ci ludzie są gotowi do działania. Liczymy na Pana know-how ale to już jest koniec.

 11. MERCOR napisał(a):

  Od Szczecina po Wodzisław na prezesa tylko Zdzisław

 12. xyz napisał(a):

  Zdzisław = koniec pińczowskiej piłki ever

 13. Obserwator napisał(a):

  Piłka nozna w Pińczowie sie skończyła. O jakich wychowankach Wy mówicie, ile my mamy drużyn juniorskich na tle choćby takiego hetmana wloszczowa który ma ich 8, nie ma „chłopaków z Pińczowa i okolic ” bo zwyczajnie nie mamy szkolenia w ogóle, a to co jest jest bardzo słabe wystarczy spojrzeć na wyniki. Nie ma sie co oszukiwać ze na juniorach nie zajedziemy daleko bo to nie te czasy gdzie Pińczów miał wychowanków na miarę 3-4 ligi, dzisiejsza 4 liga jest naprawdę bardzo mocna, grają tu starzy wyjadacze boiskowi i ludzie na półprofesjonalnych kontraktach. Obecny skład Nidy to środek tabeli okregowki, bo tam tez są drużyny nie będące „ogórkami „, biorąc pod uwagę, ze cześć piłkarzy starszych odejdzie, to nie widzę różowo piłki nożnej w Pińczowie, a może zaorać sekcje piłkarska i skupić sie na piłce ręcznej.

 14. Hetman napisał(a):

  Małe sprostowanie do posta „Obserwator”: w Hetmanie na ponad dwudziestoosobową kadrę jest tylko 2 zawodników, którzy pierwsze kroki stawiali w innym klubie. Reszta to wychowankowie. Często, bardzo często w pierwszym składzie nie ma żadnego „przyjezdnego”. Niemniej jednak 3mam kciuki i życzę utrzymania, a kolejny sezon to biała czysta kartka, mam nadzieję, że w IV lidze! 🙂 Pozdrawiam 🙂

 15. radiotechnik napisał(a):

  CZY TO NA DNIE CZY NA SZCZYCIE nie tylko w Nidzie są betonowe układy leśnych dziadków. W OSP jest to samo, leśne dziadki nierzadko z rodowodem PZPR -owskim czy ZSL-owskim mocno trzymają się na stołkach i ani myślą dopuścić młodą krew do działania, nie mówiąc już o tym, żeby dopuścić kogoś młodego do jakiś funkcji w ZG OSP. Tak samo jest w Spółce Gruntowej Miasta Pińczowa, prezes Koprowski i jego akolici nie dopuszczają spadkobierców udziałowców do rozporządzania swoim wkładem wniesionym do spółki, pism nie odbierają, chowają głowę w piasek i trzeba się z nimi bolcować w sądzie żeby wyegzekwować swoje oczywiste prawa. To samo dzieje się w gminie oraz powiecie, w tych instytucjach prym wiodą podstarzali działacze PSL oraz czerwoni pod różnymi szyldami (SLD, Dla Ponidzia) i dlatego w Pińczowie dzieje się jak się dzieje, w porównaniu z Jędrzejowem czy Starachowicami, gdzie rządzą młodzi, dynamiczni ludzie i te miasta się pięknie rozwijają, Pińczów stoi w miejscu i jego władze tylko markują jakieś ruchy, a ludzie to kupują i wybierają tych bylejakowców na kolejne kadencje.

 16. on napisał(a):

  masz rację z ta Spółką Gruntową. Trzeba by o tym szerzej mówić to może jakieś organy ścigania się za to wezmą.

 17. Jeszcze kibic Nidy napisał(a):

  Nareszcie spuszczono selekcjonera. Czas na zmiany w zarządzie. Główny „bos” nawet na mecze nie przychodzi. Czemu zmieniono Panią pielęgniarkę? Oszczędzajmy główną płytę stadionu. Zawodowcy mogą w ramach rozruchu przejść na „stary” stadion.

 18. Prawilny napisał(a):

  do Jeszcze kibic Nidy: I tak się rodzą plotki. Który to główny bos niby nie chodzi na mecze? Prezes? Jest na każdym. Po tym widać na ilu ty byłeś meczach (na żadnym). A co ma do tego pielęgniarka? Zmieniono? Była raptem na jednym meczu, bo gdybyś nie zauważył masz czas komunii itp. szukasz spisku tu gdzie go nie ma. Może zacząłbyś na mecze przychodzić to byś miął bardziej sprawdzone te swoje wyssane z palca informacje :-0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com