Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Osobowość Roku Gminy Pińczów

9 komentarzy

Przyznanie dotacji na drogę 

17 maja 2017 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 568

W piątek 12 maja w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyło się podpisanie umowy dotyczącej przebudowy drogi w Kozubowie. Swoje podpisy na dokumencie umowy złożyli: Wojewoda Świętokrzyski, Pani Agata Wojtyszek, Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak oraz Skarbnik Gminy Pińczów, Pani Mirosława Wiśniewska.

Na zadanie o nazwie: „Przebudowa drogi w Kozubowie (do leśniczówki) dz. nr ewid. 220 od km 0+000 do km 0+822, dł. 822 mb ETAP I”, przyznana została dotacja z rezerwy celowej budżetu państwa przeznaczona na przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych lub ich usuwanie w wysokości    115 209, 00 zł, co stanowi 80% wartości kosztów. Pozostałe 20%, czyli kwota 28 802, 75 zł pochodzi  z budżetu Gminy Pińczów.

15 odpowiedzi na “Przyznanie dotacji na drogę ”

 1. Zagość napisał(a):

  Świetnie panie burmistrzu, świetnie! A co z drogą, która jest zalewana i remontowana po telefonach od mieszkańców od Nieprowic do Zagości, jakie 200-300 m? Złota już 7 lat temu położyła na swoim terenie asfalt a Pińczów daje zarabiać komuś na pseudo-remontach. Tamtędy te jeżdżą wyborcy.

 2. poziomka napisał(a):

  a po co im te drogi wiesniaki i tak furami konnymi przyjada do Pinczowa na targ, lepiej zrobic droge przy ul.Odrowaza i Słonecznej,

 3. Kolo napisał(a):

  Ta czarnulka stojąca w tle cudeńko. Zakochałem się 🙂

 4. do kolo napisał(a):

  Ale w której? Tej z prawej strony Władimira?

 5. Xxx napisał(a):

  No fakt droga zagość – nieprowice wygląda fatalnie 🙁 wstyd dla gminy

 6. Anonim napisał(a):

  Byłem w parku miejskim.Takiej brudnej fontanny – od góry do dołu- nie widziałem.

 7. powiatowa droga jak polna napisał(a):

  A gdzie radny z Zagości ? Złożył jakieś pismo podanie o drogę ? Ważniejsza droga od Gacek do Skotnik . Porażka ale pan Starosta nie jeździ tędy więc ma to gdzieś . Co na to nasz radny z PSL ? Ile razy zaprosił Starostę na zebranie aby się tędy przejechał ?

 8. Brawa dla burmnistrza napisał(a):

  No inwestycja bardzo poważna, choć Badurak tak jakby się podśmiechiwał. Pińczów mimo to wręcz osłupiał nad prężnością burmistrza. Cała Polska nam będzie zazdrościć takiego włodarza. Czekamy aż Kmita sprowadzi posła Gieradę, albo choć ciotkę na przecięcie wstęgi. Mimo wszystko teraz przewodniczący będzie jeździł jak panisko.Starał się chłopina, starał i wystarał. Czekamy na kolejną poważną inwestycję, np. toj toj nad zalewem. Ale TV ogólnopolską trzeba zawiadomić sekretarzu.

 9. pińczowianin napisał(a):

  Ja pier…co ten Badurak wyprawia…dokąd ten Pińczów będzie cierpiał kosztem „spektakularnych” inwestycji tego człowieka – pińczowianie obudźcie się z letargu za 2 lata – wstyd żeby wioski decydowały o rozwoju tego miasta !!!!!

 10. Do pińczowianin napisał(a):

  Przenieś się na wieś .

 11. hehehe napisał(a):

  Ciekawe jak klęska żywiołowa dotknęła drogę od wsi do leśniczówki w Kozubowie? Oprócz radnego Radkiewicza rzecz jasna 😉

 12. ccc napisał(a):

  A co z budową obwodnicy Pińczowa i remontem ul. Bat. Chłop.? Jakaś niepokojąca cisza w tym temacie.

 13. ja napisał(a):

  Pińczowianin – to jeszcze mało – nawet przydziały na dofinansowanie paneli i fotowoltaiki idą TYLKO na wsie wg ostatniego rozporządzenia Baduraka…..

 14. Iwo napisał(a):

  Budowa obwodnicy ma ruszyć w 2018 r.

 15. Geodeta napisał(a):

  No to ciekawe, kto tam działki wykupuje. Zemsta Włodimira zrujnowała finansowe marzenia poprzednika z zastępcą. Ale pomysł wciąż jest do wykorzystania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com