Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Osobowość Roku Gminy Pińczów

29 komentarzy

Chata Bogucka z wyróżnieniem kapituły konkursu „KOZIOŁEK”

18 maja 2017 | Opr. D.S, Źródło: KPP w Pińczowie | Wyświetleń: 413

Idea Nagrody „KOZIOŁEK” zrodziła się w 2000 roku. Głównym jej celem jest wspieranie aktywności i publiczna promocja powiatów, na terenie których działające osoby fizyczne i prawne przyczyniają się do znaczącej poprawy stanu bezpieczeństwa obywatelskiego oraz zabezpieczenia majątku państwowego i prywatnego. Istotnym jest również chęć wyrażenia uznania za wkład pracy i zaangażowanie w realizację programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”.

Oceniając działania wszystkich powiatów województwa świętokrzyskiego w 2016 roku na rzecz profilaktyki i poprawy bezpieczeństwa publicznego wytypowano sześć najlepszych, wśród których znalazł się powiat pińczowski.

W trakcie wizytacji, weryfikacji i analizy nadesłanych sprawozdań z prowadzonych przedsięwzięć kapituła Nagrody zwróciła szczególną uwagę na działalność Stowarzyszenia Ludowego „Chata Bogucka” w Bogucicach, która otrzymała statuetkę „KOZIOŁKA” w ramach dodatkowego wyróżnienia.

Swoje wyrazy uznania za zdobyte nagrody, a przede wszystkim działania podejmowane w zakresie poprawy bezpieczeństwa, przekazał wszystkim wyróżnionym Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak, a także Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz Michał Markiewicz Prezes Zarządu Stowarzyszenia Związku Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego.

6 odpowiedzi na “Chata Bogucka z wyróżnieniem kapituły konkursu „KOZIOŁEK””

 1. pinczowianka napisał(a):

  gratulacje

 2. SYMPATYK BOGUCANEK napisał(a):

  Za co specjalne wyróżnienie ? Co mają wspólnego „Bogucanki” z poprawą bezpieczeństwa. Może dać im puchar za wybitne osiągnięcia sportowe ???

 3. Józek napisał(a):

  Gratuluję sam, jako senior, byłem uczestnikiem spotkania organizowanego przez Bogucanki z policją.Stowarzyszenie to nie tylko panie w strojach,widoczne tutaj, ale również grupa która pracuje z młodzieżą i wdraża w życie zasady bezpiecznego zachowania się w domu i poza nim.
  Ty chyba nie jesteś sympatykiem – jeżeli tak, to przyjedz i zobacz!

 4. taka_prawda napisał(a):

  szacun dla Bogucanek, to największa perła Ponidzia !

 5. Łoj przeleciał ptasek.... napisał(a):

  A kiedy nagroda dla Macieja Sobonia. Też za folklor robi. Burmistrz mu kupił taka piekną sukmanę i buty z podkówkami.

 6. miłośnik koziołka napisał(a):

  czy chodzi o Koziołka Matołka z Pacanowa ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com