Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Osobowość Roku Gminy Pińczów

29 komentarzy

Kręci mnie bezpieczeństwo

18 maja 2017 | kpt. Paweł Obważanek, KP PSP w Pińczowie | Wyświetleń: 294

Pińczowscy strażacy w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” gościli przedszkolaków z Dzierążni.

Jak wszyscy wiemy czym skorupka za młodu nasiąknie?  i właśnie dlatego bramy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie zawsze są otwarte dla najmłodszych.

18 maja tego roku pińczowscy strażacy gościli przedszkolaków z Dzierążni wraz  z opiekunami. Strażacy w formie zabawy przekazywali poza tajnikami swojej pracy, aspekty bezpieczeństwa pożarowego i zasady ochrony przeciwpożarowej w życiu codziennym.

Spotkanie rozpoczęło się prelekcją w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, a następnie przedszkolaki mogły poznać sprzęt i podstawowe zadania naszej służby w jednostce ratowniczo-gaśniczej.

Dzięki pogodzie, która w tym dniu dopisała, najmłodsi na własnej skórze mogli przekonać się jak działa sprzęt gaśniczy i ratowniczy. Nie mogło również zabraknąć elementów, gdzie dzieci zapoznawały się ze sposobem korzystania z numerów alarmowych oraz podpatrzyły pokaz udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym.

Mamy nadzieje, że wizyta w naszej strażnicy prócz dobrej zabawy i wspomnień pozostawi w świadomości dzieci zasady bezpieczeństwa, które staramy się wpajać od najmłodszych lat poprzez właśnie takie formy spędzania czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com