Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Osobowość Roku Gminy Pińczów

29 komentarzy

Zawody strzeleckie – zaproszenie

18 maja 2017 | LOK Pińczów, | Wyświetleń: 501

ZP LOK Pińczów serdecznie zaprasza na zawody strzeleckie organizowane w dniu 28.05.2017. Zawody rozgrywane będą o puchar Prezesa ZP LOK w Pińczowie.

– miejsce rozgrywania zawodów – strzelnica kulowa ul. Grodziskowa /za Mrówką/
– rozpoczęcie: godz.9.00
– broń kbk-s pozycja leżąc odległość 50 m 3 próbne + 10 ocenianych

W zawodach uczestniczą zespoły 4 osobowe.
Prowadzona będzie klasyfikacja zespołowa i indywidualna.
Wszystkich którzy nie mają zespołu 4 osobowego zapraszamy do  uczestnictwa w klasyfikacji indywidualnej

Wpisowe 20zł/zespół

Młodzież szkolna pod nadzorem opiekuna – bezpłatnie.

Serdecznie zapraszamy!

14 odpowiedzi na “Zawody strzeleckie – zaproszenie”

 1. NewYorker napisał(a):

  Proszę o podaniu informacji nt.rodzaju bronią i jej przyrządów celowniczych..

 2. qerfg napisał(a):

  „broń kbk-s pozycja leżąc odległość 50 m 3 próbne + 10 ocenianych” + muszka i szczerbinka, proszę

 3. strzelec napisał(a):

  zwykle były celowniki przeziernikowe, ostatni komentarz mało wiarygodny

 4. radiotechnik napisał(a):

  Zawsze były celowniki przeziernikowe, chyba, że na te zawody broń będzie pozyskiwana skąd indziej, gdzie celowniki będą się składały z muszki i szczerbinki.

 5. Degtyarov napisał(a):

  Mechaniczne przyrządy celownicze ( a takie występują broni sportowej typu kbks ) zawsze składają się z muszki i szczerbinki. Ale … . Rozróżniamy ich dwa rodzaje. Zamknięte i otwarte. Zamknięte czyli przeziernik ( rodzaj muszki ) i muszka tunelowa i klasyczne typu otwartego czyli muszka i szczerbinka. Te pierwsze występują w 5.6 mm karabinku sportowym wz. 79 ( przykład bardziej rozpoznawalny to, karabin M1 Garand czy karabin M16 ) a drugi to 5,6 mm karabinek sportowy wz.48 ( przykład bardziej rozpoznawalny to kb Mauzer wz. 98a czy kbk AK 47 i jego wersje ). Na tych zawodach zapewne używane będą karabinki z celownikiem przeziernikowym polskiej lub jeszcze radzieckiej produkcji.

 6. NewYorker napisał(a):

  Degtyarow\ dziękuję za profesjonalną i konkretna odpowiedź. Byłbym wielce rad gdyby osoby nie mające pojecia o przedmiocie dyskusji nie zabierały głosu nie tylko w na tym forum.

 7. ze strony PZSS napisał(a):

  W strzelectwie sportowym można stosować następujące przyrządy celownicze:

  otwarte – szczerbinka i muszka
  zakryte – przeziernik i muszka
  optyczne – luneta przymocowana do lufy karabinu (wyłącznie w konkurencji Ruchoma tarcza) z tego wynika, że „profesjonalista” myli przeziernik z muszką

 8. buła napisał(a):

  Można jeszcze wyremontować strzelnicę.

 9. LaVa napisał(a):

  Jaka szkoda że nie mogę tam być..Zorganizujcie tez coś w wakacje👍🏻

 10. NewYorker napisał(a):

  Właśnie chodziło mi oto czy przyrządy celownicze w karabinkach będą odkryte czy zakryte. Jesli chodzi o strzelnicę to będąc uczniem pińczowskiego LO w ramach czynu społecznego przymusowo bralem udział w jej był budowie a później wygrywałem na niej zawody i zdobywałem medale. Ostatnio bylem tam ok.30 a masz ze i więcej lat temu.

 11. Mar napisał(a):

  Fajnie że znowu coś się dzieje. Będą jakieś zawody w lipcu? Jako dziecko brałem udział kilka razy w zawodach a moja mama często stała na podium. Pozdrawiam

 12. strzelec napisał(a):

  Może by tak LOK zorganizował w ramach działalności statutowej jakieś szkolenia ze strzelectwa dla młodzieży, bo niby skąd ma młodzież umieć strzelać, dawniej było strzelanie na PO – teraz nic takiego nie ma. Dlatego w zawodach uczestniczą głównie starsze osoby, które miały kontakt z bronią palną. Młodzież zwykle nie chce uczestniczyć w zawodach bo nie chce się ośmieszać swoimi umiejętnościami strzeleckimi. Dwa lub trzy razy w roku uczestnictwo w zawodach na rok nie wniesie nic do sprawności w posługiwaniu się bronią. Niektórzy zapisali się do Strzelca bo im się kojarzył ze strzelectwem, ale szybko się rozczarowali bo tam raczej nie o to chodzi (o strzelanie).

 13. vn napisał(a):

  W Polsce ogólnie dostęp do sportu strzeleckiego bardzo utrudniony i nie chodzi tu o trudność uzyskania pozwolenia na broń palną, ale zaporowe ceny wstępu na strzelnicę i ceny broni sportowej są dla bogatych nie dla przeciętnego zjadacza chleba, na dodatek mała ilość strzelnic albo tak jak w Pińczowie nie czynna , od kilkunastu lat czeka na remont, brak wystarczającej ilości klubów sportowych zainteresowanych strzelectwem.

 14. ciekawy napisał(a):

  Były te zawody strzeleckie ? Wyników nie było?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com