Odpalamy zapisy na ” IV Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia”

1 komentarz

I Zielony Bieg Wolności – Umianowice 2017

5 czerwca 2017 | NiL. redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 572

I Zielony Bieg Wolności – Umianowice 2017 już za nami. Kolejna impreza biegowa w naszym powiecie po Biegu na Grochowiska i biegu Mięty i Kamienia odbyła się w minioną niedzielę w Umianowicach. Na starcie stanęło blisko osiemdziesiąt biegaczy. Wymagająca jedenasto kilometrowa trasa wiodła pięknymi krajobrazowo terenami przez lasy i łąki największej Delty Śródlądowej w Polsce – Delty Nidy. Start i meta zlokalizowana była przy zabytkowej stacji kolejki wąskotorowej.

Bieg, którego nazwa nawiązuje do trasy biegnącej przez tereny zielone oraz do wyborów 4 czerwca 1989 roku najszybciej, z czasem 40:22 przebiegł Paweł Dybek, z Salomon Suunto Team. Najlepszą kobietą I Zielonego Biegu Wolności została polska ultra maratonka – Magdalena Łączak, która niedzielną trasę przebiegła w czasie 43:19. Organizatorzy biegu – Samorządowa Instytucja Kultury Kasztelania w Kijach przewidziała również nagrody w klasyfikacjach wiekowych. Arkadiusz Kraus z czasem 42:38 wygrał w kategorii wiekowej 0 – 35. Drugi w tej kategorii uplasował się reprezentujący grupę biegową 5 Sów Run Team Pińczów Sylwester Fiuk. Wśród kobiet , w tej kategorii zwyciężyła Anna Latkowska, na trzecia była Paulina Klasińska z 5 Sów Run Team Pińczów. W grupie 36 – 50 najszybciej przebiegł zwycięzca  całego biegu Paweł Dybek, a wśród kobiet zwyciężczyni Magdalena Łączak. W najstarszej grupie biegowej 51-99 zwyciężył Wiesław Szabat, który całą trasę przebiegł w niecałe 44 minuty. Najszybszą kobietą w tej kategorii została Marta Faliszewska, która na pokonanie całej trasy potrzebowała jedną godzinę i osiemnaście minut.

Wszyscy startujący w I Zielonym Biegu Wolności otrzymali na mecie pamiątkowe medale, a zwycięzcy puchary, nagrody rzeczowe oraz sadzonki dębu – podarowane przez Nadleśnictwo Chmielnik. Imprezie biegowej towarzyszył piknik rodzinny „Leśna niezapominajka”, rajd rowerowy oraz spacer z kijkami nordic walking. Głównym celem biegu, poza oczywiście promowaniem biegania jako formy zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu była promocja samych Umianowic, gdzie za kilka lat ma stanąć nowoczesny Ośrodek Edukacji Przyrodniczej. Jak zapowiadają organizatorzy I Zielonego Biegu Wolności – Umianowice 2017, kolejna edycja już za rok.

Obszerna fotorelacja z I Zielonego Biegu Wolności już wkrótce dostępna będzie na stronie pinczow.com

2 odpowiedzi na “I Zielony Bieg Wolności – Umianowice 2017”