Serwis Internetowy Miasta Pińczów

VI Otwarty Turniej Tańca – zapisy

0 komentarzy

Mieszkańcy Ponidzia znów licznie oddawali krew

10 czerwca 2017 | NiL. redakcja, pinczow.com, fot: Krewcy Ponidzianie | Wyświetleń: 475

Za nami już XII edycja akcji organizowanej cyklicznie co trzy miesiące przez Krewkich Ponidzian -“Oddaj krew – podziel się życiem”. Tradycyjnie, w budynku Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury od wczesnych godzin rannych, ponad setka chętnych przyszła oddać życiodajny płyn. Niestety nie wszyscy mogli oddać krew. Podczas piątkowej akcji łącznie krew oddało 69 osoby, zebrano ponad 31 litrów cennego płynu.

Tym razem krew była oddawana m.in. dla  piętnastoletniego Wiktora. ucznia Gimnazjum nr 2 w Pińczowie, który 23 maja uległ poważnemu wypadkowi motocyklowemu, w efekcie którego ma zmiażdżone kolano i będzie mu potrzebna operacja oraz dla Michała ze Stopnicy u którego nawróciła się choroba z dzieciństwa celiak, czyli bardzo groźna choroba polegająca na tym, że organizm nie przyswaja zawartego w zbożach glutenu co powoduje, że hemoglobina w krwi Michała jest na poziomie bliskiej śmiertelności – ratunkiem dla Michała jest nasza krew

Pomóc można nie tylko podczas zorganizowanych akcji krwiodawczych. Krew dla Wiktora Woźniaka i Michał Segdy można oddawać na terenie całego województwa, w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach przy ulicy Jagiellońskuej 66 od poniedziałku do soboty w godzinach 7-14 oraz w szpitalach: w Busku – Zdroju (w ostatni piątek miesiąca), a także od poniedziałku do piątku w szpitalach w Ostrowcu, Starachowicach, Końskich i Sandomierzu. Jeśli chcesz, by Twoja krew trafiła do konkretnej osoby, konieczny jest dopisek: “dla Wiktora Woźniaka, szpital na Czarnowie, Kielce” czy też “krew dla Michała Segdy”.  Zachęcamy gorąco do oddawania krwi bo warto pomagać.

Organizatorzy akcji “Oddaj krew – podziel się życiem” – Krewcy Ponidzianie dziękują sponsorom: Dolinie Nidy, DTS Drukarki Tonery Serwis Pińczów, firmie Eurocash w Pińczowie i Piekarni Białogon. Dziękują Pińczowskiemu Samorządowemu Centrum Kultury za dach nad głową i wsparcie, jakie stale otrzymujemy od tej instytucji. Podziękowania ślą również do stałych “Krewniaków”: funkcjonariuszom z Zakładu Karnego, policjantom z KPP Pińczów, strażakom z KP PSP w Pińczowie, pracownikom Urzędu Miasta i Gminy i Starostwa Powiatowego w Pińczowie. Gorące podziękowania również dla mieszkańców Ponidzia, którzy regularnie co 3 miesiące pozwalają “upuścić sobie” krwi w szczytnym celu. Wielu z Was przychodzi na akcje Krewkich Ponidzian z całymi rodzinami, co pozwala sądzić, że piękna tradycja krwiodawstwa przetrwa jeszcze długi czas. Kolejna akcja już we wrześniu.

Więcej zdjęć z piątkowej akcji na fanpagu na facebooku Krewkich Ponidzian – kliknij (TUTAJ)

2 odpowiedzi na “Mieszkańcy Ponidzia znów licznie oddawali krew”

  1. jery napisał(a):

    Trafiona akcja. Mam pytanie.Jak bedzie przebiegała trasa rajdu rowerowego w dniu 18 czerwca?

  2. znawca napisał(a):

    eurocash sponsorem ? tam zawsze robili wszystko zeby tylko pracowników zniechęcić do oddawania krwi ,ale dla propagandy andrzejek coś tam rzucił…

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com