Wakacje z kulturą

0 komentarzy

Korona Handball Kielce wygrywa turniej w Pińczowie

18 czerwca 2017 | NiL. redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 348

W sobotę, w Hali Widowiskowo – Sportowej w Pińczowie odbył się turniej piłki ręcznej kobiet o Puchar Burmistrza Pińczowa. Zwyciężyły juniorki Korony Handball Kielce. Tuż za nimi uplasowały się gospodynie turnieju – szczypiornistki Nidy Pińczów. Trzecie miejsce przypadło drużynie SPR Handball Rzeszów.

Turniej w Pińczowie był kolejnym sprawdzianem dla piłkarek Nidy przed startem w przyszłym sezonie w  drugoligowych rozgrywkach, w których podopieczne Janusza Świętonia wystąpią. Sobotni turniej zwyciężył zespół juniorek Korony Handball Kielce, który wygrał swoje dwa mecze – z SPR Handball Rzeszów 22:17 i z pińczowiankami 19:12. W meczu, który zdecydował o drugim miejscu w turnieju Nida Pińczów pokonała rzeszowianki 23:14.

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano pochodzącą z Ponidzia, a konkretnie z Woli Chroberskiej Kingę Strózik. Marię Bartosik z Nidy Pińczów okrzyknięto najlepszą bramkarką. Zawody komentował znakomity spiker z Pińczowa – Pan Andrzej Gajewicz.

Jedna odpowiedź do “Korona Handball Kielce wygrywa turniej w Pińczowie”