Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Wieczór z bardami – zaproszenie

0 komentarzy

Pożar składu budowlanego w Pińczowie

5 lipca 2017 | kpt. Paweł Obważanek, KP PSP w Pińczowie | Wyświetleń: 586

3 lipca, tuż po godzinie 15:30 stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie otrzymało zgłoszenie o pożarze w pobliżu składu budowlanego na ulicy Grodziskowej w Pińczowie. W akcji ratowniczej wzięła udział pełna obsada pińczowskiej strażnicy oraz jednostki ochotniczych straży pożarnych z okolicy najbliżej zdarzenia.

Strażacy po przyjeździe na miejsce akcji zastali objęte pożarem składowisko wełny mineralnej oraz kontener na śmieci. Przed przybyciem straży pożarnych pracownicy sklepu przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego próbowali ograniczyć rozprzestrzenianie się pożaru, jednak bezskutecznie z uwagi na rozmiar zdarzenia. Rozwijający się pożar zagrażał sąsiednim obiektom, w tym budynkowi handlowemu oraz namiotom, gdzie przechowywane były materiały palne.

Strażacy niezwłocznie przystąpili do działań. Podali prądy wody na ognisko pożaru oraz przystąpili do ochrony zagrożonych obiektów budowlanych i składowiska. Dzięki sprawnie prowadzonym działaniom udało się obronić zagrożone obiekty i nie dopuścić do znacznych strat.

Na miejscu zdarzenia Policja prowadziła czynności celem ustalenia przyczyn pożaru. W zdarzeniu poszkodowany został pracownik, który próbował opanować ogień przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego.

Po opanowaniu pożaru strażacy dokonali sprawdzeń wszelkich zarzewi ognia przy użyciu kamery termowizyjnej. Działania zakończyły się przed godziną 21.

 

2 odpowiedzi na “Pożar składu budowlanego w Pińczowie”

  1. muflan napisał(a):

    Ta wełna reklamowana jest jako ognioodporna….

  2. Zbyhui napisał(a):

    No jest debilu. Idąc krokiem rozumowania takiego imbecyla to płyty karton-gips niebieskie (tj. Wodoodporne) mógłbyś zanurzyc w wodzie a później na sciane kręcić lub kleić? Myśl że glaboe troche

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com