Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Osobowość Roku Gminy Pińczów

29 komentarzy

Czwarta promesa dla powiatu pińczowskiego

17 lipca 2017 | S. Robak, pinczow.pl | Wyświetleń: 212
 
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało dla 39 jednostek samorządu terytorialnego województwa świętokrzyskiego promesy na realizację zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. 11 lipca promesę z rąk Wojewody Agaty Wojtyszek odebrał starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski.

W ramach podziału środków jako beneficjent powiat pińczowski otrzymał dotację na remont drogi 0069T Mozgawa – Wojsławice – Chroberz – Rudawa – Nieprowice. To już czwarte zadanie w tym roku dla naszego powiatu, na które otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 333 000zł. Łączna kwota dotacji, którą w roku 2017 otrzymał powiat pińczowski to już prawie 1 300 tyś zł. 

Uwzględniając przekazane promesy, województwo świętokrzyskie otrzymało dotychczas środki w łącznej kwocie 31 084 000 zł, co pozwoli na realizację 140 zadań związanych z usuwaniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w infrastrukturze komunalnej jednostek samorządów terytorialnych. Do dofinansowania w 2017 roku zgłoszone zostały 334 zadania na łączną kwotę dofinansowania 70 883 000 zł. 

2 odpowiedzi na “Czwarta promesa dla powiatu pińczowskiego”

  1. zuzia napisał(a):

    powiat działa a gmina jak zwykle organizuje festyny wiejskie

  2. still club napisał(a):

    hahahahahahh powiat działa???? już niedługo. Sprzedali co nasze Busku po układzie a resztę rozliczy PiS… i bardzo dobrze. mieszkańcy mają tylko nadzieję, że nie będą to kary w zawieszeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com