Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Odpalamy zapisy na ” IV Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia” 

1 komentarz

W Pińczowie czytano „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego

26 lipca 2017 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 306

Wczoraj w Parku Miejskim w Pińczowie dziennikarze Radia Kielce zachęcali wszystkich mieszkańców, a także przyjezdnych do odczytania fragmentu „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. 

Dramat „Wesele” został ogłoszony przez Prezydenta Andrzeja Dudę w tym roku lekturą na Narodowe Czytanie 2017. Z tej okazji w specjalnie przygotowanym mobilnym studiu każdy mógł włączyć się do akcji, a przy okazji usłyszeć się w radiu. Swoich sił w czytaniu po polsku próbowali nawet goście z Francji, którzy w tych dniach gościli w Pińczowie. Podczas wejść na żywo Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, a także Prezes Aeroklubu Pińczowskiego Andrzej Włodarczyk, Prezes Klubu Wodnego Kon-Tiki Marcin Wilczyński oraz Prezes Ludowego Klubu Jeździeckiego Antoni Chmielarski opowiadali o historii i atrakcjach Pińczowa, jednocześnie zachęcając do odwiedzenia naszego miasta. Dla dzieci przygotowano grę w kapsle z nagrodami, jak również gadżety Radia Kielce.

3 odpowiedzi na “W Pińczowie czytano „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego”

  1. Krzychu napisał(a):

    Sugestia: proponuje naszemu muzeum, PSCK, urzędowi zorganizować wycieczkę lub rajd po mieście i okolicy, który uświadomi,że TPI to nie tylko miasto emerytów i rencistów. Pokażcie , że u nas napisano polska ortografie, coś o odwiedzinach władców Polski, bitwach, że kiedyś Wawel nie umywał się do pińczowskiego zamku, że w okolicy parafie miał nasz ksiądz Hugon (od konstytucji), że u nas szkolili sie przed wojną lotnicy itp. Pokażcie swoim dzieciom, że Pińczów kiedyś coś znaczył

  2. arel napisał(a):

    dno,żenada, dlaczego usuneliscie pierwszy rzeczowy komenatrz?

  3. kuba napisał(a):

    W szkole pińczowskiej KoŁŁĄTAJ, JAK SAM MÓWIŁ, NAUCZYŁ SIĘ CZYTAĆ I SŁabo pisać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com