Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Wieczór z bardami – zaproszenie

0 komentarzy

Pińczów zaprezentował się w Krakowie

21 sierpnia 2017 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 763

W tym roku już po raz jedenasty Pińczów promował się w Krakowie na Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej. Na scenie ustawionej na Rynku zaprezentowali się artyści ludowi oraz Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Ponidzia.

Dzień Pińczowa w Krakowie rozpoczął się tradycyjnie od barwnego korowodu dookoła Rynku, na czele z Młodzieżową Orkiestrą Dętą Szkoły Muzycznej I stopnia pod batutą Tadeusza Bartosa. Następnie wszyscy przenieśli się pod wieżę ratuszową, gdzie ulokowana była scena. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się: Szkoła Muzyczna I stopnia w Pińczowie, młodzież działająca przy Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury, Szkoła Podstawowa w Michałowie, Kapela Koperniacy, KGW z Bogucic Skałczanki, KGW Kozubowianki, KGW Skowronno Dolne, Kapela Swoje Chłopy, Pełczyszczanie, Kapela Ponidzie Maćka Sobonia, Kapela z Lubczy Stefana Wyczyńskiego. Pomiędzy występami prowadzący Małgorzata Maszewska i Wit Chamera przeprowadzali konkursy o Ponidziu z nagrodami.

Obok sceny swoje stoiska przygotowali: Natur Vit, Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, Towarzystwo Przyjaciół Ponidzia, Rękodzieło ? Małgorzata Suchowiecka, Jadwiga Kwiecień, Halina Zarzycka, KGW Kopernia, KGW Szarbkowsko ? Chrabkowskie, KGW Skowronno Dolne, KGW Kozubów, KGW Kowala, KGW Znad Mierzawy, KGW Opatkowice, KGW Bogucice Skałczanki, KGW Michałów. Każdy mógł spróbować tradycyjnych potraw, a także zakupić ręcznie robione pamiątki.

Sponsorami nagród w konkursach byli: Natur Vit, Ciuchcia Expres Ponidzie, Muzeum Regionalne w Pińczowie, Hotel nad Starą Nidą w Pińczowie, Aeroklub Regionalny w Pińczowie, Stowarzyszenie Klub Wodny Kon-Tiki, Restauracja Hamerlunch.

14 odpowiedzi na “Pińczów zaprezentował się w Krakowie”

 1. normalny napisał(a):

  ……………

 2. olelelele napisał(a):

  Towar iście exportowy. Kapele i koła gospodyń wiejskich

 3. iks napisał(a):

  pojechała wieś do miasta…

 4. X napisał(a):

  Targi Sztuki Ludowej więc wszystko się zgadza.

 5. Y napisał(a):

  A czy jak ktoś jest ze wsi tzn, że jest gorszym sortem?, bo nie rozumiem? Zdjęcia piękne, wszyscy prezentują się na nich pięknie, a i krakowski rynek dzięki tym ludziom ze wsi właśnie nabrał jeszcze piękniejszych barw tego dnia. A forum to służy już tylko ubliżaniu innym.

 6. do Y napisał(a):

  a czy gospodynie wiejskie są gorszym sortem od gospodyń miejskich? Nie, więc NIE.

 7. kama napisał(a):

  Wszystko wygląda pięknie! A Ci co lubią wylewać żale niech sobie ulżą na forum, bo tylko to im pozostało 🙂

 8. pinczowianka ze wsi napisał(a):

  Gratuluję występów i obecności na Rynku w Krakowie, a tym co się nie podoba
  i wszystko negują niech będą odważni i wystąpią na estradzie na Rynku.
  Może wtedy zmienią zdanie.
  KGW tak dalej .. Halinka fajne wyroby , a gdzie twoje obrazy ……..

 9. MERCOR napisał(a):

  W Polsce wszyscy jesteśmy ze wsi tylko część już o tym zapomniała.
  Świetna prezentacja.

 10. Rysiek napisał(a):

  Byłem tam i za rok też pojadę, nie lubię takiej muzyki jednak wiem co to znaczy poświęcić się dla idei, gratuluje wszystkim było NAS widać i słychać w Krakowie !

 11. xyz napisał(a):

  MERCOR zaskoczyłeś mnie. Szacun .

 12. Robert i Stanisław III s ZSZ Pinczow napisał(a):

  Pani Profesor Helenka Bartosik też była w Krakowie, mieliśmy przyjemność rozmowy z Panią Profesor( nic sie nasza kochana Profesorka nie zmieniła , dalej piękna i szlachetna),
  miło tak po latach powspominać dawne lata nauki w zawodówce
  wdzięczni uczniowie III s ( sprzedawca)

  Robert i Stanisław

 13. bozienna napisał(a):

  fajna impreza, wielu fajnych ludzi z powiatu pionczowskiego , czyli ci co chca cos zrobic, pokazac, i chwala im za to, a te miernoty ktore wypisuja zle komentarze to takie proste zwykłe wiejskie burki ktore szczekaj na kazdego, do budy psiarnia i prymitywy

 14. karoli napisał(a):

  fajna impreza, wielu fajnych ludzi z powiatu pionczowskiego , czyli ci co chca cos zrobic, pokazac, i chwala im za to, a te miernoty ktore wypisuja zle komentarze to takie proste zwykłe wiejskie burki ktore szczekaj na kazdego, do budy psiarnia i prymitywy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com