Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Wieczór z bardami – zaproszenie

0 komentarzy

JA w kulTUrze – Inicjatywy lokalne 2017

26 sierpnia 2017 | psck, | Wyświetleń: 729

Sunrise – temat graffiti, jakie od piątku tworzymy wspólnie z Mgr Mors na jednej ze ścian przy siłowni pod chmurką stał się motywem przewodnim całej inicjatywy Młodzieżowy Kolorowy Pińczów.

Warsztaty graffiti i warsztaty wokalne dały wspaniały początek wspólnych działań, które otwierają kolejne pomysły z i dla młodzieży. A to nie koniec. W środę widzimy się na kolorowym zakończeniu lata połączonym ze zbiórką na rehabilitację Wiktora.
Jeśli ktoś chce dołożyć swoją cegiełkę do naszej młodzieżowej inicjatywy zapraszamy do współpracy. Razem tworzymy Młodzieżowy Kolorowy Pińczów

Inicjatywa realizowana w ramach projektu Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury „JA w kulTUrze – Inicjatywy lokalne 2017” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

 

19 odpowiedzi na “JA w kulTUrze – Inicjatywy lokalne 2017”

 1. abc napisał(a):

  Brawo WY!

 2. maniek napisał(a):

  czysta paranoja

 3. agata napisał(a):

  Straszne to…

 4. asik napisał(a):

  rewelka – teraz na siłowni wesoło

 5. D napisał(a):

  Mnie sie podoba pozdro Mors!

 6. misiek napisał(a):

  Być może wszystkim krytykującym, lub nierozumiejącym tego graffiti, należy się małe wyjaśnienie. Otóż praca ta (moim zdaniem) bardzo dobrze nawiązuje do powstałego (chyba) w latach 80-tych popularnego terminu „sunrise industry”, który to oznaczał wschodzące (nowe, nowatorskie, obiecujące) technologie w przemyśle, takie jak min. elektronika… Jak widać na zdjęciach, graffiti to przedstawia tzw. obwody drukowane z umieszczonymi na nich elementami elektroniki…

 7. On napisał(a):

  Dobre. Fajnie to wygląda

 8. coco napisał(a):

  Mieszkam na ul.Sikorskiego, codziennie mijam siłownię i oglądam skwer oraz okolicę. Widzę pejzaż podobny do Woodstocku- śmieci pełno, najwięcej butelek po wódce. Śmietnik ciągnie się do pizzerii,potem aż do ulicy. W tym brudzie bawią się dzieci,babcie i dorośli ,chętni do sportu. Wiemy kto tu śmieci, a kto tu powinien urzędowo posprzątać. Ta okolica powinna wyglądać kulturalnie (vide- malunek graffiti ).

 9. leśne licho napisał(a):

  żeby to jeszcze coś wyrażało ….coś wspólnego ze sportem, motywacją, czy coś odnośnie olimpijczyków z naszego regionu …. a tak to mamy kolorową plamę, bez wyrazu i bez sensu. Jak coś robić to porządnie. Plus jest jeden. Grupa młodzieży się nie nudziła.

 10. 1 napisał(a):

  leśne licho bardzo dobrze zrozumialeś sens tego. To była inicjatywa młodzieży, miała nawiązywać do projektu kolorowy Pińczów i miała być ICH pomysłem na czas wolny. Więc wszystko w temacie

 11. agata napisał(a):

  Co nie zmienia faktu, że ściana wygląda jak koszmarek…

 12. Tipi napisał(a):

  Lepiej wygląda niż wystawa za siatką.

 13. ja napisał(a):

  na mdłości się już zbiera od tej wiecznej krytyki … malkontenci. Z takim podejściem mieszkańców to miasto nigdy się nie rozwinie :/ A graffiti bardzo ciekawe, wesołe, jest kolorowo i przyjemniej się ćwiczy ! Ktoś się napracował, poświęcił swój czas, brawo ! 🙂 więcej takich inicjatyw !

 14. malkontent napisał(a):

  …………

 15. NASA napisał(a):

  malkontent 100/100 hehehehhh….. 🙂

 16. radiotechnik napisał(a):

  Leśne licho ma racje, akurat ten mural nie bardzo pasuje do otoczenia (obok kościół, pola, domy jednorodzinne i szare bloki) i zwykły śmiertelnik nie bardzo zrozumie przesłanie tego obrazu. Obraz powinien być zrozumiały dla odbiorcy i komponować się z resztą otoczenia, nie mniej jednak Mors miał taką koncepcję, właściciele obiektu zaakceptowali jego wizję, malunek nie przedstawia jakiś obscenicznych scen ani nikogo nie obraża więc musimy przejść nad tym do porządku dziennego. I mimo, że niektórym osobom ta koncepcja się nie widzi, trzeba docenić wysiłki Morsa, który chciał zaktywizować dzieci i młodzież w wakacje, żeby czegoś się tam nauczyły i jak widać, to się sprawdza, dzieci są zainteresowane taką formą spędzania wolnego czasu.

 17. RAJTUZY napisał(a):

  ………….prosimy o wpisy małymi literami ……….

 18. FRANZ MAURER napisał(a):

  …………………….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com