Osobowość Roku Gminy Pińczów

29 komentarzy

Cenne zwycięstwo Victorii na inaugurację sezonu

3 września 2017 | NiL. redakcja, pinczow.com, Victoria Pińczów | Wyświetleń: 400

Piłkarki Victorii Pińczów w meczu pierwszej kolejki III ligi piłki nożnej kobiet pokonały na wyjeździe Bukovię Bukowa 2:0. Pińczowianki pomimo braku ławki rezerwowych oraz z nominowaną bramkarką w ataku doskonale rozpoczęły nowy sezon.

Bucovia Bukowia – Victoria Pińczów 0:2 (0:1)

Victoria
– Agata Skrzypek – Wiktoria Domagała, Weronika Duda, Karina Janusek, Ela Gajda, Wioletta Puchała, Anita Kopeć, Beata Konofal, Marysia Skrzypek, Iwona Liberek, Weronika Białczyk.

Od początku spotkania zawodniczki Victorii zdominowały na boisku swoje rywalki, dla których jest to debiutancki sezon. Już w 1. minucie bliska strzelenia bramki była Anita Kopeć, lecz piłka po jej strzale minimalnie minęła słupek bramki Bucovi. Chwilę później Weronika Duda z najbliższej odległości nie wykorzystała dogodnej sytuacji. W dalszej części pierwszej połowy bliskie strzelenia gola były Wioletta Puchała i Beata Konofal. W 35. minucie, te dwie zawodniczki brały udział w akcji po której padła pierwsza bramka dla Victorii. Wioletta Puchała świetnie dograła w pole karne wprost na nabiegającą Beatę, ta pewnym strzałem w długi róg dała prowadzenie dla swojej drużyny. Chwilę później do remisu mogły doprowadzić gospodynie, lecz zawodniczka Bucovi w dogodnej sytuacji nie trafiła w piłkę.

Świetnie dysponowane tego dnia zawodniczki Victorii z determinacją na podwyższenie wyniku wyszły na drugą połowę. Już pierwszych minutach drugiej części meczu bliska strzelenia była Beata Konofal, jednak piłka po jej strzale trafiła w poprzeczkę. Bardzo dobre zawody rozegrała Anita Kopeć, która kilkukrotnie stwarzała groźne sytuację dla Victorii. Po jednym z dośrodkowań Anity, niefortunnie piłka trafiła w rękę zawodniczki Bucovi, a sędzia główny meczu wskazał na jedenastkę. Do piłki podeszła kapitan Victorii – Wiola Puchała, jednak piłka po jej silnym strzale odbiła się od poprzeczki. W końcówce meczu, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykonywanego przez Puchałę, futbolówka odbiła się od obrończyni Bucovii i wylądowała w siatce. Ustalając tym samym wynik meczu na 2:0.

W następnej kolejce Victorii zagra na Stadionie Miejskim w Pińczowie z Wisłą Nowy Korczyn.

3 odpowiedzi na “Cenne zwycięstwo Victorii na inaugurację sezonu”