Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Osobowość Roku Gminy Pińczów

9 komentarzy

Porażka Victorii w meczu z Wisłą

11 września 2017 | NiL. redakcja, pinczow.com, Victoria Pińczów | Wyświetleń: 348

Piłkarki Victorii Pińczów przegrały na własnym stadionie mecz II kolejki III ligi kobiet z Wisłą Nowy Korczyn 2:0. Decydującą bramkę strzeliła rezerwowa, która zaledwie kilkanaście sekund przebywała na boisku.

Victoria Pińczów – Wisła Nowy Korczyn 0:2 (0:0)
Wiktoria Jurecka , Katarzyna Wojciechowska

Victoria – Agata Skrzypek – Wiktoria Domagała, Weronika Duda, Wioletta Puchała,  Ela Gajda, Karina Janusek, Maria Skrzypek, Anita Kopeć (Iwona Liberek), Beata Konofal, Natalia Stanek, Weronika Białczyk.

Wisła – Aleksandra Błachucińska – Kamila Bartusiak, Kinga Gwóźdź, Julia Dybko, Wiktoria Jurecka, Aleksandra Misiak, Roksana Kozik, Zuzanna Dudek, Klaudia Brożyna, Karolina Ciurlik.

Sędzia: Huber Zięba

Widzów: 70

Kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Pińczowie nie mogli narzekać na brak emocji. Pomimo, że obie drużyny nie stwarzały sobie wielu dogodnych sytuacji bramkowych, a to dzięki dobrej grze w defensywie drużyn z Pińczowa i Nowego Korczyna, niedzielny mecz mógł się podobać. Gra głównie toczyła się w środku pola, gdzie nie brakowało składnych podań, indywidualnych akcji czy mocnych starać pomiędzy zawodniczkami, które zacięcie walczyły o każdą piłkę. Wyrównana pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Początek drugiej części spotkania toczył się podobne jak w pierwszej połowie – w środku pola. Z biegiem czasu trener Wisły – Henryk Pabijańczyk, który przywiózł do Pińczowa 16 zawodniczek, wprowadzał na boisko rezerwowe. Przy praktycznie zerowej ławce rezerwowych pińczowianek i grze przy mocno święconym słońcu wprowadzanie świeżych zawodniczek miał duży wpływ na dalsze losy meczu. Piłkarki Victorii coraz bardziej zmęczone, pozwalały na więcej swoim rywalkom, popełniając przy tym kilka niepotrzebnych błędów w okolicach własnego pola karnego. Jeden z takich błędów wykorzystała Wiktoria Jurecka, która nie dała żadnych szans strzałem z bliska bramkarce Victorii. W końcówce spotkania doskonałą zmianą popisała się Katarzyna Wojciechowska, która chwilę po wejściu na boisko podwyższyła na 2:0 dobijając do pustej bramki strzał swojej koleżanki.

Była to pierwsza porażka w tym sezonie piłkarek Victorii, które mimo braków kadrowych z powodzeniem rywalizują w piłkarskiej III lidze kobiet. O następnym meczu Victorii informować będziemy na łamach naszego portalu, który jest patronatem medialnym kobiecego klubu piłkarskiego z Pińczowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com