Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Osobowość Roku Gminy Pińczów

9 komentarzy

Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował rok akademicki

5 października 2017 | psck, fot. pinczow.com | Wyświetleń: 459

Blisko 70-ciu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury zainaugurowało dziś nowy rok akademicki.

Uroczystej immatrykulacji nowych studentów dokonała prof. dr hab. Bożena Matyjas z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego z Kielc. Życzenia wszelkiej pomyślności na nowy rok akademicki złożyli Pani Poseł Renata Janik – doradca wicepremiera w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Włodzimierz Badurak – Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów. Zaproszeni goście zgodnie podkreślali jak ważne są działania dla osób starszych i jak ważną rolę społeczną pełnią Uniwersytety Trzeciego Wieku.

Uroczystość uświetnił chór Joannis Cantores, który odśpiewał najstarszą studencką pieśń „Gaudeamus igitur”.

Na zakończenie, zebrani zapoznali się z ofertą programową UTW na rok 2017-2018 oraz wybrali Radę Programową UTW na nowy, dwuletni cykl edukacyjny.

więcej zdjęć w galerii TUTAJ

6 odpowiedzi na “Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował rok akademicki”

 1. Osa napisał(a):

  Pani Janik zawsze przy władzy, to nic, że partie zupełnie inne

 2. Prawilny napisał(a):

  Chyle czoła przed ludźmi zaangażowanymi w funkcjonowanie UTW. Piękna inicjatywa i życzę powodzenia w nowym roku akademickim 🙂 (y)

 3. lolek napisał(a):

  i oto mamy obraz Pińczowa-emeryci(nie mam nic do nich), miasto za kilka lat będzie żyło tylko takimi ludźmi reszta wyjedzie w piz,,,,,

 4. misiek2 napisał(a):

  loloek – młodzi co kiedyś zostali zestarzeli się – a ci co są obecnie będą emerytami za parę lat – to nic nowego, że małe miasta maja więcej emerytów – bo młodzież zawsze uciekała do większych ośrodków – nieco później wracała – ale ogólnie nic w tym temacie się nie zmieniło i nie zmieni.

 5. ww napisał(a):

  A ja bym chętnie został w tym pięknym mieście, ale cóż …

 6. uczycielka napisał(a):

  Pozdrawiam wszystkich , co im się chce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com