Jazz w wielu odsłonach. Zobacz kto zagra na 13. Zaduszkach Jazzowych w Pińczowie

1 komentarz

Pińczowianki wracają z Kielc na tarczy

9 października 2017 | NiL. redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 203

W niezbyt dobrych nastrojach wracały z wczorajszego meczu piłkarki Victorii Pińczów. W wyjazdowym meczu podopieczne Marcina Karpińskiego przegrały z KSP Kielce aż 5:0. Decydująca o losach meczu była druga połowa, podczas której kielczanki zaaplikowały naszej drużynie aż cztery bramki.

KSP Kielce – Victoria Pińczów 5:0 (1:0)
Karolina Wijas 27′, Wiktoria Skibowska 60′, Magdalena Lisowska 70′, Monika Zakrzewska 75′, Amelia Dryja 80′

Victoria: Agata Skrzypek – Karina Janusek, Wiktoria Domagała, Anita Kopeć, Wioletta Puchała, Weronika Duda, Natalia Stanek, Beata Konofal, Wiktoria Adamczyk (Paulina Wites), Elżbieta Gajda, Maria Skrzypek.

W niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych przystąpiły do niedzielnego meczu obie jedenastki. Do składu Victorii po dłuższej przerwie powróciła Wiktoria Adamczyk, lecz jej pobyt na boisku nie trwał zbyt długo. Z powodu odnowienia urazu była zawodniczka AKS Busko musiała opuścić plac gry. Piłkarki KSP od początku meczu były zespołem lepszym, stwarzając sobie kilka klarownych sytuacji strzeleckich. Pińczowianki skutecznie broniły się do 27 minuty, kiedy to za sprawą Karoliny Wijas straciły pierwszą i jak się okazało ostatnią w tej części meczu bramkę.

W drugiej części spotkania było jeszcze gorzej. Osłabiona brakami kadrowymi Victoria próbowała odrobić jednobramkową stratę, jednak ich ataki kończyły się na dobrze prezentującej się tego dnia obronie kielczanek, które szybko wyprowadzały kontrataki zagrażające naszej bramce. W 60. minucie w jednej z licznych sytuacji bramkowy, kielczanki podwyższyły na 2:0. Autorką gola była Victoria Skibowska. Na 3:0 strzeliła Magdalena Lisowska. Kolejne bramki autorstwa Moniki Zakrzewskiej i Amelii Dryii potwierdziły która drużyna tego dnia była lepsza.

Ostatecznie, po dość jednostronnym meczu Victoria wraca z Kielc z zerowym dorobkiem punktowym.