Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Osobowość Roku Gminy Pińczów

29 komentarzy

Finał Cross MTB i Run odbył się w Pińczowie

10 października 2017 | NiL, redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 456

W miniony weekend ponad 120 biegaczy i 300 rowerzystów kolarstwa górskiego z całego kraju zjechało się do Pińczowa by wziąć udział w kolejnej edycji MTB Cross oraz Cross Run – czyli Gran Prix Gór Świętokrzyskich. Pińczów był ostatnim na mapie miastem – gospodarzem tegorocznej edycji Cross MTB i Run.

W sobotę, 7 października na dwóch dystansach obyła się rywalizacja biegaczy. Pierwsi na trasę pobiegli zawodnicy biorący udział w rywalizacji na 10 km. Wśród zawodników nie zabrakło biegaczy z naszego miasta. Malownicza trasa biegła przeważnie na leśno – górzystych ścieżkach garbu pińczowskiego. Zwyciężył Damian Kutera ze Skarżyska Kamiennej. Jego kolega z teamu Zbigniew Dulemba wbiegł na metę jedną sekundę za zwycięzcą. Z biegaczy reprezentujących nasze miasto najwyżej sklasyfikowany został Sylwester Fiuk z 5 Sów Run Pińczów, który ostatecznie zajął 7 miejsce. Jego koledzy z grupy biegowej Dariusz Fiałkowski zajął 41 miejsce, a Piotr Jędrocha był 52. Wśród pań blisko dziesięciokilometrowy odcinek najszybciej przebiegła Wioletta Jończyk. Nie zawiodły pińczowianki. Karolina Stanek z BAD Biegnę ale dokąd?, była trzecia, a Paulina Klasińska z 5 Sów Run Pińczów uzyskała piąty czas. Kilka minut po pierwszym starcie, na trasie pińczowskiej edycji Cross Run pojawili się pół-maratończycy. Ponad 22 kilometrowy odcinek najszybciej przebiegł Zenon Stępień z Kielc. Najlepszą biegaczką została Katarzyna Bednarska z grupy biegowej Biegnę, żeby Bartek mógł biegać.

W niedzielne przedpołudnie swoją rywalizację zaczęli rowerzyści. Organizatorzy tegorocznej edycji przygotowali trzy wymagające trasy  o różnych stopniach trudności. Dla najbardziej zaawansowanych przewidziano trasę Master liczącą 67 km. Tą morderczą drogę najlepiej przejechał Paweł Chrząszcz z klubu 72D Windsport Power by Oshee Team. 45 km to dystans który musieli przebyć rowerzyści startujący na trasie Fan. Wyścig ten najszybciej pokonał Daniel Packi z klubu VIP Trans Team. Dla amatorów przygotowano trasę Family liczącą 23 kilometry, którą najszybciej przejechał Tomasz Siewierski. Nie zabrakło zawodników reprezentujących nasze miasto. Najszybszym zawodnikiem z Pińczowa rywalizującym na dystansie 50 km został Michał Senderowski z Siniat Ponidzie MTB Team, który na metę dojechał jako szósty w stawce. Jego koledzy klubowi – Artur Wojniak był 20, a Tomasz Pawłowski 51. Nagrodę dla najlepszego pińczowianina i pińczowianki otrzymali również Marcin Błach z Siniat Ponidzie MTB Team oraz  Renata Wojtaś. Oboje rywalizowali w kategorii Family na dystansie 22,5 km. Wyróżniono również Sebastiana Opokę, który również dostał nagrodę dla najlepszego pińczowianina w najwyższej kategorii Master.

MTB Cross Maraton Cross Run to cykl eventów sportowych rozgrywanych w kilku różnych miastach województwa świętokrzyskiego. Finał tegorocznej edycji miał miejsce w Pińczowie.

7 odpowiedzi na “Finał Cross MTB i Run odbył się w Pińczowie”

 1. kibic napisał(a):

  A nagrodę burmistrza dla najlepszego pińczowianina biorącego udział w wyścigu kto otrzymał , bo o tym nie piszecie.

 2. mops napisał(a):

  może nie lubią pisać o burmistrzu :D.

 3. Aaa napisał(a):

  Piszę wyraźnie, że Sylwester Fiuk był najlepszy, a z kobiet Karolina Stanek.

 4. a. napisał(a):

  A na dystansie master nie startował żaden z naszych? Za mało trenują ?

 5. Gozer napisał(a):

  Niektórzy nie umieją czytać ze zrozumieniem.W artykule są wymienieni wszyscy najlepsi pińczowianie na poszczególnych dystansach-oprócz wymienionych w komentarzu biegaczy S.Fiuka i K. Stanek to jeszcze kolarze-M.Senderowski,S. Opoka oraz M.Blach i R.Wojtas.A w masterze jechał Sebastian Opoka-również pinczowianin. Ale jak się chce doczepic to powód zawsze się znajdzie…

 6. xxx napisał(a):

  na http://www.pinczow.com.pl wymieniono najlepszych pińczowian z imienia i nazwiska

 7. mieszkaniec napisał(a):

  gdzie mozna zobaczyć więćej zdjęć ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com