Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Wieczór z bardami – zaproszenie

0 komentarzy

Pożar na terenie zakładu SINIAT – ćwiczenia pińczowskich strażaków

12 października 2017 | kpt. Mateusz Tarka, Siniat Sp. z o. o. | Wyświetleń: 184

4 października 2017 roku na terenie zakładu Siniat Sp. z o. o. w miejscowości Leszcze (gm. Pińczów) przeprowadzono próbną ewakuację pracowników zakładu, połączoną z ćwiczeniami prowadzonymi przez strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie.

Około godziny 13:30 zarządzono próbny alarm w związku z zadymieniem w hali produkcyjnej zakładu. Scenariusz ćwiczeń i ewakuacji przewidywał pożar w hali produkcji profili aluminiowych, w związku z czym zachodziła konieczność ewakuacji pracowników przebywających w obiekcie oraz powiadomienie jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Osoby wyznaczone do prowadzenia ewakuacji z ramienia firmy Siniat w sposób prawidłowy powiadomiły pracowników o niebezpieczeństwie i konieczności opuszczenia budynku. Pracownicy opuszczający halę udali się w wyznaczone miejsce zbiórki i tam zgodnie z procedurami sprawdzono obecność osób, które w tym dniu wykonywały swoje obowiązki. Następnie do działań wkroczyli  strażacy jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Pińczowie, którzy po przybyciu na miejsce akcji otrzymali informację, iż strefy zagrożonej nie opuścił jeden z pracowników. Strażacy w pełnym uzbrojeniu osobistym oraz w sytuacji symulowanego zadymienia przeprowadzili przeszukanie hali objętej pożarem,
a następnie ewakuowali odnalezionego poszkodowanego, któremu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. 

Powyższe ćwiczenia związane były z akcją MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Były one doskonałą okazją do przeprowadzenia prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa pożarowego, zagrożeń związanych z tlenkiem węgla czy też prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Zwieńczeniem spotkania były ćwiczenia praktyczne z zakresu użycia podręcznego sprzętu gaśniczego pod nadzorem funkcjonariuszy KP PSP Pińczów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com