Osobowość Roku Gminy Pińczów

20 komentarzy

Roller coaster w Pińczowie. Victoria – Hetmanki 4:4

7 listopada 2017 | NiL. redakcja, pinczow.com, Victoria Pińczów | Wyświetleń: 139

Wynikiem 4:4 zakończył się mecz III ligi kobiet pomiędzy Victorią Pińczów, a Hetmankami Włoszczowa. Pomimo braków kadrowych w obu zespołach, sobotnie spotkanie stało na wysokim poziomie, a kibice którzy zjawili się na boisku przy starym PKS nie mogli narzekać na brak emocji.

Victoria Pińczów – Hetmanki Włoszczowa 4:4 (2:1)
Natalia Stanek 21′, Wioletta Puchała (k.) 26′, Beata Konofal 50′ Wioletta Puchała (k.) 58′ –
Julia Andzel, 38′, 42′, 46′, Amelia Bartosz,  55′

Victoria:  Wiktoria Domagała – Karina Janusek, Paulina Klasińska, Agata Skrzypek, Anita Kopeć, Wioletta Puchała, Natalia Stanek, Beata Konofal, Wiktoria Adamczyk, Elżbieta Gajda, Natalia Sowa.

Hetmanki: Patrycja Łochowska – Amelia Bartosz, Ewa Malicki, Agnieszka Kowalska, Gabriela Andzel, Natalia Sudomirska, Julia Andzel , Izabela Michalska, Karolina Trela, Natalia Karbownik, Iwona Starczyk.

Pierwsza bramka dla Victorii padła w 26 minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne Hetmanek, piłka trafiał na głowę Natalii Stanek, która pewnym strzałem skierowała futbolówkę do siatki. 5 minut później było już 2:0. W polu karnym faulowana była Beata Konofal, a arbiter spotkania Hubert Zięba wskazał na „jedenastkę”. Pewnym egzekutorem karnego okazała się kapitan Wioletta Puchała. Dwubramkowe prowadzenie nieco zdekoncentrowało dobrze do tej pory grające pińczowianki i do głosu zaczęły dochodzić piłkarki z Włoszczowy. Na efekty ich lepszej gry nie trzeba było długo czekać. W 38 minucie Julia Andzel strzeliła bramkę kontaktową.

Tuż po wznowieniu drugiej połowy Andzel doprowadziła do remisu, wykorzystując zamieszanie pod bramką Victorii. Młoda włoszczowianka nie poprzestała na dwóch bramkach i kilka minut po ostatnim trafieniu po raz trzeci pokonała bramkarkę gospodyń. Na szczęście dla Victorii do remisu doprowadziła Beata Konofal, kierując piłkę do pustej bramki. Radość z remisu nie trwała jednak zbyt długo. Pięć minut później Hetmanki ponownie wyszły na prowadzenie. Amelia Bartosz popisała się silnym strzałem z półwoleja za pola karnego. Wynik meczu ustaliła Wioletta Puchała, która po raz drugi tego dnia wykorzystała rzut karny.

Spotkanie po bardzo emocjonującym meczu zakończyło się jak najbardziej sprawiedliwym wynikiem. Ogromne brawa należą się obu zespołom, za to, że dziewczyny zostawiły dużo serca na boisku, pokazując przy tym kawał dobrego futbolu.

Victoria po rozegraniu sześciu meczy z dorobkiem sześciu punktów zajmuje szóste miejsce w tabeli. Ostatni mecz rundy jesiennej pińczowianki rozegrają 11 listopada w Suchedniowie z miejscowym Orliczem.