Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Osobowość Roku Gminy Pińczów

20 komentarzy

Chemioterapia w Pińczowie

10 listopada 2017 | Radio Kielce, | Wyświetleń: 490
 

Radio Kielce: Jeszcze w tym roku rozpocznie działalność oddział chemioterapii dziennej w szpitalu w Pińczowie. Będzie filią Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, z którym pińczowska lecznica podpisała w czerwcu umowę na świadczenie usług z zakresu diagnostyki i leczenia chorych na nowotwory.

 Jak informuje rzecznik Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, Izabela Opalińska, trwają ostatnie procedury rejestracyjne placówki w Narodowym Funduszu Zdrowia. Dobiega również końca  wyposażenie oddziału. W zeszłym tygodniu obiekt przeszedł pomyślny odbiór Sanepidu. Izabela Opalińska dodała, że na oddziale znajdą się cztery stanowiska do chemioterapii. Niewykluczone, że jeśli zapotrzebowanie będzie większe, pojawią się kolejne.

Dyrektor szpitala w Pińczowie, Bartosz Stemplewski, wyjaśnia, że oddział chemioterapii dziennej będzie się mieścił w miejscu zlikwidowanego oddziału ginekologii i położnictwa. Dodaje, że dzięki filii mieszkańcy powiatów: pińczowskiego, kazimierskiego oraz buskiego będą mieć szybszy dostęp do leczenia chorób nowotworowych.

Chorób nowotworowych jest niestety coraz więcej, w związku z tym świadczenia z tego zakresu są coraz bardziej potrzebne.

– Z tych najbardziej deficytowych świadczeń na południu regionu mamy już kardiologię, niebawem ruszy onkologia, czynimy również starania o uruchomienie w naszym szpitalu neurologii – powiedział dyrektor pińczowskiej leczniczy.   

Rocznie w całym województwie świętokrzyskim notuje się ponad 5400 nowych zachorowań na nowotwory złośliwe. Oddział chemioterapii dziennej w Pińczowie będzie trzecim po oddziale w Kielcach i Starachowicach w regionie, natomiast filie terenowe ŚCO, w których udzielane są porady onkologiczne funkcjonują obecnie w Ostrowcu Świętokrzyskim, Opatowie, Staszowie, Busku-Zdroju, Sandomierzu i w Końskich.

 

15 odpowiedzi na “Chemioterapia w Pińczowie”

 1. MERCOR napisał(a):

  Chciałbym wiedzieć czy jak podano w informacji „pińczowska lecznica podpisała w czerwcu umowę na świadczenie usług z zakresu diagnostyki i leczenia chorych na nowotwory.” Czy tylko podpisała umowę na wynajęcie pomieszczeń zlikwidowanego oddziału.

 2. artur napisał(a):

  A co to za roznica? Sadze ze dla doceliwego pacjenta zadna skoro oddzial bedzie swiadczyl uslugi w ramach nfz

 3. Obiektywny napisał(a):

  Z punktu widzenia pacjenta żadna, natomiast dla Szpitala to przychód z wynajmu (czytaj grosze) albo kontraktu to już trochę więcej ( oczywiście zależnie od decyzji zarządzających – możliwe też straty)

 4. Prawilny napisał(a):

  Z perspektywy pacjenta mało to kogo obchodzi. Ważne żeby taki oddział był.

 5. niedawny pacjent szpitala napisał(a):

  Z pewnością oddział onkologii jest jednym z bardzo ważnych, ale nie mniej ważnym byłby oddział geriatrii w pińczowskim szpitalu. Żal patrzeć na umierający „wewnętrzny” w tym szpitalu, wypełniony po brzegi pacjentami z otępieniem, z odleżynami, pampersami…
  A tak przy okazji ta decyzja z ginekologicznym fatalna.

 6. R napisał(a):

  Geriatrii już NFZ nie kontraktuje. Takie zmiany w sieci szpitali.
  A na każdym wewnętrznym leżą głównie starsi ludzie. Taka specyfika.

 7. Obserwatorka napisał(a):

  prosimy o wpisy małymi literami i na temat

 8. olo napisał(a):

  dobrze że powstanie ten oddział, będzie potrzebny tak jak i neurologia, co do oddziału wewnętrznego zgadzam się z przedmówcami…

 9. ~~ napisał(a):

  a w buskim szpitalu podobno jest oddział geriatryczny, to jak to jest??

 10. MERCOR napisał(a):

  ZOL to też oddział tylko jakoś pińczowska lecznica się nim specjalnie nie chwali

 11. mirek napisał(a):

  gdy likwidowano odział ginekologiczno -położniczy uprawiano propagandę o tym, że powstaniew to miejsce udarówka i co Pan na to Panie Starosto?

 12. wyborca napisał(a):

  No trzymamy wszyscy Pana Starostę za słowa. Czekamy na tą udarówkę!!! Czas zweryfikuje. A rozliczymy przy wyborach.

 13. jo napisał(a):

  Udarowkę będziesz miał na pewno. Chyba wiertarkę udarówkę

 14. ... napisał(a):

  Na ta chwile jest tam Ojom.

 15. xxx napisał(a):

  Oj głupi narodzie pińczowski przecież wiecie że wybory idą . Udarówka powstanie jak Morze Pińczowskie . Ale takie obietnice dopiero się nasilą . Stare śpiewki o inwestycjach pielgrzymki po marketach i piękne fotografie na nie swoich inwestycjach . A kto tam będzie wiedział czy to powiatowa inwestycja czy nie .Ważne aby zdjęcie ładnie wyszło . Powtórka z poprzednich lat przedwyborczych .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com