Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Osobowość Roku Gminy Pińczów

20 komentarzy

Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP

13 listopada 2017 | MSWiA, Policja Pińczów | Wyświetleń: 200
 

Z okazji Święta Niepodległości rusza Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP

– Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach  prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu RP ? powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji.

MSWiA opracowało miniprzewodnik  zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.

Publikacja wskazuje różnice między flagą a barwami narodowymi. Przypomina, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne na barwach narodowych i o tym powinien wiedzieć każdy polski kibic.

W miniprzewodniku są także opisane błędy popełniane najczęściej podczas śpiewania Hymnu RP. Dowiadujemy się m. in. dlaczego powinniśmy śpiewać Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy, a nie póki my żyjemy, jak ojciec mówi do Basi  i co zrobimy? przez morze. Jest pełen tekst Mazurka Dąbrowskiego i nuty.

W przeddzień Święta Niepodległości ? 10 listopada miniprzewodnik promujący szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP będzie rozdawany  kibicom przed meczem Polska – Urugwaj. Najważniejsze wskazówki zostaną wyświetlone ponad 50-tysięcznej publiczności na telebimach Stadionu PGE Narodowy. Informacje za pośrednictwem mediów społecznościowych Polskiego Związku Piłki Nożnej trafią do ponad miliona fanów.

– Biało-czerwone barwy i Mazurek Dąbrowskiego pomogły przetrwać czasy rozbiorów. Oznaczają dla nas dumę i wolność. Jesteśmy do nich mocno przywiązani. Flaga i hymn są z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń sportowych pomagają zwyciężać naszym zawodnikom. – dodał minister Mariusz Błaszczak.

Miniprzewodnik jest streszczeniem dwóch poradników wydanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. ?Biało-Czerwona? i ?Hymn Polski?. Miniprzewodnik i  poradniki w pełnej wersji są dostępne dla każdego do czytania i samodzielnego wydrukowania na www.mswia.gov.pl Cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ze strony MSWiA pobrano je już blisko 100 tysięcy razy. 

Załączniki do strony

6 odpowiedzi na “Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP”

 1. BartezXC napisał(a):

  Brawo! Zdecydowanie jestem za takimi akcjami. Wielu z nas nie potrafi we właściwy sposób reprezentować symboli narodowych.

 2. J23 napisał(a):

  PISowska propaganda. Koncert populizmu. Hasła wygłaszane i widniejące na Marszu Niepodległości- niech rząd zajmie się tym bo to własnie jest antypolskie i propagujące zle pojęty nacjonalizm. Tam na pewno nie było Boga ( patrz My chcemy Boga). Ale wiadomo- ciemny lud wszystko kupi. Im nie chodzi o szacunek do barw narodowych, godła i Hymnu. To czysta polityka.

 3. do "123" napisał(a):

  pełna zgoda podpisuję się również

 4. ~~ napisał(a):

  Każdy Polak mały i duży powinien z szacunkiem odnosić się do symboli narodowych: hymnu, flagi i godła państwa. Nie widzę powodu do ataku w tym przypadku na PIS. Taki mini przewodnik przyda się każdemu z nas. Dobry, patriotyczny gest.

 5. ja napisał(a):

  Czołowi politycy PISu też powinni nauczyć się hymnu

 6. Renn napisał(a):

  J23 – jeteś zwykłym gnojkiem – po tym co napiałeś. Szkoda z tobą dyskutować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com