Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Narty Ojca Świętego” TCF jeszcze raz w Pińczowie – charytatywnie

0 komentarzy

Gmina Pińczów otrzymała 9 milionów 800 tysięcy złotych

2 czerwca 2022 | ACh, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 921

Gmina Pińczów otrzymała 9 milionów 800 tysięcy złotych dofinansowania na dwie inwestycje w ramach Polskiego Ładu.

W naszej gminie będą realizowane następujące inwestycje:

  • “Rozbudowa ulicy Prymasa Kardynała Wyszyńskiego w Pińczowie” – 4 800 000 złotych. Ponadto ze środków własnych gmina przeznaczy około 250 tysięcy złotych;
  • “Przebudowa Targowiska Miejskiego przy ulicy Targowej pod potrzeby Giełdy Rolnej – etap II” – 5 000 000 złotych. Ponadto w budżecie Gminy Pińczów przeznaczony jest milion złotych na ten cel.

– Z radością przyjęliśmy informację, że Gmina Pińczów w drugim naborze uzyskała dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu, wynoszące niemal 10 milionów złotych. Dzięki temu wsparciu będziemy mogli zrealizować dwie inwestycje. Zostanie rozbudowana, a właściwie wybudowana ulica Prymasa Kardynała Wyszyńskiego w Pińczowie. To długo wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców Osiedla Podgórze. Inwestycja pozwoli na połączenie ulicy Grodziskowej i Batalionów Chłopskich i odciąży ruch samochodowy na ulicy Grunwaldzkiej. Ponadto nasi mieszkańcy, którzy wybudowali tam domy uzyskają lepszy dojazd do posesji.

Drugą inwestycją będzie drugi etap przebudowy Targowiska Miejskiego przy ulicy Targowej pod potrzeby Giełdy Rolnej. W planach jest doprowadzenie mediów, budowa kanalizacji i budynku administracyjnego na potrzeby giełdy z sanitariatami oraz budowa nawierzchni. W przypadku obydwóch inwestycji Gmina dysponuje dokumentacją projektową wraz z pozwoleniem na budowę. Ogłosimy jak najszybciej przetargi – informuje Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa. I dodaje: – Składam serdeczne podziękowania Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za przyznanie środków oraz Panu Ministrowi Michałowi Cieślakowi za wspieranie naszej gminy w pozyskiwaniu dofinansowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com