Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego 

0 komentarzy

Młodzi odpowiedzialni za przyszłość

12 października 2001 | , | Wyświetleń: 383

Dyrekcja Gimnazjum nr 2 w Pińczowie wraz z nauczycielami zainteresowała uczniów międzynarodowym programem „Młodzi odpowiedzialni za przyszłość”. Program ten ma budzić wśród młodzieży poczucie patriotyzmu, które gwarantuje świadome uczestnictwo w procesach integracyjnych Europy oraz zwiększać wiedzę młodego pokolenia na temat Unii Europejskiej. Składały się na niego: Konkurs Wiedzy Patriotycznej, któremu patronowało wielu wybitnych Polaków jak: Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Józef Glemp, Jego Ekscelencja Pan Ryszard Kaczorowski b. Prezydent RP oraz Jego Ekscelencja Pan Maciej Płażyński – marszałek Sejmu RP oraz Konkurs Wiedzy o Parlamentaryźmie Europejskim, organizowany pod auspicjami byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego – arcyksięcia Ottona von Habsburga.
Pierwsza część programu to eliminacje I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Patriotycznej, w którym wzięły udział gimnazjalistki: Katarzyna Kołakowka z kl. II a, Agata Depa z kl. II g oraz Agnieszka Szymańska z kl. I e – przygotowane pod kierunkiem polonistek p. Alicji Kowalskiej i p. Haliny Sitkowskiej. Konkurs ten w I etapie polegał na napisaniu pracy pisemnej na jeden z załączonych w regulaminie tematów w formir eseju literackiego, rozprawki lub wypracowania. Eliminacje rozpoczęły się w listopadzie 2000 roku, a wyniki zostały ogłoszone w kwietniu 2001 roku: Wszystkie trzy uczennice szczęśliwie otrzymały certyfikaty informujące o zakwalifikowaniu się do II etapu testowego konkursu, który odbył się 08 czerwca 2001 r. w Warszawie, w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki.
We wrześniu w tym roku szkolnym uczennica Katarzyna Kołakowska otrzymała dyplom informujący, że została laureatem I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Patriotycznej oraz zaproszenie na uroczysty koncert wraz z opiekunem p. Haliną Sitkowską. Koncert ten odbył się w dn. 04 X 01 r. o godz. 18 00 w filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie w ramach programu „Młodzi odpowiedzialni za przyszłość”, połączony z uczczeniem Roku Paderewskiego. Honorowym gościem na koncercie była księżna Inna – żona Ottona von Habsburga, która skierowała wiele ciepłych słów do utalentowanej młodzieży. Na koncercie gościły również władze miasta Krakowa oraz Bractwo Kurkowe na czele z p. Leszkiem Gołolą – królem kurkowym. Został również odczytany list od marszałka Sejmu RP Pana Macieja Płażyńskiego, który gratulował laureatom sukcesów i życzył pomyślnej współpracy w ramach programu. Wszyscy laureaci otrzymali Karty Uczestnika Programu, a tym samym przepustkę do udziału w Konkursie Wiedzy o Parlamentaryźmie Europejskim, którym rozpocznie się jeszcze w tym roku szkolnym. Organizatorem programu jest Europejskie Centrum Młodzieży i Rozwoju Demokracji Lokalnej, którego prezesem jest Pan Gniewomir Rokosz – Kuczyński.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com