Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Informacja dla mieszkańców w sprawie transportu do punktów szczepień przeciwko COVID -19

9 komentarzy

Napisali o pośle Nowaku

21 października 2001 | , | Wyświetleń: 398

Znaleźliśmy dla Was krótkie teksty, jakie napisali dziennikarze z dwóch największych polskich dzienników o naszym pośle Zbigniewie Nowaku. Wkrótce zacytujemy krótkie wywiady przeprowadzone przez tychże dziennikarzy, a w niedługim czasie postaramy się dla Was przeprowadzić nasz własny wywiad z posłem.
Gazeta Wyborcza


Mieszka w Pińczowie. Ma 38 lat, jest bezpartyjny. Ma wykształcenie zasadnicze. W latach 1981- 83 pracował w Stoczni Komuny Paryskiej w Gdyni, później wyjechał z Polski. Wrócił w 1991 r. i założył firmę w Łodzi, ale na stałe do kraju zjechał dopiero w roku 1997. Jest przedsiębiorcą, centrala jego firmy Nova International sp. z o.o., zajmującej się zaopatrzeniem przemysłu w produkty rolno-spożywcze, znajduje się w Łodzi. Produkcję zamierzał także uruchomić w Pińczowie, ale nieruchomości, które tam kupił, do tej pory nie są jego. Na sfinalizowanie transakcji nie pozwalają problemy własnościowe. Podkreśla, że z Pińczowem jest związany od dawna: – Urodziłem się 35 kilometrów od tego miasta. Wybrany na posła z listy Samoobrony, otrzymał 6339 głosów.
Rzeczpospolita


Zbigniew Nowak – głosów 6339, okręg Kielce, lat 38, wykształcenie średnie (elektromechanik). Pierwszy raz w Sejmie. Właściciel łódzkiej firmy Nowa International. Dostarcza m.in. skrobię i żelatynę do zakładów przemysłu spożywczego. W latach 80. mieszkał w Niemczech. Bezpartyjny. Mieszka w Pińczowie, jest wydawcą i redaktorem naczelnym bezpłatnej lokalnej gazety „Nowy Pińczowianin” (3 tys. nakładu).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com