Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego 

0 komentarzy

Otwarcie zakładu karnego w Pińczowie

12 listopada 2001 | , | Wyświetleń: 384

Ściany w kolorze kanarkowym, nowe umywalki dla więźniów i prysznice dla funkcjonariuszy, elektroniczne zabezpieczenia zamiast kluczy – wszystko to znalazło się w powiększonym trzy razy więzieniu w Pińczowie.
Jutro uroczyście zostanie otwarte nowe piętro więzienia w Pińczowie. Po przebudowie jest to jeden z najnowocześniejszych zakładów karnych w Polsce. Dzięki nowym zabezpieczeniom będzie można teraz trzymać w nim najniebezpieczniejszych przestępców.
Liczba miejsc wzrosła ze 194 do 519, w celach jedno-, dwu-, cztero- i sześcioosobowych. Ściany pomalowano na spokojny kolor kanarkowy. Na każdego więźnia przypada 3 metry kwadratowe powierzchni. W nowych celach są umywalki z ciepłą wodą – do tej pory więźniowie myli się w wiadrach i miednicach. Doprowadzono też telewizję kablową, ale z programem przygotowywanym w więziennym studiu.
Nowe więzienie nie ma kluczy. Cele otwierane są zdalnie, więc nie można zabrać klucza strażnikowi i uciec. Gdy jedne drzwi są otwarte, pozostałe są zablokowane. Dba o to komputer. W więzieniu pracuje na etacie 120 osób, w przyszłym roku ma dojść 40 etatów.
To nie koniec remontu. W grudniu ruszy nowa, olejowa kotłownia, na remont czeka kuchnia więzienna i budynek administracyjny.
MENU WIĘŹNIA


Wczoraj w więzieniu w Pińczowie podawano:


– śniadanie: pasztet mięsny pieczony, kiszony ogórek, chleb, margaryna, kawa zbożowa


– obiad: zupa ziemniaczana, bigos, ziemniaki, kawa zbożowa


– kolacja: chleb, margaryna, zupa mleczna z kaszą manną, cukier, kawa z mlekiem.
Stawka żywieniowa wynosi 4,20-4,80 zł na jednego więźnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com